dertlimiyiz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
valla dostlarım ben düşündüm taşındım bugün dedimki kendi kendime ya bu bisiklet forumdaki akadaşların dertleri varmı diye belki burda beyin fırtınası yaparak dertlerimize derman bulabiliriz ne bilim biraz birbirimize moral aşılarız diye düşündüm

Scudo

no_education

Daimi Üye
Tepki
64
evet dertliyim vala hocam... Şehir içi ve komşu şehirlere(adana'dan mersin'e en fazla) gitmek için bir bisiklet almayı düşünüyorum. nasıl bişe alacağım konusunda pek bi bilgim yok:( fiyatlarda oldukça yüksek görünüyorum. ben en fazla 400-450 verebilirim şu anda.. oooooofff of :)

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
@kudu

gercekten fevkalede bir paylasım olur tesekkurler kudret abı;

benım sıkıntılarımı dile getirmem gerekırse

maddi bir takım kişişel borclarımdan baska bır sıkıntım yok

manevi olarak ıkı aydır işlerden dolayı bisiklete gereken zamanı verememenin olsturgudu moralsizlik,kondısyon eksıklgı...

ailesel olrak sıkıntılarım ise baya bir yogun

yakın gecmıste dayımın vefatıyla sarsıldık babasız kalmıs ıki yıgenım bulunmakta kucuk yaslarda

kardesım oncekı senelerde oldugu gıbı bu senede uni ye gereken ılgıyı gostermedıgı ıcın gıremedı..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@no_education

dostum 400-500 e bisiklet alırsın adanadan mersine gidebilirsin tabi gerekli ekipmanları yanında götürmek şartıyla iç lastik iyi bir pompa
ikinci el piyasasını izle derim bu forumdada var ikinci eller fena sayılmaz
ben bianci meta pro kullanmıştım valla o bisikleti otobüse koyduğum gibi 1995 de yazlıkta 4 ay kullandım didimden marmarise gittim allahın sıcağında altımda meta pro bianci vardı valla onlar sağlam bisikletlerdi ağır mağır önemli değil

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@serdar canıbeyaz

dostum sana moral vereyim
babamı 1966 da kaybettim 10 yaşındaydım annemi 2006 da kaybettim ablamı 1987 de kaybettim amma evli olmadığım için yalnız evimde yaşıyorum insanların sevdiklerinden ayrı kalması çok acı acı çekeceğiz ki iyi insan olalım bize yaşamda hep acılar verilecek en yakınımızı kaybedeceğiz ne yapalım hayat böyle yaşam böyle

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
@kudu

tsk ederım kudret abı; basın saolsun allah rahmet eylesın

evet nasıl bir tura ciktıgımızda bitecegını gorebılıyor, tahmın edebılıyorsak;
bu hayat turununda bır gun bıtecegını bılıyor olmamız gerek..

hayattakı en buyuk servet saglıktır derdı buyuklerım nasıat ederlerdı

buyudukce bu nasıhatın nasıl yerınde oldugunu anlayabılıyorum

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
16 yaşındayım ve lise 3 e gidiyorum.
seneye ÖSS denen saçmalığa bulaşıcam.
fen bölümü okuyorum.

ancak hayatımın ilerki zamanlarını etkileyecek bi karar vermem gerekiyor ve bana baya ağır geliyor.
16 yyaşında meslek seçmek.!!!!

diş hekimliği düşündüm düşünüyorumda. ancak olaya biraz gerçekçi bakınca öss puanlarını da gördükten sonra diş hekimliğinin biraz uzak bi ihtimal olucağanı düşündüm(çalışınca tabiki olur çalıştıktan sonra olmaz diye bisey yok)
bu aralar gıda mühendisliği düşünüyorum.

ancak halen ne seçeceğime karar veremedim.

tek bildiğim iletişim gıda sağlık ve öğretmenlik gibi branşlarda işsizliğin olmayacağı:) yani diğerlerine göre daha da az olucağını biliyorum....

bilmiyorum ne yapmalıyım benim gibi sayısız öğrenci var belki bu forumda da vardır onlarada yardımcı olmuş oluruz.

ne olayım ben BİSİKLETFORUM!!!!.....:D:D:D:D

• Beğen
Tepkiler: Umut AL

no_education

Daimi Üye
Tepki
64
öncelikle gözlerini kapayıp 10 sene sonra kendini nasıl görmek istediğini hayal etmen olsun. Ne olursan mutlu olacağını düşün. Seni nelerin mutlu ettiğini listele. Daha sonra iş garantisi ve çevrendekilerinin isteğini değerlendir. Ardından da olmak istediğin şeye ulaşıp ulaşamayağını değerlendir. (şu anki aldığın puanlar ve alacağın puanlar istediğin yere girmene yetecek mi...) Bütün bunları harmanlayarak vereceğin kararın en doğru karar olacağından şüphen olmasın.
Öss yolunda başarılar dilerim sevgili kardeşim.

• Beğen

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
hayat çok zor ya. allah hepimizin yardımcısı olsun. Bizleri bu hale düşürenler utansın. Utansın diyorum ama utansın dediğim adamların yüzüne tükürsen yarabii şükür der. Töbe yaaa gerildim gene.

