deore xt 2008

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
2008 xt malzemeler ne zaman gelicek?

http://bike.shimano.com/publish/content/cycle/sac/us/en/news_and_information/news/2008_shimano_deore.MainContent.0014.Image.gif

http://bike.shimano.com/publish/content/cycle/sac/us/en/news_and_information/news/2008_shimano_deore.MainContent.0002.Image.gif

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Sanırım 2008 Şubat gibi ülkemizde görmeye başlarız. (Bkz. 2007 XTR malzemelerin geliş tarihi)

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
simdi para biriktirmeye baslasak anca o zamana alır seviyeye geliriz herhalde :)

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
ben o kadar beklemem :) ama bir karar verebilsem, elimdeki XT98 malzemeler hala saat gibi çalışıyor. Vites/Fren kollarının belki 30.000km'si var ; ama hala pürüssüz maaşallah.

eğer eski malzemeler kadar kaliteli olduğuna inanırsam alırım;çünkü Shimano malzemeler için ciddi kaygılarım var, özellikle 2003 sonrası malzemeler için.

Örneğin elimde 1998 model 8'li Alivio Göbekler var ve en az 45.000km yapmıştır, hala iyi durumdalar.Ama yeni seri malzemelere bakıyorum, hiç bu kadar uzun ömürlü olanına ya da bu güveni verenine rastlamadım.

Siz ne dersiniz arkadaşlar?

Berkay Benli

Daimi Üye
Tepki
235
aybars abi haklısın her geçen sene kalite biraz daha düşüyor.. tabiki bunda rekabetin ve satış pazarlamasının payı büyük yeni modellerin satabilmesi için diğerlerinin eskimesi gerekiyor:D

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
hafiflik icin de dayanıklılıga onem vermiyor olabilirler mi ?

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
Yaklaşık 10 senedir bisiklet camiasının içerisindeyim,bende sizin tespitlerinize bir nebze katılıyorum eski seriler gerçekten sağlamdılar yorumların her birnin haklı bir tarafı var,ağırlıktan kaçalım derken malzemelerin sağlamlığıda azalıyor,ama şöyle 10 sene önceye bakıyorumda bu spor tr de artık daha farklı bir yerde belki kullanım yerleri,şartları ve zorluklarıda bunun bir eseridir diye düşünüyorum

Altan Kalay

Forum Bağımlısı
Tepki
271
yeni xt nin arka arttırıcısı 2007 XTR ninken daha estetik duruyor gibi.
sanki bu model sram arttırıcılarına daha mı çok benziyor ne?

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Hangi fiyatlara göre? Euro seviyesindeki fiyatlar değişmemiş ama USD olarak %7-9 civarı artıştan bahsediliyor ki bu bütün Shimano malzemelerde sözkonusu.

Peki TL olarak Euro'yu baz alıyorsak; Euro yükselişte olursa fiyatlar da ona göre olur.

USD'yi baz alırsak zaten kur düştüğü için ufak bir oynama olur diyorum.