DİKKAT: YouTube elini kana buluyor

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Kayıt
9 Kasım 2004
Mesaj
993
Tepki
970
Şehir
İstanbul
DİKKAT: YouTube elini kana buluyor

Milyonlarca insanın hiç çekinmeden videolarını yüklediği ve paylaştığı You Tube'da bölücü terör örgütü PKK'nın Türk askerlerine düzenlediği pusu ve saldırıların görüntülerinin de yer aldığı belirlendi.
Görüntülerde bir mayının nasıl hazırlandığı, yola nasıl yerleştirildiği ve pusuya düşen Türk askeri araçlarının infilakı detaylı olarak aktarılıyor.


Bunun yanı sıra sayfada bölücü teröristlerin Türk askeri hakkında aleyhte sloganlar attığı ve yazdıkları yorumlarda Türk Ulusu, Mustafa Kemal Atatürk ve Türk askerine hakaret edildiği de dikkat çekiyor. "Gerilla Türk askeri avlıyor ve üssüne kayıp vermeden dönüyor" sloganıyla yayınlanan videolarda bölücü örgütün çalışmaları, talimleri ve dağlardaki yaşantılarından da görüntüler yer alıyor.

Tamamen bölücü örgütün videolarından oluşan oldukça uzun bir listede; karakol baskınları ve benzeri terörist hareketlerin açıkça anlatıldığı ve belgelendiği dikkati çekiyor.

You Tube'un denetim sorunu var
Hergün on binlerce videonun yüklendiği YouTube'un belirli bir denetim mekanizması yok.
Yöntem olarak bir kullanıcı talimatnemesinin arkasına sığınan YouTube daha geçenlerde Brezilyalı bir mankenin müstehcen videolarını yayınladığına dair dava edilmiş ve Brezilya hükümeti YouTube'un ülkede bu görüntüleri yaymasını engellemişti.


TEPKİ GÖSTERELİM
Bölücü terör örgütü PKK'nın Türk askerine haince düzenlediği pusu ve saldırıların bu siteden kaldırılması için YouTube'a tepki göstermek gerekmektedir. Çünkü durum rencide edici ve infial yaratacak bir zemine kaymaktadır. You Tube'a tepkinizi göstermek için http://www.youtube.com/contact sayfasına giderek tepkinizi belirten bir e-mail atabilirsiniz.

Yazacağınız mektup aşağıdaki gibi olabilir...(mektubu kopyalayabilisiniz, altına adınızı ve soyadınızı eklemeyi unutmayınız..)

'To whom it may concern
YouTube web site supposed to be for knowledge, fun and communication by the visual media power.
Assasination of Turkish soldiers is neither of those goals. On the other hand who needs to see the assasinations of their sons and fathers in arms. The Kurdistan Workers Party (Kurdish: Partiya Karkerên Kurdistan or PKK) is an armed, anti-goverment terrorist organisation claiming to defend the rights of the Kurdish people in Turkey. Therefore harbouring such media on your site is strictly illegal and should be evaluated international laws. Remove such videos which belongs to this organization from the site immediately.

bir mail fazla olması cok şey değiştirebilir, ihmal etmeyiniz..
konu farklı tartışmalara engel olmak icin kilitli tutulmuştur...
 
Scudo
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Yukarı Alt