dikkat edin başınıza gelmesin

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
Lampre Merida bisikletçisi olan serpa yı idman yaparken durdurup bisikletini çalmışlar.
istem dışı güldürdü bu olay ve kendimi düşünmeden edemem : )

Scudo

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
bu durum bi zamanlar araba calma buhabbetinde de cok meşhurdu ordan hep aklımda nolrsa olsn bisikletde durmamak lazm imkan el verdikce

Tepki
156
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
bi anlığına beni de güldürdü sen antrenmana çık bazı 2 ayaklılar geliyor senin altındaki bisikleti alıyorlar tabi böyle düşünürsek gülünç gelir ama diğer bir yandan da çok üzücü bir olay böyle başkasının başından geçen bir olayı yorumluyoruz ama bir de düşünelim allah korusun bizim başımıza gelse bu durum biz ne yapardık şahsen ben olduğum yerde donup kalırdım

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
sadece ülkemizde değil dünyada insanlığın bisiklete bakış açısı bu yazık çok yazık elin soysuzları yapacak başka şey bulamamışlar kendi halinde bisiklet kullanan derdi sadece spor yapmak olan biriyle uğraşıyor yetmiyor maddi manevi zarara uğratıyor son derece öfke duyuyorum bu iki ayaklı hayvanlara siz siz olun bu haberlere gülmek yerine kendimizi nasıl daha korunaklı bir hale getirebiliriz sorusuna yanıt bulun mümkün ise yalnız çıkmayın etrafınızda olan bitene karşı duyarlı ve hep tetikte olun istemeyerek de olsa söylemek zorundayım mutlaka biber gazı taşıyın ciddi durumlar ile karşı karşıya kalırsanız kendinizi savunabilin en azından ben dahada ileri giderek artık kesici alet de taşıyorum yanımda dilerim hiçbir zaman kullanmak zorunda kalmam ama amacı zarar vermek niyetiyle üzerime gelen olursa nefsi müdafamı yaparım şamaroğlanı değiliz hiçbirimiz artık yeter bu haberler

• Beğen
Tepkiler: fatihaydın

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Aynı haberin sonunda iki sene önce Kolombiya' da Andrey Amador'u bayıltıncaya kadar dövüp Dogma' sını çaldıklarını yazıyor. Umarım Türkiye' de benzeri haberler duymayız.

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
üzücü hemde çok üzücü, yaşadığımız dünyada herşey mümkün arkadaşlar dikkatli olmak lazım durmamak en iyisi yalnız olmamak da gerekli.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ülkemizde gasp,darp'dan daha büyük bir suç olduğu için-Hala-yapmazlar.Sizi döverler,kafanıza bira şişesi atarlar,bir trafik levhası niyetine ateş ederler ama siz üzerindeyken bisikletinizi gasp etmezler.Yeter ki bir dakikalığına bisikletinizin başından ayrılın.Bir kaç dakika yeter hırsıza,arsıza soysuza.Adamın pantalonunun içinden,farkettirmeden donunu çalarlar.Hırsızların şahı da padişahı da bizdedir.Söz konusu bisikletçileri gasp edenler hırsızlıklarını geliştirememiş Çakallardır.Merak etmeyin,ileride onlar da hırsızlıklarını,arsızlıklarını geliştirip,yeterince soysuzlaşınca;kanunları insan leyhine (!) gelişince doğru yolu bulurlar.

Birinin elinden zorla malını almak "Gasp" ve cezası ağırdır.Kemiksiz bir kaç yıl yatarsınız.Oysa hırsızlık adi suç olup,cezası yoktur.Hırsızlıktan yüzlerce kez hakim karşısına çıkan,mahallelerin kıdemli hırsızları bile,ellerini kollarını sallaya sallaya dolaşır.

Söz konusu bisikletçilere geçmiş olsun.Siz korkmayın bisikletinizi gasp etmezler;canınızı kurtarın yeter.Daha önce de yazmıştım.Bir eşeğe çarpıp öldürürseniz yandınız.Eşek birinin ekmek teknesi.Ödetirler size...Bir ineğe bir koyuna çarpsanız,kilosunu yirmiyle çarparlar."Ulan,kasaptan alsam daha ucuza gelirdi" dedirtirler adama...İnsana çarpmanın ise cezası yoktur."Kaza" dır.Yani eşek,insandan daha değerlidir ülkemizde.

Biz bence,bisikletimizi değil ..... kollamalıyız.Bu olayın kıssadan hissesi budur:)