Dilek Feneri Festivali

Mehmaddict

Üye
Tepki
23
Arkadaslar meraba cumartesi gunu 21:30 da caddebostanda dilek fenderi festivali varmış , cok güzel görüntüler olacaktır diye düşünüyorum gitmeyi düşünen arkadaslar olursa buradan organize olalım diye düşündüm. Organizasyon olayları forumda nasil yapılıyor bilmiyorum hatam varsa affola :) saygilarimla

Scudo

rebellious

Üye
Tepki
58
İsim
Onur Kalafat
Bisiklet
Scott
selam ,

nereden gideceksin caddebostana ?

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
bunlar :)
sahil hergün ışıl ışıl :)

http://images.gittigidiyor.com/5259/DILEK-FENERI-BALONU-GOKYUZU-FENERI-10-ADET__52592265_0.jpg

• Beğen
Tepkiler: akn

akn

Üye
Tepki
11
Evet geçenlerde kız arkadaşımla denedik ama uçuramadık hatta etrafı yakıyorduk :(

alper okumuş

Aktif Üye
Tepki
34
:)) ıyımış, ben gıderım cengelkoyden muhtemelen 2-3 kışı katılırız
bu taraftan gelecek varsa bırlıkte gıdebılırız

Mehmaddict

Üye
Tepki
23
Arkadaşlar benim evim çok yakın oraya 2-3 km Ethemefendi Caddesinin başında buluşup aşağı inebiliriz. Kameramıda alıcam çekim yaparak ineriz :)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Festival 18 Ağustos'taymış.
Seneye artık. =)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
"ARKADAŞLAR DİLEK FENERİ FESTİVALİ HAFTAYA CUMARTESİNE ERTELENMİŞTİR.BAYRAM TATİLİ DOLAYISI İLE....."
denmiş..
İnternetteki diğer tarihlere kandım..
Affola.
=)

Kemal Caner

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Ben sahil yolundan bisiklete binerken bu saçmalıklarla uğraşanları görüyorum. Bunlar çevreyi ve doğayı kirletmekten başka bir şey değil. Eğlencenin sonu doğa ve çevre kirliliği olmamalı iyikide şehir dışındayım ki İstanbul'da olsaydım da bu rezalete katılmazdım. Şiddetle protesto ediyorum.

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
666
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
ayrıca yangın çıkarma riski de var..evlerin balkonlarına rüzgar yardımıyla düşebiliyorlar,uzakdoğuda yasaklanmıştır...bilgilerinize...

Tepki
27
ben yanlışlıkla bu festivale tanık oldum bugün... bütün gün evde olmak ve cumartesi programımın gece 12.30'dan sonra başlayacak olmasını dikkate alarak bir bostancı-kadıköy yapayım dedim ve yaptım. bir güzel yemek yedim, biraz kadıköyde takıldım. sonra Kadıköy'de pek bisiklet sürülecek bir gün olmadığını anladım. kadıköy bugün inanılmaz kalabalıktı. Fenerbahce macından dolayı gibi görünüyordu ki ben Fenerbahce'nin macının olduğunun stadın yanından gecerken anladım :) Fenerlilerin arasından gecerken birazda korkmadım değil :) "az sonra mac var sen hala bisiklet peşindesin demekki fenerli değilsin" şeklinde isabetli bir cıkarımda bulunacaklarını zannediyordum ki bu yorumu yapamadılar neyseki :)
neyse işte sonra dönüşte caddebostan sahilinde mola verdim yaklaşık 1,5 saat cimlerde oturdum müzik dinledim, yalnız olmanın tadını cıkardım. işte o anda havadaki dilek fenerlerinin coklugunu farkettim. festival olduğu aklıma gelmedi. nede olsa kalabalık bir cumartesi dedim. dilek dileyen cift sayısının artması normal...

Neyse uzattım... son olarak festivalde kendine ve cevresine zarar verme durumları gördüm. neredese etrafındaki herşeyi yakacaktı bir bayan arkadaş. bazılarınınki de yerden 2-3 metre yükseklikte deniz doğru gidip kısa sürede düşüyordu. o sırada o sevgili ciftin aklından gecenleri merak ettim. ilişkileri dilek fenerine göre kısa sürecekti :) yalnızlığımın değerini bir kez daha anladım :)

banada cok gereksiz ve sacma gelen birşey ama insanların değer bictikleri herseye saygı duymayı öğreneli cok oldu. agacın dalindan medet umanlara bile şaşırmıyorum artık. umut yaşamın anlamı olduğuna göre insanların birşeyler umut edecek baheneler üretmesi bir acıdan mantıksız olmayabilir...

Mehmaddict

Üye
Tepki
23
Bu kadar takıcak bir durum yok bence, Türkiye'de zaten adam akıllı etkinlik yapılmıyor, ben insanların yanyana gelip gülüp eğlenmesini değerli buluyorum. Kimsede uçan birşeye medet ummuyor açıkcası olay görsel şölen.Yanma ve çevre konusuda gelince o konuda bende hassasım mesleğim ötürü yeterli araştırmayı okudla yapmıştım, Parşomen geridönüşümden yapılmış ve doğada çabucak kaybolması için, yanan madde ise cam elyafı ve bildğimiz ispirto. İçilen bir sigaranın çevreye daha fazla zararı var anlayacağınız.
Neyse tercih meselesidir kimseyi eleştirmeye hakkımız yok ama bu kadar ciddi çevre problemleri ve kaos yaratacak bir problem değil, tamamen görsel şölendi çok da güzeldi.

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
@Mehmaddict

Kullanım konusunda dediğiniz gibi insanların zevki, çok karışmak doğru değil ama Caddebostan Mc Donald's bahçesinde oturduğum bir gün arabaların üzerine yanar halde bir kaç tanesi düşmüştü. Eğer hemen müdahale edilmeseydi araçlara kesinlikle zarar verirdi, bunların ağaçlık bir bölgeye bu şekilde düşme olasılıkları varsa bence kullanılmaları tehlikeli.

• Beğen
Tepkiler: bülent samsunlu

Mehmaddict

Üye
Tepki
23
@behcetatinc

Tabi tabi ona hiç sözüm yok, dikkatli ve bilinçli kullanmak gerek. O yüzden sahilde denize açık yapılıyor. Sonuçta yanıcı bir madde.

sonersozer

Üye
Tepki
0
Merhaba, bende caddebostanda dilek feneri satıyorum, satarken mutlaka yardım edebileceğimi söylüyorum, bir kere yapınca öğreniliyor zaten. yapılan hatalar: pakedi açarken acele ederseniz yırtılır, mumu tele geçireceksiniz ama içten, + şeklindeki tel muma alttan destek olmalı ve mum yanarken düşmemeli, aksi takdirde düşer, mumu yaktıktan sonra sabredip balonun içine sıcak havanın dolması beklenmeli, balonun ısınmasını beklerken 2 kişi üst kenarlardan tutmalı, rüzgar varsa kenar kuytu yerler seçilmeli. bana ulaşmak isterseniz 0532 790 62 10 dan ulaşabilir arayabilir veya mesaj atabilirsiniz.

sonersozer

Üye
Tepki
0
Bulent bey caddebostanda ruzgar surekli karadan denize dogru esmekte bu nedenle caddebostan en fazla dilek feneri ucurulan yerlerden biri, mesela adalarda yasak cunku riskli.