Dış lastik seçimi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba arkadaşlar,

lastik için alternatif arayışları içerisindeyim. Aşağıdaki üç marka arasında kaldım. Yorumlara bakılırsa Conti daha başarılı gibi duruyor ama emin de olamadım açıkcası. Varsa kullanan eden arkadaşlar, yorumlarını esirgemezse çok memnun olurum.

Üç modelin de siyah-turuncu olan renk seçenekleri tercih etmem için etken , biraz da estetik olmalı :)

-Schwalbe Ultremo ZX V-Guard
(link)

-Vittoria Rubino Pro
(link)

-Continental Grand Prix 4000S II
(link)

Scudo

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
lastikleri hangi siteden alıyorsunuz?

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Verdiğiniz linklerden en iyisinin Continental olduğunu düşünüyorum ben de, ancak fiyatının da diğerlerinin neredeyse iki katı olduğuna dikkat etmek gerek. GP 4000S II'nin muadilleri olan Schwalbe One ve Victoria Open Corsa modellerine de bakmanızı tavsiye ederim. Ben şu anda GP 4000S (II değil) kullanıyorum, ıslak yol tutuşu dışında mükemmele yakın bir lastik olduğunu düşünüyorum. Önümüz kış, yağmurda da sürecekseniz GP 4-Season gibi lastiklere bakmanızda fayda var.

Renkli tercih ettiğinizi yazmışsınız, bildiğim kadarıyla hepsinin sadece 23mm'lerinin renkli yanaklıları var, 25 düşünüyorsanız (tavsiye ederim) siyaha mahkumsunuz maalesef.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Murat B.

Selam Murat, aynen dediğin gibi yabancı forumlarda özellikle inceledim, road.cc 'de de continin bu modelini pek övmüşler, ıslak yolda yol tutuşunu da beğenmişler gerçi ve aynen de dediğin gibi yaklaşan hava koşullarını da göz önünde bulundurarak contiyi alacağım. 23mm alacağım , zaten 23 mm kullanıyorum şu anda. Yanakları renkli olan modellerinden tercih etmeyi düşünüyorum. Çok teşekkürler yorumların için.

Lastikleri şu an için merlinden almayı düşünüyorum, istediğim renk stokta yok görülüyor ancak müşteri hizmetleri ile konuştum, 7-10 gün içerisinde tüm Conti stoklarını yeniliyorlarmış. Hatta , 2 adet inner tube ile beraber kampanyada olan bir bundle ürünü de var. Daha uygun olabilir de, yedekte iç lastik bulunmuş olur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
gp4000 s kullanmıştım 3500 km de çıkardım kaymaya başladığından ilk 1500 km de yolu çok iyi kavrıyordu ve müthiş bir frenleme mesafesi vardı. Sonra gevşemeye başladı.
Şahsen ultremoları merak ediyorum. elimde olanlar eskidiğinde bende alıcam ebaydan