Depremde En İyi Ulaşım Aracı: Bisiklet

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.873
  Beğeniler:
  4.945
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  “5. Çekmeköy Dağ Bisikleti Yarışları” serisinin 1. Etabı tamamlandı.

  [​IMG]

  Çekmeköy Belediyesi, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Kaçkar Bisiklet tarafından düzenlenen Çekmeköy Dağ Bisikleti Kış Antrenman yarışları serisinin birincisi yapıldı.

  Hala sonbaharın renklerini taşıyan Çekmeköy ormanlarında düzenlenen yarışlara, farklı il ve ilçelerden gelen 125 bisiklet tutkunu sporcu katıldı.
  6 kategorideki yarışların startını Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz verdi.

  7 km'lik parkurda bayanlar ve +40 kategorilerindeki yarışmacılar 4 tur, junior ve master'lar 5 tur, 23 yaş altı ve elite'ler 7 tur attı.
  Zorlu parkurda birbirleriyle ve doğayla verdikleri mücadelelerin ardından dereceye giren yarışmacılar madalya ile ödüllendirildi.
  Dereceye girenler aynı zamanda 3 etaplık yarışın sonunda verilecek 15 bin liralık büyük ödül için avantaj elde etti.

  Depremde En İyi Ulaşım Aracı: Bisiklet
  Öte yandan her yıl düzenli olarak yapılan "Çekmeköy Dağ Bisikleti Yarışları"nda alternatif doğa sporlarının duyurulması amaçlanırken, bisiklet kullanımının faydalarına da dikkat çekiliyor.
  İstanbul'un en büyük sorunlarından biri olan trafiğe alternatif gösterilen bisikletler aynı zamanda deprem anında ve sonrasındaki kullanımı açısından en iyi ulaşım aracı seçildi.
  Çekmeköy Belediyesi, Japonya'da arama kurtarma ekiplerinin malzeme listesinde zorunlu olarak yer alan bisikletin, Türkiye'deki kullanımının yaygınlaşması için çalışıyor.
  Geçtiğimiz yıl Mardin'de yapılan dördüncü etabın 2012 yılında yine farklı bir ilde yapılması planlanıyor.

  20 Aralık 2011
   
 2. Harun Salcı

  Harun Salcı Bisikletkolik

  Kayıt:
  8 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  1.380
  Beğeniler:
  652
  Şehir:
  İnegöl/Bursa
  Seviye:
  Depremde değil;her zaman.
   

İlginizi Çekebilir

rub-down.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...
quads-996.jpg
Bir sabaha karşı makalesinde daha birlikteyiz :D Adeta ince işçilikle yontulmuş bir kuadriseps kası, çoğumuzun hayalidir... Fakat bunu ya profesyonel sporcularda, ya da gerçekten fit durumdaki...
upload_2016-10-20_14-40-16.png
VO2max, ciğerlerimize aldığımız oksijenin ne kadarının yakıt üretiminde kullanıldığını gösteren bir üst sınır. Esasen aerobik kondüsyonla ilgili bir konu. Aerobik kondüsyon ise, birkaç dakikadan...