Dinamolu ön göbekle usb şarj ve fikir alışverişi

sezginnatik

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
sezgin
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar temmuz başında Samsun'dan batum'a bisiklet turu düşünüyoruz. Malum uzun turda telefon ve diğer elektronik eşyalarımızı şarj etmek büyük sorun. Bir kaç yerde Dinamolu on göbek ile ve basit usb şarj deveresiyle şarj etmeyi başaranlar deneyenler var. Aranızda bu şekilde şarj olayını başaran deneyen var mı ?
Hangi tür Dinamolari önerirsiniz. Konuyla ilgili paylaşmak istediğiniz her şeyi buraya yazarsaniz sevinirim.

http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/24/8d23f8aebe850f1908b210db10f48e5c.jpg

Scudo

0geday

Aktif Üye
Tepki
132
İsim
Ögeday Bener
Bisiklet
b'Twin
henüz bisikletim yok fakat düşüncelerim arasında fakat ben yaparsam nasıl yaparım diyorum ve şöyle birşey düşündüm devri sürekli aynı tutamıyacağım için bir powerbank yani şu seyyar güc kaynaklarını ilk önce şarj edip daha sonra o şarj la telefonu doldurmak daha mantıklı ve sağlıklı geldi bana fikrim bu henüz denemedim ama :)

Tepki
9
Bisiklet
Whistle
Başkan usb werk ile sorununu çözebilirsin. Elektrik-elektronikle uğraşan biri olarak bu yöntemi sağlıklı buldum ben şahsen. Görüntü olarak da hoş.

(link)

• Beğen
Tepkiler: MUHİTTİN YETGİN

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
Ufak bir voltaj regulatörü ve powerbank ile olabilir.
(link)

• Beğen
Tepkiler: sezginnatik

sezginnatik

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
sezgin
Bisiklet
Salcano
@Ünal Durmuş
Hocam bunları nerden satın alacaz yurtdışında hazır yapılı sistemler var ama nasıl getirtecez.

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
Düşünüyordum. Dinamo kullanmadan elektirik üretiliebilir mi diye. Rüzgar geldi aklıma. Bir pervane falan. Sonra dedim biri düşünmüştür kesin. Düşünmek ne kelime patentini alan bile varmış meğer.
Bu da örnek bir çalışma.
(link)

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
@Yunus Emree Sayfa tek sayfa değil 9 sayfa ve ilerleyen sayfalarda elektronik devresi de var. 5V Step-up modül dediği 5V sabit çıkış alınmasını sağlıyor.

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
@Antecurs
Şimdi gördüm arkadaşın baskı devre yapması gerekecek bu şekilde.

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Merhaba
(link)

bu ürünü alacaksınız hem lamba hemde 14 KM hızda USB bağlantısı ile şarj olayını çözeceksiniz. Lambasının gücü açısından size söyle bir bilgi vereyım bende plus olmayan modeli var yani sadece lamba.Yolda arabalar telektör yapıyorlar hatta bazı kişiler motorsiklet sandıklarını da söylüyorlar.

sezgindurmus

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Sezgin
Bisiklet
Carraro
Benzer bir şey bende düşünüyorum ama dinamolu göbek akıcılığı ve hızı azaltır mı şüphem var. Hem dinamolu hem düz göbek kullanan birinide bulup soramadım. Yoksa dinamolu göbekten sonra gidon borusuna sokulan 2-3 tane ultra fire bataryayı şajr etmeyi düşünüyorum. oradan usb çıkış alınır, sele heybesine ortalıkta da parça gözükmez.