Didim Çukurcuk Koyu ve Trek

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Yeni tuttuğum eve en yakın koy hangisi ve nasıl giderim diye yaptığım kısa bir araştırmanın ardından Cuma günü biraz keşfe çıktım...

Didim Anaokulu, Efeler Mah. tarafından 1544 sk., Google Earth'ten gözüme gestirdiğim yoldu. Oradan gittim, ancak yol imbat sitesine gidiyordu, sanırım Mesut tatil sitesiydi, onu az geçince patika bir yol buldum attım kendimi ilk koya doğru...

İmbat sitesinden batıya doğru burası. Çukurcuk koyu diye geçiyormuş sanırım. Turna burnu ile Tekağaç Burnu (Fener ve su arıtma tesisinin bulunduğu burun) arasında kalıyor.

Resimler Haritada kırmızı ile işaretli yerde...
http://qjmxza.bay.livefilestore.com/y1pPHfSCoR74lx7oFG7yBR0iRNeG7_f1opWiXGvbpGR4HPF1cx9Cm0G3phgSwW6AF6vQFM5tnKScrUayIyvkHEZAjRoQQnbAe6I/didim%20koylar.jpg

Çok fazla resim çekemedim, hava kararmak üzere idi ve şehir merkezinden 5 km uzaktaydım, köpek mevcudu da hatırı sayılır olunca dönmek zorunda kaldım. Köpeklerle aramın iyi olması ve hiç korkmamama rağmen Didim'in başı boş ve aşırı saldırgan köpekleriyle nasıl anlaşacağız bilmiyorum :D

Yol boyunca dümdüz çayır havasında idi etraf, buralarda da manzara güzeldi ancak resim çekmek için durmadım. Asfalt Yoldan ayrıldıktan sonra resim çekmedim. Sadece koya vardığımda bir kaç güzel fotoğraf var...

İşte resimler...

Deniz kıyısı boyunca zevk veren harika bir patika var... Yeşillik, ıssız bir doğa... O kadar ıssız ki insana garip bir duygu veriyor...
http://qjmxza.bay.livefilestore.com/y1pZgm6GcZ1qxiguFHG3sSprkWTOj4TwfAeNQM52t2hSCfekJACynpxDKScwLui7IYwNcSCW4q-5FLCVikH5Us_MN0eN3TIWaWH/1.JPG

Bu manzaraya da doyum olmuyor ancak gece buradan ışıksız dönmek hiç de güvenli değil... (Issız ve köpek mevcudu fazla)
http://qjmxza.bay.livefilestore.com/y1pQDoKg2hAMTpgFEOwb-47s3ZDKwwOIM89XqzM8eHem8qku68i9Xm4V0mrQ0LLQGdrpt61yVbJhjzs-s9RyvHSCSOgr-mAxVJb/3.JPG

Bu manzara ile Trek'i birleştirince enfes pozlar çıktı.
http://public.bay.livefilestore.com/y1pZ6tMBAqQYR0_fE6I5q1kbxf-S3n9uvZ2jp7L7WDlnl3qhvZ9MXEKihyr8hLJhzealqcsew96EA1t37bVQCnhZQ/2.JPG

Ters ışık çalışması da ilginç oldu...
http://qjmxza.bay.livefilestore.com/y1pQDoKg2hAMTrqmJQ07s0FDp7ATCwBom6zZD_CslAjMzRw_V0lHS1PlT9EO4aU06SkZ2NtlSQVVYD-m22Yh6CYQ8qOpHbsF4z_/4.JPG

Scudo

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@umutkahraman
Ben teşekkür ederim.
İsteyen olursa fotoğrafların orjinalini e-posta ile gönderebilirim. Özel mesajdan adresinizi yazabilirsiniz. ;)

• Beğen
Tepkiler: RECEP İŞLEK

RECEP İŞLEK

Forum Bağımlısı
Tepki
996
merhaba.güzel tur olmuş ayaklarınıza sağlık.paylaşım için teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: eYa

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
Selam zamanında bende çok pedallamıştım Didimin koylarında:) Artık uzun süreli kalmadığım için bisikletimi getirmiyorum. Eski ve yeni fenerin resimleride var mı? Orada günbatımı bir başka olur.Varsa onları da paylaşırmısın.

m.varolfb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.014
güzel bir tur olmuş, ayaklarınıza sağlık...

