Dikkat! "Can çekmesi ama yapamama" riski içerir :) -video-

Scudo

Suat Şahin

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Suat Şahin
Bisiklet
Kron
çok iyi yaa :) insanın alıp bisikleti gidesi geliyor parkurlara :)

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
bizim mtb cilerin böyle şeylere özeneceğini hiç sanmam hepsi asfaltta hız rekoru kırma peşinde :p ayrıca bizim ülkemizde böyle parkur çok da o bisikletleri oraya çıkartacak helikopter bulma işi biraz yaş

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
@Fırat Y. yokuş aşağı dişli lastik ile 120 bastim :) Şaka bi yana yol bisikleti hem mazgallar hem de darbeyi absobe edecek parçasının bulunmaması ve istanbul yolları yüzünden direk elemek zorunda kalıyorum. O yüzden mtb ye ince lastik takıp şehirde sürüyorum ama geçen kalın lastikle 5km orman parkuru da tamamladım hybrid bisikletle bunları yapamazdım.

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
İşte şu yollar harika. Tam olarak bu şekilde olmasada dağlar arasında çok fazla toprak arazi var Antalya da. Ben nispeten şanslı hissediyorum kendimi ;)

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
İzmirde bu kadar olmasada birkaç tane parkur var olmadı hafta sonları araç ile manisaya spile gitmek çözüm olur :)

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
Keşke böyle ortamlarda antreman yapıp kendimi geliştirme fırsatı bulsam demeden edemedim..

barayda

Daimi Üye
Tepki
173
İsim
barayda tunca
Bisiklet
b'Twin
@Fırat Y. Türkiye aslında böyle işler için çok elverişli ama kimse gidip parkur hazırlamıyor ki. Şahsen biri gidip rampalı sert inişli bir rampa hazırlasa ben parasıyla da girerdim. Ama yok.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
Yürümeye dahi korkacağım yollar. Hadi denedim diyelim İlk yüz metrede düşer kolumu bacağımı kırarım muhtemelen. Benim gözüme ormandaki odunlar takıldı her çıkışta arka bagaja biraz odun bağlasak süper olur malum kış geliyor.

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
@caesar

Kesinlikle Antalya bu konuda daha şanslı. Biraz Antalya ortamını görme fırsatım oldu, İzmir'e göre ciddi fark var.

• Beğen
Tepkiler: caesar

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@mustafa genç arkaya bir tane römork bağladıkmı hem inişimiz sırasında arkada drift yapar gibi yanlayacak bir parçamız olur hemde ne güzel kışlık yakacaklarımız hazırlanır :koptum::koptum:

• Beğen
Tepkiler: Yalnız Pedal

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
böyle yerler yok değil ama böyle yerlerde sürerken aklıma gelen iki şey var.
1- Düşme sonucunda ciddi yaralanmalara sebep olacak kazalar aklıma geliyor
2- Bisiklete gelecek maddi hasarların karşılaycak veya gidip yeni bisiklet alacak kadar olmayan ekonomik şartlar her ne kadar çalışsamda dağdan bayırdan inerken orasına burasına bişey oldu mu adamın içi cız ediyor :)
bu arada video şahane
ayrıca böyle yerlerden olmasını gerçekten çok isteyen birisiyim, böyle biyer yapıp şu kadar giriş ücreti ( ücreti abartmadan ) ve ekipman kontrolü yapıp alsalar giderim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bence video çok hoş ama bir o kadar da tehlikeli her kişi bu inişleri yapamaz.o yamaçtan aşağı düşülür ise ölümle bile sonuçlanan durumlar yaşanabilir.bir diğer durum ise bence bisikletler o adamların değil sponsorları karşılıyor bence.çünki bu bisikletler en az 5-6 bin tl lik bisikletler.ben şahsen bu tür bir bisikletim olsa böyle bir yolda kullanmazdım.ayrıca iş yine her zamanki gibi maddiyata dayanıyor.bir kaç hafta önce gençten arkadaşın birisi 190 tl lik xt ruble çok pahalı diyerek ve yarım saat düşünerek başka bir ruble alıp bisikletine taktı.sonuçta spor bile dönüp dolaşıp maddiyata dayanıyor.

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@Mehmet K T N
Dediklerinizde haklısınız fakat bu biskletlerin 10-15bin tl verilerek alınma amacıda bu zaten iniş için yapılmış olması. 5-6 bin bu iş için giriş seviyesi sayılır burasıda hiçte giriş seviyesi bir yer değil