denizli'de pedallayanlar. 26.08.2007. münir abi'nin çiftliği

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında nikanam tarafından paylaşıldı.

 1. nikanam

  nikanam Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Aralık 2006
  Mesajlar:
  360
  Beğeniler:
  601
  Şehir:
  denizli
  Seviye:
  denizli'de pedallayanlar, yine görev başında. sürprizlerle dolu bir gezi. bu maceramızda aramızda yeni yüzler de var. ayrıca uzun bir aradan sonra yeniden aramıza dönenler de... demirbaş pedalcılar var, bu hafta gelemeyenler de. hatta gelip, yarı yolda dönmek zorunda kalanlar da. aksilikler de var, hoş tesadüfler de. yeni yollar var. yeni güzergahlar, yeni manzaralar, yeni dostluklar. ama hep kahkaha var, neşe var.

  sabah saat yedide kınıklı'daki pamukkale üniversitesi hastanesi önünde buluştuk. iki hafta önce gittiğimiz gökpınar-tekkeköy tarafında yeni bir keşif gerçekleştireceğiz bugün. o gün giremediğimiz yollara bugün gireceğiz. o gün göremediklerimizi bugün göreceğiz.

  ender, hatice, ali, huzeyfe, hüseyin, esma, mikail, adil, ben, mehmet ali ve mehmet ali'nin ablası, toplam onbir kişiyiz.

  işte aramıza yeni katılan esma ve adil. ayrıca uzun bir süredir gezilerimizde göremediğiniz, hussarımız, hüseyinimiz, süpermenimiz, herşeyimiz, bugün bizimle. gezinin ne bomba olacağı onun gelişinden belli değil mi zaten?

  [​IMG]


  mehmet ali de o sabah, ablasıyla birlikte aramızdaydı. onu yanımızda pedallarken görmek mutluluk verici. zira mehmet ali, bisiklet konusunda bizden epeyce ileride ve ondan öğreneceğimiz çok şey var.

  [​IMG]


  hastane önünden yola çıkmak üzereyiz. işte mikail. o da bugün ilk kez bizimle birlikte pedallıyor. dalgıçlık ve yamaç paraşütünün yanına bisikleti de koymaya kararlı.

  [​IMG]


  ali'nin bisikletinde sorun var. seferberlik ilan ediliyor. bu işi halletmemiz lazım. çünkü gidilecek yolu ali biliyor. ali ise eve dönmek niyetinde. güzel bir kahvaltı, üstüne trt 1'de kovboy filmi, ardından da formula 1 heyecanı. bisikletle birlikte ali'nin de birkaç civatasının yolda düştüğünü düşünüyoruz.

  [​IMG]


  ekip tamirat için uzunca bir uğraş veriyor. bilhassa resmin sol alt köşesinde oturan hüseyin'in çabaları taktire şayan. ama nafile. hepimiz usta olduğumuz için montaj sonrası birkaç civatanın daha eksildiğini farkediyoruz.

  [​IMG]


  kayıp civatalar çimlerin arasında aranıyor. tabii ki bulunamıyor. o zaman istikamet bisikletçi diyerek, gidonları geldiğimiz yöne doğru kırıyoruz. ali'yi bırakmaya hiç niyetimz yok.

  [​IMG]


  bisikletçinin önündeyiz. adamı sabah sabah yatağından kaldırıyoruz. usta yap bu işi. kısa bir bekleyişten sonra sorun halloluyor. ali bisikletine, biz de ali'ye kavuşuyoruz.

  [​IMG]


  planladığımız gibi gökpınar-tekkeköy yönüne doğru pedallamaya başlıyoruz. aksilikler de bizimle birlikte pedallıyor, hatta pedalımıza dolaşıyor. arka aktarıcısı uyku sersemi bir usta tarafından onarılan ali'nin, bu sefer de kadro kulağı kırılıyor. bu halde yola devam etmesi mümkün değil. kovboy filmi eşliğinde kahvaltısını yapmak üzere ali'yi uğurluyoruz mecburen. sonra da başka bir yere yetişmeleri gereken mehmet ali'yle ablası geri dönmek zorunda kalıyor. artık yolu bilen de yok. sekiz kişiplanladığımız gibi devam etmeye karar veriyoruz. nasıl olsa bir yol buluruz.

  tekkeköy'ün girişinde ilk mola bir incir ağacı altında. incirler şahane. üstelik sahibinden izin almamıza rağmen.

