Dış lastik

Tepki
10
İsim
özgür cem yurt
Bisiklet
Salcano
1 haftaya falan tokat tan diş lastik alacağım çoğu zaman asfaltta arada çakıllı yollarda kullanacağım kalınlığı 1.50 olursa iyi olur fazla da bilgim yok yardım edebilir misiniz . bide tokat ta bisikletçi önerebilir misiniz

Scudo

Mustafa555

Aktif Üye
Tepki
74
Bisiklet
Mosso
Bende mtb kullanicisiyim suanki lastik boyutu 26x1.95 genelde şehirde kullaniyorum nasil bi lastik almaliyim yardiminizi bekliyorum...

Tepki
10
İsim
özgür cem yurt
Bisiklet
Salcano
1 haftaya falan tokat tan diş lastik alacağım çoğu zaman asfaltta arada çakıllı yollarda kullanacağım kalınlığı 1.50 olursa iyi olur fazla da bilgim yok yardım edebilir misiniz . bide tokat ta bisikletçi önerebilir misiniz

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
@özgür cem yurt hocam ben de daha kullanmadım ama maxxis detonator tavsiye ediyorlar

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@özgür cem yurt Çakıllı yollarda da gidecekseniz 1.75 kalınlık öneririm.
Lastik önerisi olarak bütçenizi de yazmanızı tavsiye ederim. Schwalbe tour plus'a bakabilirsiniz

Tepki
27
İsim
mesut
Bisiklet
Scott
michelin country rock kullanıyorum.. asfalt performansı iyi, toprak yolda da iyi gidiyor.. semi-slick 1.75 bir lastik.. şurda da kullanıcı yorumları var:

(link)

ha bu arada çiftini 120 liraya aldım ben, bu pazartesi izmir-ölüdeniz turuna başlayacağım bu lastiklerle..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@M.Eskiçınar

country rock 1.5 yıldır kullanıyorum. dediklerinize ek olarak bende şunu söyleyeyim. hamuru çok kaliteli aşınmak nedir bilmeyen bir lastik ama yumuşakta bir lastik yola yapışıyor ve hızlı gitmek isterseniz lastikler çok tutuyor, yuvarlanma direnci hiçte düşük değil. ancak konuyu açan arkadaş zaten çakıllı yollardan falan bahsetmiş. benim bildiğim scwalbe marathon dışında 1.5 ebatta çakıllı yolada asfaltada gelecek lastik bulmak çok zor. country rock fiyat performans açısından konu başlığına uygun bir lastik.

@özgür cem yurt

lastiğe verilen paraya pek acıma bence. senin yerle bağlantını sağlayan en hayati parçadır lastikler. dediğin bütçeye takım halinde anca kenda, rubena falan alınır. o lastiklerde bi süre sonra balon yapıyor, zırt pırt patlıyor, çabuk eriyor. lastik dedin mi scwalbe, continental, michelin gibi markalar açık ara diğerlerinden daha kaliteli.

Tepki
27
İsim
mesut
Bisiklet
Scott
@Sinan A.

hem ucuz hem iş görecek en iyi lastik country rock olması açısından önerdim, yoksa schwalbe veya maxxis'in daha iyi lastikleri mevcut..

barayda

Daimi Üye
Tepki
173
İsim
barayda tunca
Bisiklet
b'Twin
2.25 olarak sert kullanıma dayanıklı ne önerirsiniz?

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Sinan A. Sizi böyle Düşündüren nedir?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ghost
kullanıcı yorumları. sürüsüne bereket yarık detonator haberi.

Tepki
11
Bisiklet
Kron
mtb kullanıcısıyım. yurtdışı sitelerde 2,35 2,40 gibi lastikler var. acaba çok mu büyük hantal felan olur yoksa geniş olması iyi midir. ya da genele uyup 2,20 den şaşmamak mı lazım. kararsız kaldım. yani lastiğin geniş olması benim için (görüntü açısından) iyi. ama aşırıya kaçmamak mı lazım

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
@atasoyserdar mtb yle araziye giriyorsanız 2-25 den fazlası gereksiz. ben 1.95 kullanıyorum, genelde asfaltta sürüyorum, o bile fazla gelmeye başladı. maxxis detonator 1.50 de kullandım, yere temas eden yüzeyi dişsiz olduğu için müthiş bir hız artışı oldu. ama lastiğin hacmi hala geniş. 1.50 bile hacimli yani. şüpheniz olmasın

Tepki
11
Bisiklet
Kron
@Angel bu 2.40 lar ne için o zaman :) yani ben daha yiğit görünsün istiyorum aslında :) o zaman abartmaya gerek yok. Continental 2.20 race king veya mountain king yeter heralde. Veya önerdiğiniz bi marka model var mı. Fiyat performans açısından iyi bişey. Zaten yarışa araziye girmiyorum.

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
@atasoyserdar 2.40 lar kum,karlı yollar için falan sanırım. yada downhill için, sert inişlerde janta daha az darbe gelmesi için kullanıyorlardır bilmiyorum. ben cst 26x1.95 kullanıyorum. 3 senede 1kere patladı. lastikler telli olduğundan mıdır nedir bilmiyorum çok sağlam lastikler. ama asfaltta iyi akmıyo. patlamamasına razı geliyorum artık, onun için cst ye bir sempatim var. iyi aksın, çabuk patlaması benim için sorun değil diyorsan maxxis detonator 1.50 tavsiye ederim