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok keyifli bir tur yapmışsın, paylaşım için teşekkürler...

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Herkese ilgisi için teşekkür ediyorum. ;)

@Özgür Tunalı

2 senedir Didim'de yaşıyorum, daha fenerlere gitmedim bile :cool: İşin özü fırsatım olmuyor. Ama ilk fırsatta eski fener ve su arıtma tesisinin olduğu bölgeyi gezeceğim. İkinci olarak yeni liman yolundan D-Marin'e gidip gezeceğim. Fotoğraf çekmeye de çalışırım :in:

• Beğen
Tepkiler: Özgür Tunalı

Battalcan

Aktif Üye
Tepki
171
Haritanıo görünce aklıma geldi.2003tü sanırım, Altınkum'dan çıkıp Akbük koyu etrafından dolaşıp Muğla'nın güzel bir koyu olan Güllük'e gitmiştim. Buranın asıl anısı ise Akbük'ü geçtikten sonra devasa bir rampadan inerken hız rekorum olan 83,5 km/sa 'e ulaşmış olmam.Daha fazlasını gözüm kesmedi yol birazcık virajlıydı da :) Bir de Güllük dönüşü PAMUKKALE turizm otobüsü bizi otobüse almamış tükürdüğümün kaptanı paralarımızı verip bizi ortada bırakmıştı. Ne günlerdi be:) Güzeldir oralar iyi gezmeler EYA...

• Beğen

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@Battalcan

Anılar canlanmış Gökhan :)

Aydın'a Eskişehir'den son gelişimde Pamukkale ile geldim. 3 valiz + bisiklet vardı. Hiç laf bile etmediler. Ama tabi bisiklet naylon ile komple sarılıydı. Kaptandan kaptana, muavine göre değişiyor muamele.

Akbük'ten Muğla'ya, normal Söke-Muğla yolundan Bafa gölü kıyısından mı gittin yoksa Akbük'ten alternatif yoldan mı ? Pek ıssız oralar, planım vardı aslında Didim - Bodrum için ama nasip olmadı.

Bahsini ettiğin gezinin fotoğrafları varsa, güzel bir anlatımla bekliyoruz efendim

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
vay kardeşim vay..
sen bizi Eskişehir'in bozkırlarında bırak, deniz kenarında fotoğraf çek..

keyfin daim olsun ;)

• Beğen

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@Murat CER

Heryerin tadı başka Murat abi. Ocak sonunda Eskişehir'de kar üzerinde pedallamak daha da çok zevkliydi :D Şimdi burda 100 yıl beklesem kar üzerinde pedallayamam. :cool: Ne yapalım denizle idare ediyoruz. :rolleyes:

Teşekkürler

BF Okuru

Üye
Tepki
2
slm aydın bisiklet topluluğundan slmlar aydına yolun düşerse bekleriz ayrıca face de aydın bisiklet topluluğuna katılırsan haberleşiriz

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@captain_2

Slm. Hemen hemen her hafta sonu Aydın'da oluyorum ama hiç müsait vaktim olmuyor. Face hesabımı kapatalı 1,5 sene oldu. Elbette sizlerle tanışmak, pedallamak isterim, bakalım ne zaman vaktim olacak. Görüşmek üzere.

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
Güzel gezi olmuş.Pedallarınıza sağlık biraz daha resim ekleseniz nasıl olurdu?:)
3. resim güzel çıkmış:)Paylaşım için teşekkürler...Kazasız sürüşler...

• Beğen

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@Cihan Aydan

İşin açıkçası resim çekmek gezinin ortasında (en tatlı yerinde) koyda geldi aklıma. Yol boyunca o kadar keyif aldım, resim çekmek için durmak bile istemedim. Bir de vakit sıkıntısı vardı ciddi anlamda, hava kararmak üzereydi.

İnşallah bir dahaki gidişimde daha fazla fotoğraf çekip koyacağım ;) Bu seferlik kusura bakmayın.

• Beğen
Tepkiler: Cihan A.

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
@eYa

Anlıyorum.Gesdiğiniz yerleri merak ettim sadece sağlık olsun:)yeni gezinizi bekliyorum.Bu kez bol resimli:in: Kazasız sürüşler