Dikkatsizliğim Sonucu Yaşadığım Kaza

Yigit K.

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar ve abilerim , bugün geçirdiğim kazayı sizlere anlatmak istiyorum olay aynen şöyle oldu.

Bursalı olanlar bilir kent ormanı yolunu hertarafı arnavut kaldırım çıkarken.Bende tırmandım ormana doğru , yaklaşık bi 40-50 dakika sonra inişe başladım.Şimdi buraya kadar herşey iyiydi ne oldu diyeceksiniz frenleri bıraktım inerken bisiklet iyice akmaya başladı yani durdurabilecek hiçbirşey yoktu birinci virajda frenledim virajdan çıktıktan sonra 2. viraja gelmeden tekrar bıraktım ancak tam 2. viraja geldiğimde viraja hızlı girdiğimi sanarak frene asıldım ancak asılmamın etkisiyle direksiyon çok aşırı ağırlaştı resmen döndüremedim ve tam bu su giderleri oluyor bu yolda ön tekerlek oraya girdi ve toparlayamadım bisikletin üzerinden takla atarak bir kaç metre uçtum ancak neyseki bende birkaç sıyrık dışında hiçbirşey yok bisikletinde fren kolu ve mineral yağ deposunda sıyrıklar var şükür birşey olmadan atlattım kazayı aşağıya fotoğrafları bırakıyorum aman siz benim yaptığım kazayı yapmayın..

P_20160817_182719_1_p.jpg P_20160817_182737_DF.jpg P_20160817_160018.jpg

Scudo

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Geçmiş olsun.

BİSİKLET HIZ ARACI DEĞİLDİR

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Geçmiş olsun. Ben de 1 ay önce ufak bi kaza atlattım. Bisikletimle dağdan yola takla atarak dehşet-ül vahşet bir iniş oldu. Neyse ki ucuz atlattım. kolumu yere biraz daha sert vursam kesin kırılmıştı. Öyle acıyodu ki yerde 5 dakka kıvrandım. Bir de belimi yere kötü indirdim. 3 gün ayakta zor duruyordum. Aman diyim hız yapmayalım. Tekrar geçmiş olsun.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Yigit Kotuz Geçmiş olsun, kalıcı büyük bir hasar olmasın da çizik, sıyrık falan mühim değil. Aman dikkat diyelim bundan sonraki sürüşleriniz için, tedbiri elden bırakmamakta fayda var gördüğünüz gibi.

Engin YAĞIZ

Daimi Üye
Tepki
189
İsim
Engin YAĞIZ
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun...

ozkan5043

Üye
Tepki
18
İsim
Özkan
Bisiklet
Merida
@BF Okuru Oncelikle gecmis olsun bende 10 gun once dusmustum bisiklette ayni seninki kadar fren kolunda ezik olusmustu bende de hic bir hasar olmadi diye seviniyordum hatta bisikletten dusmek cok kotu degilmis diye gulmustum dustukten sonra yoluma devam etmistim ama megersem dusmenin iyisi yokmus galiba bu yil sezonu kapattim hala sol kolumu oynatamiyorum yarim aciliyor hic bir cizik ezik yok ama galiba kas yirtilmasi olustu simdi yumruk bile sıkamiyorum bisikletime hergun melul melul bakip azcik elleyip binemedigime uzuluyorum. Bisikletten dusmek kotuymus yavvv:(:(:(

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti