dısk fren

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
6500'e disk takmak maliyetli olabilir. Tekerlek göbekleri vs bir sürü şey değişecek. Direk diskli olanını tercih edebilirsiniz.

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
eger xc icinse hayes 9
dh icinse hayes sole.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Beverly ben de Hayes kullanıyorum, HFX 9 XC... Ancak Maalesef Türkiye'de bu frenleri bulmak imkansız. Ya bir bisikletin üzerinde (Trek, Cannondale vs artık her neyse) gelecek, ya da yurtdışından alınacak. Ben Almanya'dan almıştım, performansı tek kelimeyle süper. Dozajı ayarlamak gerçekten çok kolay ve rahat. Arka tekeri kaldırıp yol almak falan gayet basit geliyor alıştıktan sonra (ön fren ile tabi ki). Neyse çok reklam oldu :).
Avid sanırım Türkiye'de bulunuyor, bütçene göre 5 Avid 5 veya 7yi tercih edebilirsin. Shimano'nun da frenleri iyi ancak dual control sisteme geçmek zorunda kalabilirsin, tek fren kolu bulmak zor olabilir Asiruh...

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
hayes orda olmadigini bilmiyordum. bende seninkinin aynini kullaniyorum.gercektende super bi performansi var frenlarin...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

yanlış bakmadı isem disk model farkı 260€

m535 hidrolik disk fren seti kullanılıyor..buna göbeklerin de değişmesi gerektiğini ilave edersek ve hidrolik frenli bisiklet kullanmak istiyorsan bu farka değer gibi bi görünüyor..

yani demek istediğim m535 komple set + göbekler sanırım 260€ daha pahalı tutar... mı acaba? esnafa sormak lazım :)

sönmez

Daimi Üye
Tepki
217
Bana göre disk farkı epeyce fazla
disk göbeklerle normal göbekler arasında ki fark 20$
deore hidrolik disk125$
vites fren kolu 100$
yani toplamda 245-250$ oluyor.buda yaklaşık 195€ yapıyor.yalnız cantlar eski cantların olacak.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
yanlız oradaki deore disk dediğin sadece bir tanesinin fiyatı ön arka olunca 250 dolar luyor fiyat bunu hatırlatmak istiyorum...bu durumda fiyat farkı 375 dolar oluyoki buda yaklaşık 300 € yapar yani hazır diskli almak daha uygun gözüküyor ayrıca bu 6500 diskteki fren kolları vites kollarıyla beraber değil vites kolu ayrı fren kolu ayrı olan modeller ve deore sadece fren kolları 90 dolar gibi bir fiyata satılıyor...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

tek disc 125$ ise, sönmezin hesap toplamda 375$ gibi bir rakama ulaşır.
bu durumda da hazır diskli almakla sonradan disk uygulamak arasında maddi açıdan fark kalmaz..

yanılıyor muyum?

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
hayır yanılmıyosunuz ama hzaır yapılmışı varken neden bidaha bidaha uğraşayımki ve fazladan v-fren ve fren kollarına para vermiş olayım...

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
bundan sora € büyük ihtimalle 2 ytl nin altına düşmeyecektir fakat kampanyalar beklenebilir haberiniz olsun ayrıca kampanya bekliycem derken euro da çok yükselirse gene bişey yaramaz yazı bisikletsiz geçirmeyin...

yavuz

Aktif Üye
Tepki
93
TREK 4900 neden tercih etmiyorsun hidrolik disk frenli..üstelik 200 euro indirim var.yani 740 euro ya geliyor

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Scale serisi alu kadroları ile trek 6000 serisine denk gelmektedir hatırlatırım...