DİKKAT : Tarih: 25 Ekim 2011 Salı Saat: 06:00 Uyarı No: 347 Uyarı Kodu: Normal

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında SerkanNamazcı tarafından paylaşıldı.

 1. SerkanNamazcı

  SerkanNamazcı Onursal Üye

  Kayıt:
  13 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.643
  Beğeniler:
  1.798
  Şehir:
  Giresun/Görele
  Adı:
  Serkan Namazcı
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Beklenen Meteorolojik Hadise

  ÜLKEMİZ BUGÜN (25.10.2011 SALI) KARADENİZ ÜZERİNDEN GELEN YENİ BİR SOĞUK VE YAĞIŞLI HAVANIN ETKİSİNE GİRECEK!
  Genel Durum

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin bugün (25.10.2011 Salı) Karadeniz üzerinden gelecek yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Kuzey kıyılarımız ile doğu bölgelerde genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların, sıcaklığın azalmasıyla birlikte Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  Bugün (25.10.2011 Salı); Marmara’nın kuzeyi (Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Yalova, Balıkesir’in Bandırma ve Tekirdağ'ın Çorlu ilçeleri), Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Tokat çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Marmara ve Kuzey Ege Kıyılarında rüzgârın kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

  26.10.2011 Çarşamba; Marmara’nın kuzeyi (Kırklareli, İstanbul’un kuzey kesimleri, Kocaeli, Sakarya), Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Siirt çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Marmara’da rüzgârın kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

  27.10.2011 Perşembe; Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Siirt ve Tokat çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

  Soğuk ve yağışlı havanın Cuma günü ve hafta sonunda da doğu bölgelerimizde etkisini sürdürmesi bekleniyor.

  Hava sıcaklığının bugün kuzeydoğu kesimlerde, Çarşamba gününden itibaren iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

  Deprem bölgesinde bugün (25.10.2011 Salı) öğle saatlerinden sonra yağışın başlayacağı, Çarşamba gününden itibaren etkisini artıracağı, hava sıcaklığındaki azalma ile birlikte hafta sonu da dahil olmak üzere özellikle bölgenin kuzey ve yüksek kesimlerinde yağışın karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
  Oluşması Muhtemel Riskler

  .Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda: Yüksek kesimlerde kar yağışı sonucunda ulaşımda aksamalar - Yüksek kesimlerde sıcaklık düşüşü ile birlikte buzlanma ve don olayı - Marmara'da kuvvetli poyrazla birlikte deniz ulaşımında aksamalar - Ani sıcaklık düşüşü nedeniyle gribal enfeksiyon riski VAR!
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-6-24_11-14-9.png
Performans sürüşü yapanların yanıtını aradığı bir soru olsa gerek: Aslında, her şart altında mevcut durumumuzdan daha hızlı nasıl gidebiliriz diye de özetlenebilir. Benim düşüncem aynen şöyle:...
IMG-20151016-WA0000.jpg
2-3 Yıldır bisikletle uğraşıyorum, son bir yılda ise spor esnasında nabız değerlerimide kontrol ederek yüksek performans üzerine yapıyorum, dinlenik nabzım bu yıl geriye dönük bakıldığında...
upload_2016-11-16_14-21-0.png
Bu sabah @emrah9700, kullanmaya başladığı güç ölçerle ilgili bir iki soru iletmişti whatsapp'tan. Astigmat başlangıcı nedeniyle telefondan okuyup yanıt yazmam zor. Sorularını buradan yanıtlamaya...