Umut AL

Aktif Üye
Tepki
169
Hepimiz insanız elbette bir takım sorunlarımız. Önemli olan bu sorunlarımız en iyi ve en kısa şekilde çözmek olacaktır.Benim sorunumua gelince . Kudret abi (kudu) buralara gelmen için illah bir rampa mı yaptıralım :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kudret Bey oldukça faydalı bir konu açmışsınız; teşekkür ediyorum.

İnsanlar dertlerini paylaştıkça rahatlar, eğer bir de bu sayede birilerinin de yardımıyla çözüm bulabilmişse her iki tarafa da ne mutlu!

Konunun bir derdi, bir sıkıntısı olan insanlara faydalı olmasını dilerim.
Herkese sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir ömür dilerim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@gvenc

Merhaba arkadaşım,

Yazını okuyunca birden kendi ÖSS hazırlık sürecime döndüm...

Gerçekten birçok kişi için oldukça sıkıntılı bir dönem. Maalesef gençler hayatlarının belki de en deli dolu, en mutlu, en gamsız olmaları gereken döneminde geleceğini belirleyecek bir adım atmak gibi ağır sorumluluk gerektiren bir durumda kalıyorlar. Yine maalesef, bilinçli veya bilinçsizce verdikleri bir kararın sonuçlarını da kendileri yüklenmek durumunda kalıyorlar. Bu sonuç her zaman olumsuz olacak diye bir kaide yok tabii ki...

Şu anda o dönemdeki düşüncelerimi anımsadıkça yüzümde hafif bir tebessüm oluşuyor. O zamanda dert ettiğim şeylerin şimdiye kıyasla aslında ne kadar da basit olduğunu, hayatın insanlara neler gösterdiğini, bundan sonraki yılların da kim bilir neler getireceğini-götüreceğini düşünüyorum. Şimdi de sıkıntılarımdan bunaldığım zamanlarım oluyor fakat bu şekilde düşününce insan bir nebze olsun rahatlıyor, hayata daha ılımlı bakabiliyor.

Sana tavsiyem salim kafayla otur ve "Ben ne istiyorum, kapasitem ne, ne yapabilirim, ne yaparsam mutlu olurum?" gibi soruların cevaplarını vermeye çalış ve bu yönde hareket et. Belki biraz zor olacak ama doğru bir karar verebileceğine inanmalısın.

Bol şans. :)

uğur yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@gvenc
Bilgisayar mühendisliği öğrencisi olarak sana benimde birkaç tavsiyem olacak. İçini ferah tut, içten bir şekilde inançlı ol. Puanı yüksek kazanmak zor gibi olumsuz hiçbir şey düşünme. Ben LGS de 60 net yapmıştım(denemelerde 42 yi hiç geçemedim), öss de 95 sayısal netim vardı(denemelerde ortalama 80 yapardım) ama kimsede göremediğim inanç, rahatlık bende vardı.
Dertli arkadaşlara seslenmek istiyorum, dertlerinizi düşünerek bugününüzü kötü yaşamayın, çözümü düşünün. Bugünümüzü bir daha yaşayamayacağız, o yüzden güzel yaşamak lazım. Bugünü güzel olanın yarını da güzel olur.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
dostlarım sağolun varolun mesajlara bakıyorum gerçekten birbirimizi motive ediyoruz birbirimize biraz moral verebildiysek ne mutlu bize dostluklar kurulmalı ve yaşatılmalı
evet genç dostlarım var bu forumda üniversite sınavlarına hazırlananlar gelecek kaygıları hiç bitmeyecek gibi yalnız yaşadığım için evde bana bir şey olsa- neyse gerçi telefon edeceğim zaman hemen bana gelecek dostlarım var -yaş ilerledikçe insan korkulara kapılıyor aslında gereksiz amma insanız işte korkularımız var benim korkum yalnızlık artı birde tabi hastalık allah korusun
bir yeteneğim vardı bu yeteneğimi ağbim ben 12 yaşındayken keşfederek beni gitar derslerine verdi babamı kaybedeli 2 yıl olmuştu o günden yani benim gitara başlangıç yılım olan 1968 den 2002 ye kadar müziyen olarak var oldum piyasalarda çok çalıştım mesleğimi sevdim şimdi sigorta emeklisi oldum 2002 den beri tam 7 yıldır emekliyim amma müziyenliğin emekliliği yok
her an bir konser verebilirim yada dinleti
herkesin illaki bir yeteneği vardır yada herhangi bir alana karşı sempatisi onun üzerine gidilirse bence bir şeyler olabilir zamanla

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Umut AL

dostum rampaya gerek yok gelecem bir gün gelecem

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Serkan Çoban

dostum çok teşekkür ederim amaç dertleşmek sıkıntılarımızı paylaşmak hepimiz dertliyiz dertsiz insan yok gibi birbirimizle burada dertleşmek bizi birbirimize yaklaştıracak buna inanmaktayım

EmirhanKarasu

Forum Demirbaşı
Tepki
331
Artık bizim gibi öğrenciler zamanın şartlarından dolayı ileride hangi mesleği yaparsam mutlu olurum değilde ne yaparsam para kazanırım derdine düştü malesef :(

• Beğen

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
herkesin elbet derdi var. ama şimdi aklımda olan aşıık olduğum, 1 saat önce açıldığım ve sabahı iple çektiğim. allah yardımcımız olsun :)

• Beğen