  [​IMG]


  köyün içinde, çeşmeden mataralarımızı dolduruyoruz. su gerçekten çok lezzetli.

  [​IMG]


  hüseyin yine birşey keşfetti. neşesi yerinde. ama dur bakalım.

  [​IMG]


  tabelacının ahı tutuyor.

  [​IMG]


  onbeş gün önce sağdaki yoldan gitmiş, vadiyi o taraftan turlamıştık. o yolun tadı hala damağımızda. epeyce bir tırmanmış, sonra daracık bir patikadan su kenarına inmiş, dereyi bata çıka geçmiş ve cennet gibi bir yere ulaşmıştık. bugün soldaki yoldan gideceğiz. bakalım vadinin bu kanadı nasılmış.

  [​IMG]


  yol muhteşem. ekip doludizgin. yol kenarında sağlı sollu ağaçlar, tarlalar ve sürekli yanımızdan akan bir dere. su sesi, kuş sesi, pedal sesi...

  [​IMG]


  yolun güzelliğine bakar mısınız? yeni katılan arkadaşlar da performans olarak gayet iyiler. güzel bir yolculuk oluyor.

  [​IMG]


  bu küçük dereyi geçmemiz gerekiyor. sağdaki yoldan devam edeceğiz. bu yolun aşağısında, sağda, daha büyük bir dere akıyor. geçen sefer diğer tarafından indiğimiz dere. amacımız oraya inebilmek ve kahvaltımızı orada yapmak. hatice vakit kaybetmeden dereyi geçiyor.

  [​IMG]


  bu gezide çoğunlukla rehberliğimizi ender yaptı. arada önden giderek yolu kolaçan etti. ekibin fazla yorulmaması için bazı rampaları önden çıkıp geri gelerek bizi yönlendirdi.

  [​IMG]


  tozu dumana katarak yola devam ediyoruz. sağ tarafımız uçurum. yol bazı yerlerde çok daralıyor ve uçurumun hemen kenarından geçmek zorunda kalıyorsunuz.

  [​IMG]


  hafif bir düzlüğe çıkıyoruz. manzara gördüğünüz gibi. solumuzda akan dere. yanıbaşında ağaçlar. sağ tarafımızda böğürtlenler. ama yol birazdan yine daralıyor. hem de epeyce daralıyor.

  [​IMG]


  işte çoban amca. adamın şaşkınlığını görmeliydiniz. keçiler de en az onun kadar şaşırmıştı bizi gördüğüne. amcaya yolu soruyoruz. geçen gezide indiğimiz eski santral binasına nasıl ulaşacağımızı tarif ediyor. kendisi de oradan geliyormuş. sırtındaki kocaman metal boru da zaten oradan geldiğinin göstergesi.

  [​IMG]


  keçiler tek sıra olup bize yol veriyor. keçilere ve amcaya veda edip yola devam ediyoruz.

  [​IMG]
   
 2. #2
  nikanam

  nikanam Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Aralık 2006
  Mesajlar:
  360
  Beğeniler:
  601
  Şehir:
  denizli
  Seviye:
  bu fotoğraftan kısa bir süre sonra yol bitiyor. amcanın tarif ettiği yerden bizim bisikletlerle inmemiz mümkün değil. mecburen geri dönüyoruz. alternatif yollar ve güzergahlar aramaya başlıyoruz. bu hafta için vadinin tabanına inmekten vazgeçiyoruz.

  [​IMG]


  adil'in arka lastiği patlıyor. gölge bir yer buluyoruz. burası bir çiftlik evinin önü. köpeklerin havlamalarına aldırış etmeden tamire başlıyoruz. sıcak iyice kendini belli ediyor ve bizim bu işi bir an önce halledip uygun bir yere konuşlanmamız lazım.

  [​IMG]


  köpekler bu kadar havlayınca ev ahalisi de duruma bakmaya geliyor. işimizi halletmemiz ve biraz dinlenmemiz için bizi evlerine buyur ediyorlar. önceleri istemesek de güler yüzleri ve samimi tavırlarıyla bizi ikna ediyorlar.

  [​IMG]

  işte münir abi. çiftliğin sahibi. diyebilirim ki, ben hayatım boyunca böyle misafirperver insan çok az gördüm. eşi ve oğluyla birlikte bizim için neler neler yaptıklarını az sonra göreceksiniz. içeri geçip bahçeye kuruluyoruz biz de.

