Discovery takımının bisikletlerindeki değişiklik...

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Discovery channel takımının yarışlarda en üst seviye bisikletleri olan trek 6.9 pro yerine 5.2 proya bindiğini biliyormuydunuz?

5.2 kadrosu üzerine full durace ve bontragerin en üst model donanımlarını kullanmışlar. Boyasıda elbette takıma özel. Bu haliyle 7.0 kiloluk bir bisiklet elde etmişler. Bu kadroyu kullanmalarının sebebi ise 6.9 ların yetişmemiş olması...

http://img502.imageshack.us/img502/7553/conorbutton036cu9.jpg

Scudo

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
aynakolun buyuklugunu de biraz abartmıslar sanırsam :)

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
53/39 ayna var. normal boyutta aslında... Resimden olsa gerek olduğundan daha büyük çıkmış..

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@qeqeqe

görüntü olarak bir fark yok zaten. Sadece kadro yapısı olarak oclv55 ( yeni adı ile red) yerine oclv 110 (yeni adı ile black) kullanılmış. oclv 55 birazdaha hafif bir kadro.

@tuninger_haa

Bu modelin fiyatı aşağı yukarı 7500$ civarındadır( amerika satış fiyatı)( net bir fiyat veremedim çünki seri üretim olarak böyle bir bisiklet yok ama trekin en üst model yarış bisikleti 8500 $ civarında)

Türkiyede ise 7500-8000 euro civarında olacağını tahmin ediyorum...

Fatih Ertörün

Forum Bağımlısı
Tepki
1.064
benim bilidğim bu takım 2007 sezonu sonrsında tamamen kapanacaktı ??

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ultegrax

evet doğru kapanacak. İspanya turu koştukları son büyük tur olacak büyük ihtimalle...

• Beğen
Tepkiler: Fatih Ertörün

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
Contador'un bisikleti Eurobike'da teşhir ediliyordu. Ne yazıkki fotoğrafını çekmemişim. Ama yanılmıyorsam resimdeki bisiklet, hatta numarası da üzerinde duruyordu.

• Beğen
Tepkiler: macerakolik

güray

Daimi Üye
Tepki
84
aynakol büyüklüğü kadroun biraz kompakt tarzda küçültülmüş kadrosundan kaynaklanıyor.eski madone serileri zaten listelerde hep ilk üçte oluyordu (pro seviyesi kullanıcılarının her protour bisikletine binerek gerçekleştirdikleri).ama madone un vurucu yönü kadroarının colnago cervelo time bmc gibi firmalarınkinden hele colnago ve cervelolardan oldukça ucuz olması.(tabi çok üst seviye hatta boron-karbon fiberler gibi pahalı bisikletleri de vardı).trek düşük kar marjıyla koca amerikaya ve dünyaya sürümden kazanma ilkesini benimsemişti.mühendisliğe verdikleri önem ilk 3 lerde olmalarını sağlıyordu.
yeni modelde eskiyi tamamen değiştirmişler.yanal ve etli bir bb birleşim noktası ile esnemez bi orta göbek yapmışlar.furş bölgesi değişmiş.eski chris kingleri göremeyeceğiz artık.sele borusu tamamen yenilikçi içe gömme değil dıştan sarma olmuş.çok afiflemesine rağmen daha rahat olmuş.çatallar yine dik ama tek parça olmuş.yani baştan aşağı fiber.çok sağlam!herşeye rağmen ben trekin eski ince tüplü ahead setli bisikletlerini çok daha estetik ve güzel buluyorum...imkanım olsa eskisini alırdım..herkese iyi sürüşler...

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@gurol

Güzel bir kare olurdu eminim :) . Bu levi leiphemier' in bisikleti.contadorun numarası 112 idi ( acil servis!!! :) ) Zaten aynı bisiklet farkı yok. Bisikletlerin üzerindeki malzemeleri etabın özelliklerine göre sürekli değiştiriyorlar. o yüzden belki donanım farkı olabilir okadar. Gerçekten çok güzel bir bisiklet...

KemalBaloglu

Forum Demirbaşı
Tepki
779
güzel bisiklet tabi herkese nasip değil böyle bisikletler

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Selim Çam

Evet selimcim kadro küçük olduğundan ve yapısı gereği ufak durduğundan aynakol büyük duruyor...:)

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@oxsyContador'unki olduğuna göre 112 dir. Ama hatırlamıyorum.

Bu arada turu izlerken farketmiştim Levi bisikletin üstünde çok ilginç duruyordu. Şimdi bisikletin ayarlarına bakınca görüyorum, alçak sele ve geride. Muhtemelen farklı bacak/boy'a sahip.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok harika bir bisiklet keşke benim olsa. :D

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kaan Uysal

Ne demek o

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
@Kaan Uysal

@soneryen

Aman arkadaşlar gerginlik çıkarmayalım. "Keşke benim olsa" esprili bir yaklaşım içeriyordu... zaten sonundaki pişmiş kelle :D espri olduğunu belirtiyor. Kaan arkadaşımız sanırım "kıroyum ama para bende" felsefesiyle arabanın en kralına binip trafikte bekleyenler gibi, bisikletin en kralına binip kaldırım kenarlarında sürecek olabilenlere genel bir serzenişte bulunmuş...

• Beğen
Tepkiler: kaan ve d.berkay