Dış lastik yarıldı...

Tepki
0
Selamlar...Geçen hafta Sedona 741 aldım..Bisiklet konusunda pek de bilgili değilim...İlk sürüşe gittiğinde ön frenin sürttüğünü farkettim...Aldığım yer zaten bunların olabileceğini söylemişti..Ben de ön freni söküp yoluma devam ettim..En fazla 15 km yol yapmışımdır...Ertesi gün tekrar sürüşe çıkmadan frenin sürtüp sürtmediğini kontrol etmek amaçlı tekrar bağladım ve en fazla 100 mt sürdüm..Sürttüğünü görüp tekrar freni söktüm ve bisikletten indim...Tam giderken teker büyük bir gürültü ile patladı..Baktım dış lastik de canta yakın bir yerden yırtılmış..Bu olurken bisiklet üzerinde değildim asfattyadım ve herhangi bir darbe gelmedi...Sorum şu satıcının bu konuda sorumluluğu olduğunu düşünüyorum ve bugün gitmeyi planlıyorum..Çok da tecrübeli olmadığımdan fikrinizi almak istedim..(Biraz uzun oldu kusura bakmayın)

Scudo

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
anladığım kadarıyla frenin tekerleği sürtmek suretiyle aşındırmış ve lasiğiniz yarılmış bu tamamen bisikletçinin hatası bisikleti ilk aldığın zaman bisikletin vites ve fren ayarları yapılır ve size bu şekilde teslim edilir siz 1hafta sonra tekrar bakıma gidersinîz size verilmeden önce frenin sürttüğünü górüp en azından ufak bir ayar yapılmalıydı tamamen bu durumdan bisikletçi sorumlu

Tepki
64
Bisiklet
Giant
@Yusuf Özsancak
aynı olay benimde başıma gelmişti. sorumluluk satıcının diye düşünüyorum. ki nitekim deltabisiklet sorgusuz sualsiz bana yeni dış ve iç lastik yollamıştı.