  [​IMG]


  az önce bize havlayan topaç, hakiki bir kangal. dostuyla birlikte bize poz veriyor. çok akıllı bir köpek. sahipleri geldikten sonra ekibimize çok arkadaşça davranıyor. yanındaki kedi ise bahçede saltanat süren onlarca kedinin en büyüğü, hepsinin büyük annesi.

  [​IMG]


  münir abi sürprizlerle dolu bir insan. her dakika sizi birşeylerle şaşırtıyor. şehrin gürültü patırtısından kendini buraya atmış ailesiyle. kacaman çiftliği ve devasa evinin yanında oldukça mütevazi biri. siz hiç ayçekirdeğini bu şekilde yediniz mi?

  [​IMG]


  eşi gülhan hanım kaşla göz arasında çayı demlemiş, kahvaltıyı hazırlamış. sofrada kek bile var. adil'in patlayan lastiğine müteşekkiriz.

  [​IMG]


  sofrada ne var ne yoksa silip süpürüyoruz. münir abi'nin muhabbeti de üstüne tatlı niyetine. hepimizi gülmekten kırıp geçiriyor.

  [​IMG]


  hatice'nin arası küçük dostlarımızla pek iyi. etrafta o kadar çok kedi var ki. hatta bir ara hüseyin'in çantasına da musallat oldular. içine girmek için epeyce uğraştılar. beceremeyince de, kokusundan tanımış olacaklar ki hüseyin'e de bayağı bir yalakalık yaptılar. artık çantada ne varsa...

  [​IMG]


  işte yine kediler. bazen öyle şeyler yapıyorlar ki, gülmekten fotoğraf bile çekemiyorsunuz.

  [​IMG]

  bu da saksının içinde. keyfi de bayağı yerinde.

  [​IMG]


  topaç, bizden kalan karpuz kabuklarını afiyetle götürüyor. nasıl keyiflendiğini görmeliydiniz.

  [​IMG]


  dedik ya, münir abi sürprizlerle dolu diye, işte bir sürpriz daha. bu yakışıklı beyin adı moonstar. yanındaki kuzu ile hiç ayrılmıyorlar. o nereye kuzu oraya. arkadaşlıkları görülmeye değer doğrusu. münir abi hepimizi atla gezdirmeye kararlı. moonstar birazdan eğerlenecek.

  [​IMG]


  işte hüseyin efe. ilk deneme ondan. bisikletten düşerek sergilediği başarısızlığı ( pardon, başarılıksız ) at üstündeki performansıyla kapatıyor. yürü be hussarım!

  [​IMG]


  mikail efe atlar konusunda çok iyi. mükemmel bir teknikle atın hakkını variyor.

  [​IMG]


  adil efe biraz tedbirli. kaskı başından çıkarmıyor.

  [​IMG]


  huzeyfe efe de gayet başarılı.

  [​IMG]


  münir abi'ye, gülhan hanım'a ve gürcan'a bu mükemmel saatler için sonsuz teşekkürler.

  [​IMG]


  ayrılmadan önce hep birlikte bir hatıra fotoğrafı çektiriyoruz. çiftlikten ve bu süper aileden ayrılasımız gelmiyor ama artık saat iki civarı ve gitmemiz şart.

  [​IMG]
   
 3. #3
  nikanam

  nikanam Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Aralık 2006
  Mesajlar:
  360
  Beğeniler:
  601
  Şehir:
  denizli
  Seviye:
  çiftliği geride birakıp yola devam ediyoruz. önümüzde uzun bir yol var. karınlarımız tok ve neşemiz yerinde.

  [​IMG]


  karakurt yoluna doğru devam ediyoruz. yol boyunca akan suyun kenarlarında piknikçiler gözümüze ilişiyor.

  [​IMG]

  öğle saatleri, güneş tepede ama biz gölgedeyiz. yol insanı hiç yormuyor. tersine bitmesin istiyoruz.

  [​IMG]


  sandviçlerimiz hala çantalarda. ağırlıklarımızda bir azalma olmadan yola devam ediyoruz.

  [​IMG]


  yol kenarında kısa bir mola veriyoruz. ağacın gölgesi püfür püfür esiyor. hiçkimse yorulmuş gibi durmuyor.

  [​IMG]


  gezimiz boyunca yanımızdan hiç ayrılmayan dere. suyun varlığı insana gerçekten iyi geliyor.

  [​IMG]

  işte burası da son durağımız. birkaç saat vakit geçireceğimiz pamukkale tenis kulübü. her taraf yemyeşil ve çimlere basmak serbest. bisikletler de adil kadar yorulmuşlar anlaşılan. yemyeşil çimlerin ve gölgenin tadını çıkarıyorlar.

