dirsek problemi

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında cagdask tarafından paylaşıldı.

 1. cagdask

  cagdask Yeni Üye

  Kayıt:
  24 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  Ankara
  Merhaba arkadaşlar,

  Ben foruma yeni üyeyim. Dahası, bisiklette de yeniyim. Topu topu 4 gündür bisiklete biniyorum. Size sormak istediğim bir problemim var.

  Yeni aldığım Geotech Sherpa marka MTB bisikletimi kullanım esnasında iki kolumda da dirseklerimin dış kısmında hafif bir sızlama oluyor. Bu sızlamayı hissettiğimde duruyorum ve kollarımı öne uzatıp tam olarak gererek açmaya çalışıyorum. Bunu yaptığımda ise bu dış kısımlar garip bir biçimde geriliyor ve acıyor. Bisikletten indikten on dakika sonra ise bu problem ortadan kalkıyor. Böyle bir problemin nedeni ne olabilir ya da bu problemin tehlikeli bir sonucu olabilir mi bunu öğrenmek istedim.
   
 2. Murat CER

  Murat CER Onursal Üye

  Kayıt:
  11 Ekim 2004
  Mesajlar:
  2.072
  Beğeniler:
  1.267
  Seviye:
  tam olarak dirseklerinde ise eklem sorunu gibi...
  ancak benim değinmek istediğim nokta;ağrı-sızı üstkol dış bölgede ise (yani pazuların arkası) kas gelişimi ile ilgili olabilir. o bölge bisiklette biraz üst vücut için amortisör görevi üstlenir ve ancak spor haricinde ilgili kaslar çok fazla gelişmez, buna paralel olarak kas gelişim sürecinde yanma hissi, sızlama olabilir.

  tabii ki işin ehlinden bir cevap gelir ise benim için de aydınlatıcı olacaktır, benim yazdıklarım sadece deneyime bağlı bilgidir..
   
 3. Nedret Günaydın

  Nedret Günaydın Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2007
  Mesajlar:
  4.654
  Beğeniler:
  3.755
  Şehir:
  Avrupa Yakası
  Seviye:
  buna benzer bir problem uzun süre pedal bsatığım dünemlerde avuç içlerimin dış tarafında karıncalanma oluyor ve bu durum hissedilir derecede rahatsızlık veriyor.senin yaptığın gibi biraz ellerime bileklerime ve alt kol bölgesine ovuşturma yönünde masaj ve tutma şekillerini değiştirerek bu durumu atlatıyorum.ama normalde yok herhalde murat ağbimizin dediği gibi olsa gerek bu tür problemler.
   
 4. Emre Ede

  Emre Ede Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  572
  Beğeniler:
  227
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Seviye:
  aynı sorun bendede oluyo, hatta bisikleti kullandığım günün sonrasında yeni güne uyandığımda kolumu öne uzatarak geriyorum ve dirseğim kütlüyo çıkan sesi ne siz sorun nede ben söyliyim :S işin ehli abilerimiz bizi aydınlatırsa çok iyi olucak...
   
 5. smhcnr

  smhcnr Aktif Üye

  Kayıt:
  14 Mart 2006
  Mesajlar:
  123
  Beğeniler:
  32
  Şehir:
  Maltepe/İstanbul
  Seviye:
  Yeşil Bisiklet'ten Gürsel Bey zamanında bana gidonu tutan kolların hafif kırık olması gerektiğini, tam düz tutuş olduğunda bu tarz ağrılar olabileceğini söylemişti. Dikkat edilirse bir süre bindikten sonra ortadan kalkması gerekli.
   

İlginizi Çekebilir

Ekran Görüntüsü (7).png
[ATTACH] Profesyonel gibi inin Tekrar selamlar. Geçen hafta İngiltere'de yayınlanan Get into Road Cycling isimli dergiden "profesyonellerden tırmanma teknikleri" ile ilgili bir makale...
upload_2017-1-21_18-26-14.png
Geçen yıl Temmuz'da enerji kaynaklarımızı ve bunları nasıl geliştireceğimizi açıklayan bir konu açmıştım: Güç bölgeleri "anlayacağımız dilde" ne anlama geliyor? Aerobik dayanıklılık Laktat eşiği...
wide_tire.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....