Dış lastik yarıldı!!! Yardım..

Kerem İldeş

Daimi Üye
Tepki
48
Bugun bisikletimle gezerken cakıllı bir tümsekten hızla geçtim ve schwalbe smart sam yeni lastik pofff.Hızla durdum ve baktım bir seramik karo parçasının lastiğe saplandığını gördüm. Tabi lastik hızla söndü ve yolda kaldım. İşin kötüsü taş parçası bıçak gibi bi parçaydı ve dış lastiği yarmış yarım santim çapında... Fotoğraflardan da görüldüğü gibi bu talihsiz olayda bugun pazar olduğu için ve yama setiminde henüz olmamasından dolayı bisiklet elde yarım kilometre yürüdüm.

Acaba böyle bi durumda ne yapıyorlar dış lastiğinde değişmesi gerekiyormu? Yoksa dış lastiğe içten yama yapıyorlarmı yada yama yapılsa bile yine aynı yerden patlama yada o yarığın büyüme riski varmı acaba?

http://img820.imageshack.us/img820/5021/p1140861.jpg

http://img696.imageshack.us/img696/5277/p1140862.jpg

Scudo

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Talihsiz bir durum yaşamışsınız . Gözüktüğü üzere yarık ciddi bir yarık. İçeriden sağlam bir yama belki yapılabilir fakat kalıcı bir çözüm sunacağını sanmıyorum. En temizi yeni bir dış lastik...

• Beğen
Tepkiler: Kerem İldeş

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Patlağın olduğu yer çok kötü.Aslında içerden bir parça dış lastik yaması ile olur ama eskisi gibi olmaz pek.Yarık tam yolla temas eden bölgede.Benim de arka lastiğimde benzer bir hasar oldu çivi girdiği için,tam fotografta senin baş parmağının ucunun olduğu yerde.İçeriden iç lastik yapıştırdım ama oo yamayı ince ve sert bir dış lastik parçasıyla değiştirmem lazım.Bir de artık sağa dönüş virajlarda daha dikkatli ve yavaş olmak zorundayım.

Kerem İldeş

Daimi Üye
Tepki
48
Tecrübelerimi paylaşayım; bugun bisikletçime gittim dış lastiğe içten güzel bi yama yaptı iç lastiği değiştirdik sadece, fakat akşam eve dönüş yolunda lastik tekrar başka bi yerden kesik gibi yarıldı hemen hemen aynı büyüklükte, sonuç en yakın bisikletçide tekrar yeni bir iç lastik, ama bu sefer dış lastiğe yama yapmadı adamda yama yokmuş, yani bendeki şansmı bisikleti aldığımdan beri 3 binişim ve 3. iç lastik 2. yarılma, normalde bir bisikletçinin başına senede en fazla 2 kere gelir!!! şimdi lastiklerin kalitesizliğinden şüpheleniyorum??