  [​IMG]


  şehre doğru tekrar pedal basıyoruz. lunaparkın yanından geçerken düşünüyorum. içerideki çocuklardan ne farkımız var?

  [​IMG]


  onca yeşilliğin içinden geldikten sonra burada altmış saniye yeşili beklemek koyuyor doğrusu.

  [​IMG]


  ulus caddesi. şehrin göbeği. manzara bu. bisikletin nesi arabadan daha güvensiz?

  [​IMG]


  artık bu son molamız. birazdan herkes evlerine dağılacak. sadece dört kişi kalacağız son bir soda içmek için.

  [​IMG]


  işte benim bütün yorgunluğumu alan yer. bu parkta çalışanlar da bize öylesine alıştı ki, her pazar kapıda karşılayıp, bisikletlerimiz için uygun bir yer gösteriyorlar ve bizi de fıskiyeli havuzun yanında bir yerlere oturtuyorlar. mikail, huzeyfe, adil ve ben burada bir saat kadar daha oturup evlerimize dönüyoruz.

  [​IMG]


  hayatımda en çok eğlendiğim günlerden birisini daha bisiklet ve bisiklet arkadaşlarım sayesinde yaşamış oldum. cahide, keşke sen de aramızda olabilseydin. işte o zaman herşey tamam olacaktı.

  hepinize çok teşekkürler arkadaşlar.
   
 4. Mesut Girgiç

  Mesut Girgiç Onursal Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2006
  Mesajlar:
  4.526
  Beğeniler:
  12.625
  Şehir:
  Konya
  Seviye:
  Çiftlikte gerçekten çiftlikmiş ha.
  Yüce bir amaç:))) uğruna yapılmış güzel bir gezi.
  Sadece karpuz yiyen kangalın genetiğinde bir sorun olduğunu düşünüyorum. Kedi normak kediliğini yapmış.

  Herşeyiyle mükemmel bir gezi, afiyetler olsun.

  Son söz: NO-SMOKING. ;)
  Selam ve sevgiler.:) :) :)
   
 5. Admin

  Admin Yönetim Kurulu

  Kayıt:
  5 Eylül 2004
  Mesajlar:
  2.034
  Beğeniler:
  3.726
  Seviye:
  paylaşım için teşekkürler.geçenlerde denizlide idim.Gerçekten denizli muhteşem bir kent .Hele hele alışveriş severler için bulunmaz bi yer.Mudo outleet i unutmam mümkün değil:)

  Şu an Samsunda 20 ZF ... plakalı bir araçla geziyorum.

  Denizliye sonsuz sevgiler,selamlar.
   
  Ali AKTAŞ, ahmetdogan ve cado bunu beğendi.
 6. mehmet_svm

  mehmet_svm Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  22 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  625
  Beğeniler:
  443
  Şehir:
  İstanbul/Eyüp
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Güzel bir geziyi bizlerle paylaştığınız için teşekkürler,çoğu insanın hayalinde olan çiftlik evi harika,Münr abininde dostluğuna misafirperverliğine diyecek yok doğrusu,bol pedallı günler dilerim...
   
  kalkmazdüşmez, Ali AKTAŞ ve cado bunu beğendi.
 7. Tugfox

  Tugfox Bisikletkolik

  Kayıt:
  14 Mart 2006
  Mesajlar:
  1.096
  Beğeniler:
  1.278
  Şehir:
  Goztepe/Istanbul
  Seviye:
  Her hafta gezilerinizi bekler hale geldik :) Fena alistirdiniz :)

  Ciftlikteki misafirperverligi gormek bana iyi geldi. Karsiliksiz ilgi gosterebilen, karsiliksiz seven insanlarin oldugunu gormek icimi ferahlatiyor.. :)

  Fotograflar ve bu guzel anlatiminiz icin cok tesekkurler :)
   
  kalkmazdüşmez ve cado bunu beğendi.
 8. oktay tiryakioğlu

  oktay tiryakioğlu Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  11 Haziran 2007
  Mesajlar:
  472
  Beğeniler:
  733
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Seviye:
  abicim ne eğlenceli fotolardı onlar öyle. inanın işyerinde canımın sıkkın olduğu bi anda açtım ve bir anda bütün sıkıntım gitti. çok eğlenceli bir gezi olmuş. keşke orada olsaydım diye iç geçirmedim desem yalan olur. çok teşekkürler ediyorum böyle güzel resimleri bizimde görmemizi sağladığınız için...
   
