Disk uyumu (post mount ya da is) yapılı olması

• Konuyu başlatan berkay onaylıı
  • Başlangıç Tarihi
B

berkay onaylıı

Misafir
maşa alacağım için araştırma içerisindeyim fren bağlantı özelliği : disk uyumu is yada post mount diyor ne oldukları hakkında bilgi verirseniz sevinirim :)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
çok emin olmamakla beraber ;
post mountta araya bir adaptör geliyor önce kaliperi adaptöre , adaptörü maşaya vidalıyorsunuz..
is'te ise kaliper direk vidalıyor

Alacağın maşa sol resimdeki türden olacak.

http://www.bikexpert.ro/AdminImages/tsbikexpert_1/Image/tehnologii%20shimano/InternationalStandard_PostMount.jpg

B

berkay onaylıı

Misafir
Ali abi çok sağol ben seni faceden ekliyim yoksa zırt pırt konu açmam gerekecek :)
(link)

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
açın açın sayenizde bende öğrenmiş oldum geçen denk geldim anlamamıştım ne olduklarını iyi oldu

• Beğen
Tepkiler: kadir karakaya

Flicker

Üye
Tepki
34
Peki post mount her kalipere uyar mı ? Bende tektro novela mekanik disk var

T

tersderyar

Misafir
İşine gelen maşayı al. Kaliperi bağlamak için direk yada yandan bağlanan adaptör kullanırsın. Basit bir işlem için maşa tercihini değiştirme.

vural_0111

Üye
Tepki
0
İsim
vural ö.
Bisiklet
Ghost
Benimde post mount bağlantılı maşam var bunu 180 lık yapmak istiyorum ama internetten iki çeşit adaptör buldum benim istediğim fren ayarı yapacağım zaman adaptörü sökmemek istiyorum bunlardan hangisini almam lazım farkları varmı

Dosyalar

vural_0111

Üye
Tepki
0
İsim
vural ö.
Bisiklet
Ghost
Benim bisiklette vidalar direk maşaya sıkılıyor bu adaptörü takarsam maşaya vidaladıktan sonra hep sabit mi kalıyor peki hangisini almam gerekli ikisi de 180 mm için

Birinde iki delik var diğerinde tek delik ikisinde de 180 mm post pos yazıyor peki farkları ne ilk kez takacam

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.872
İsim
Hakan Engin
@vural_0111 yukarıda bir arkadaş çok güzel bir foto atmış zaten, post mount ile IS mount arasındaki farkı görmek için. Anladığım kadarıyla senin maşan post mount. O zaman post to post olan 180mm alman gerekiyor.
Kaliperlerin shimano ise zaten shimano alman gerekiyor. Üstteki biraz atraksiyonlu bişey, ne olduğunu ben de bilmiyorum ama alttaki sana olacak adaptör. Tabii 180mm olanı alman lazım .

vural_0111

Üye
Tepki
0
İsim
vural ö.
Bisiklet
Ghost
Cevabınız için teşekkür ederim. Ben de üsttekinin önce maşaya vidalanıp sonra kaliperin ona vidalandığını düşünüyorum. Eğer öyleyse ondan alacam. böylece kaliperi her söküp takmada maşa değil adaptör aşınmış olacak.zaten sök tak yeterince aşınmış yalama olacak diye korkuyorum en azından bu dertten kurtulurum. wp_ss_20180916_0001.png

Maşa da rock shox sid team