dinamo göbek hakkında

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır araştırdığım dinamo göbeği sonunda aldım "shimano alfine" aldım forumda varmı kullanan? Yardımına ihtiyacım var bununla uyumlu birde far almam lazım varmı bilen duyan gören?

Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
şu linkteki farlar dinamo göbeklerle uyumlu, Türkiyede varmı bilmiyorum ama Türkiyeye gönderi yapan sitelerden bu modelleri araştırıp sipariş verebilirsin.

SALİH TUNÇKIRAN

Daimi Üye
Tepki
138
hayırlı olsun. nereden aldın, fiyatı nedir. taktırdınmı kullanmaya başladınmı

abzegh

Üye
Tepki
37
Merhabalar Ön göbek için dinamo almayı düşünüyorum. Fox 32 Float FIT4, 100mm maşa var. Shimano XT BR-M8000, Hydr. Disc Brake (180/160) fren var. Buna uygun dinamolu ön göbek var mıdır. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden herkese teşekkürler.

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
Shimano nun göbekleri var xt olsun lx olsun.
Son diye bir marka daha biliyorum tabi Shimano ya göre pahallı 700- 800 lira var. Bu son marka dinamo ların disk uyumlu modelleri var. türkiye de bisiklet gezginin de bu son marka dinamo var diye biliyorum . oraya sorabilirsiniz . Yurt dışı sitelerde de var

ilkercom

Forum Demirbaşı
Tepki
533
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ya aslında çok mantıklı bunlar. Xt olanın akıcılığı nasıl acaba? diyelim yüke binmedi hiç bişey şarj etmiyor direnç oluyor mu? yoksa çalışsa da çalışmasa da hep aynı direnç mi?

Buna bağlayacaksın bi powerbank ordan da far cep telefonu neyse çıkış alacaksın. Çeşitli projeler üretilebilir. Bazen bisikletin aydınlatmalarını kapatmayı unutuyorum sabaha kadar yanıyor. şarjlı pile geçtim masraf sıkıntı değil ama şarj etmeyi unutuyoruz.

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Batarya dolumu olarak şarj ünitesi satılıyor.Özelliği dinamolu göbekler gibi sürtünmeyi etkilemiyormuş.İstenildiği zaman tak-çıkar.Bir çok özelliği yazıyor.Güvenilir bir ürün olup olmadığı hakkında bilgim yok. Uzun turlar için ideal bir ürün gibi görünüyor.Özelliğine göre
dinamolu göbek takmaktan bence daha iyi olur. Sürtünmesi en az olan dinamolardan birisi araştırmama göre son markası çıkıyor. (link)

dgncsk

Aktif Üye
Tepki
170
İsim
Dogan
Bisiklet
Ümit
chain drive olanlarda bir entegre pil var. yani aslında pili şarj ediyorsunuz pedalı çevirdikçe. verim yüksek, ise mantıklı. pili dolduramıyorsa 3 gün sonra işi biter ama.

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
(link)

bu üründe iş görebilir. Dinamodan çıkan kablolarla buna bağlanıyor , daha sonra bundan powerbank falan şarj edip devam edilebilir