Deore vites kollarını 8li sistemde kullanmak

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Deore 510 serisi vites-fren kollarını 8'li sistemimde kullanmayı düşünüyorum.

Ön artırıcım Shimano c050, arka artırıcım Altus. Ruble acera 8li. Aynakol Alivio. Şu an alivio vites-fren kolu var. Deore vites kollarında sorun yaşar mıyım ?

Daha önce 9lu deor kolu 8li sistemde kullanan duymuş ve görmüştüm sanırım ama emin değilim... Yine de bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Scudo

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Soru ortada kalmasın, ben cevap vereyim :) Deore vites-fren kolları gayet güzel bir şekilde yukarıda bahsini ettiğim diğer donanımımla çalışıyor.

Ürünü aldığım İbrahim Bakan kardeşime, montaj ve ayarı yapan Akın Bisiklete teşekkürler...

Emir Yüksel

Aktif Üye
Tepki
146
@eYa

yeni kolların, hayırlı olsun..
alivio kolları neden değiştirme ihtiyacı duydun?

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@emiryuksel

Teşekkürler.

Arka vites kolunun vites düşürmeye yarayan kısmının yayı kırıldı. Sorunsuz çalışıyor ancak geri elle getirmek gerekiyordu. Hatta bu kolları bu halde satabilirim bile. Sonuçta başka bir sorunu yok.

Ayrıca Deore kolları da uygun fiyata bulduğum için dayanamadım :D

• Beğen
Tepkiler: İbrahimBAKAN

Faik BİLGİN

Forum Demirbaşı
Tepki
170
bende tanık oldum böyle bir olayın benzerine bisikletçinin birisi 7li deore fren-vites kolunu 8li sisteme uydurmuş artık nasıl bir ayar çekti bilmem bu söylediğim olay kırıkkalede oluyor bisiklet ustasını tanımıyorum bence pek sorun çıkarmaz kardeş hayırlı olsun diyelim