DİSK fren alırken sadece ön veya arkamı yoksa komple mi satılıyo???

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
arkadaslar internette baktığımda rear left frontleft faln yazıyo yani ön ayrı arka fren ayrımı alıaz yoksa bunu komplemi veriyorlar anlamadım....

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@gvenc_mtb

bazı markalar set olarak satar bazıları ayrı ayrı satar. eğer rearleft frontleft gibi ifadeler varsa ayrı satılıyordur. fakat ayrı satılmaları performanslarıda ayrı demek değildir. sadece arka frenin hortumu uzun ön frenin kısadır ;)

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
@gurkankas

ya mesela ben erdoğanlardan baktım bi fiyatlarına...
avid lere faln baktım ön arka diye fark var yani simdi alırken iki tane mi alcazz o zaman ççok pahalı oluyo ama çünkü 3xx li fiyatlar 6xx - 7xx fiyatlara gelmis oluyo çok pahalı o lmuyomu sizce?

Hüsnü Deniz Kalaycı

Forum Bağımlısı
Tepki
187
İsim
Hüsnü Deniz Kalaycı
Bisiklet
Scott
@gvenc_mtb

Bencede biraz uçuyo fiyatlar ama hidrolik frenler bence bu fiyatı hakediyor!! Fiyatlar böyle ne yapalım:S

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Türkiyede çoğu yerde set halinde bulursunuz, yurtdışında ise ön veya arka şeklinde ayrı satılır. (tabi set olarak satılan da bulunuyor)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@gvenc_mtb

evet fiyatlar pahalı fakat set alıncada o fiyatı veriyorsunuz. avidler biraz pahalıdır.

erdoğanlarda magura ve shimano set halinde satılıyor avidler ise ön arka ayrı satılıyor. avid alacaksanız bir ön birde arka siparişi verin yoksa ya 2 tane ön ya da 2 tane arka gelir.

hangi frenleri almayı düşünüyorsunuz söylerseniz. fiyat konusunda daha yardımcı olabiliriz .

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
valla bu msjlardan sonra vaz geçtim desem:D çünkü ben o kadar beklemiyodum o yüzden ben biraz daha beklesem iyi oluck en azından maddi anlamda ama düşündüğüm avid 5 veya 7 ama dediğim gibi beklemem gerekiyo benim...:D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@gvenc_mtb

biraz geç kaldı cevap kusura bakma. unutmuşum konuyu.

avid juicy 5 ile juicy 3 arasında ağırlık dışında pek fark yok. juicy 5 yerine 3 alabilirisin. daha uygun fiyatlı bişey istiosan shimano seri dışı yada deore modeline bak ;)