deore LX e uyumlu vites-fren kolu

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Altan Kalay tarafından paylaşıldı.

 1. Altan Kalay

  Altan Kalay Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  1 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  740
  Beğeniler:
  276
  Şehir:
  muğla
  Seviye:
  arkadaşlar, merhaba.Deore LX aynakol, deore arttırıcı ve deore fren-vites kolları ile uyumlu çalışabilir mi, LX aynakolda BB (orta-göbek) aynakola yapışık geliyor acaba bu komponentin farklı ölçü opsiyonları bulunuyor mu?Yani elimdeki kadroya uymayabilir sanırım. İlgilerinize şimdidien teşekkürler.
   
 2. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  9.882
  Mystery of altar, LX ayna kol tabi ki de Deore'nin diğer komponentleri ile uyumlu ve sorunsuz çalışır. Doğru monte edilsin yeter. Hepsi 9'lu sistem (yani HG zincir kullanan sitem) olduğu sürece sorun yok.

  LX'in farklı mil uzunlukları mevcut değil. Tümü standart. Ancak farklı kadrolara uyarlamak için "spacer" denilen yüksükler veriyorlar yanına. Sen kendi kadronun orta göbeğin takılacağı haznenin genişliğine göre bu yüksükleri sağa ve / veya sola gerekli miktarda kullanarak orta göbeğini monte ediyorsun. Bir diğer deyişle orta göbeğini istenilen genişliğe getirmiş oluyorsun. Böylelikle herhangi bir uyum sorunu kalmıyor. Kullanılacak yüksük sayısını tespit etmek için de ayna kolun montaj ve kullanım klavuzuna bakabilirsin veya işinin ehli bir bisikletçiye götürebilirsin bisikletini.

  Dip Not: Zaten yeni nesil ayna kola tümleşik milli orta göbeklerin montajında özel bir anahtar kullanıldığından en sağlıklısı montajı bir bilene yaptırmak.
   
  Hasan Çağri bunu beğendi.
 3. #3
  Altan Kalay

  Altan Kalay Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  1 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  740
  Beğeniler:
  276
  Şehir:
  muğla
  Seviye:
  Çok teşekkür ederim Halil, gerçekten ayrıntılı ve doyurucu bir cevap oldu benim için, bu söylenenlere paralel olarak ben de fren-vites seti olarak deore, diğer komponentleri de LX ten tamamlamayı düşünüyorum, tabii bunun için kadro da, sanırım iyi bir bisiklet mağazasını ziyaret edecek.
   
 4. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  9.882
  Şimdiden hayırlı olsun :) Güle güle kullan...
   

İlginizi Çekebilir

track-standing-332x500.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
strava.JPG
Merhaba bir hatırlatma yapayım: Bu forumda tanıdığım ve performansı benden çok yukarılarda olan bisikletçi arkadaşlarım var. Burada yazacağım şeyler, bu işin doğrusu budur diye tecrübeli...
upload_2017-1-31_11-39-59.png
Her bisikletçinin güçlü ve zayıf yanları var. Kesin olan şu ki, her yönden güçlü bir bisikletçi olamazsınız. Popüler bir örneği vereyim: Hem iyi bir sprinter hem de iyi bir TT yarışçısı...