  kalkmazdüşmez ve cado bunu beğendi.
 9. sniper

  sniper Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  29 Mart 2007
  Mesajlar:
  439
  Beğeniler:
  585
  Şehir:
  denizli
  Seviye:
  dünkü gezide muhteşem eğlendik...
  uzun aradan sonra gezilere tekrar katılmanın verdiği heyecankla sabah erkenden kalktığımda günü bu kadar güzel kapatacağımı tahmin bile etmiyordum... benim için bu gezi bi başka güzeldi... ilk defa bisikletten düştüm...:) ve ilk defa at bindim.... ve ilk defa bu kadar çok eğlendiğimi hatırlıyorum.... ve ilk defa.....
  geziye şansızlıklar yaşayıp gelemeyen arkadaşlara üzüldüm... böyle bi güzel gün kaçmazdı....
  herkese teşekkürler....
  ilk defa geziye katılan esma'ya ayrıca teşekkür ediyorum... ilk olmasına ragmen onca yolu bizimle birlikte pedalladığı ve yanımda olduğu için çok çok teşekkür ediyorum...
   
 10. cado

  cado Aktif Üye

  Kayıt:
  4 Haziran 2007
  Mesajlar:
  105
  Beğeniler:
  207
  Şehir:
  denizli
  Seviye:
  merhaba,
  gezi gerçekten çok eğlenceli olmuş,yeni katılan arkadaşlarda gezi ile uyumlu görünüyor yani herbiride çok arkadaşça ve güzel insanlar ,aramıza hoşgeldiniz.

  hüssarın herzamanki dikkat çemberi,nerde hata var anında buluyor,o hep yapıyor bunu(levha) .ama bu durumun sorumlusunun gökpınar belediyesine ait olması hüsarı sevindirmiştir,herhalde.

  Esma ise aylardır bisikleti olmadan bisiklet gönüllüsü olarak bize sürekli destek veren ve bisiklet forum üyelerinden güzel bir arkadşımızdır.onu artık bu gezinin ortasında bulmak da çok sevindirdi.(devamını bekliyoruz.)

  hatice senin performansında dillere destan olmuş.tebrik ederim bisikleti terk etmediğine de sevindim.

  huzeyfe umarım, bu haftayı kaçırmadığına mutlusundur.

  ismail 'ciğim foto ve anlatım herzamanki performansında eline sağlık.keşke olabilseydim, sizlerle birlikte .biliyorsun istanbula gitmek zorundaydım.

  Evettt,şu çiftlik mevzusuna gelelim.o nasıl bişey öyle,ali babanın çiftliği şeklinde.Çiftlikte yok yok,başında da ali babadan daha iyi olmasın bir zatı muhterem sevimlisi,çok şirin bir aile.nerden bulursunuz böyle güzel insanları.yol daha önceki gittiğimizden daha güzel görünüyor.

  artık keşif sırasında bölgedeki insanlarla da dostluk kurmaya başladık.denizli artık bize alışıyor hatta bizi seviyor bu çok güzel....
  yavaş yavaş tüm denizli bizim kasklı canavarlar grubu olmadığımızı bisikletin ne kadar güzel bir araç olduğunu öğrenecekler gibi görünüyor.bu konuda toplumun fikrini değiştirmeye çalışan, bisikleti sadece araç değil amaç edinen tüm dostlara teşekkür ederim
   
 11. umittosun

  umittosun Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Aralık 2006
  Mesajlar:
  274
  Beğeniler:
  315
  Şehir:
  denizli
  Seviye:
  arkadaşlar gerçekten mukemmel bır gezi olmuş pedalınıza kuvvet
   
  kalkmazdüşmez ve sniper bunu beğendi.
 12. Ediz Tevfik Özgan

  Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

  Kayıt:
  26 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.143
  Beğeniler:
  1.069
  Şehir:
  BURSA
  Seviye:
  Eşine az rastlanır eğlenceli gezilerden biri olmuş. Tebrik ve teşekkürler.
   
  kalkmazdüşmez ve sniper bunu beğendi.
 13. Derya AKYILDIZ

  Derya AKYILDIZ Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.551
  Beğeniler:
  1.811
  Şehir:
  Ataşehir
  Seviye:
  Sevgili İsmail enfes bir gezi olmuş gerçekten.. hepinizi kutlarım güzel bir gün geçirmişsiniz.. domates, ayçiçeği, kek, çay görüntü süper.. bunları bir arada hiç düşünmemiştim.. ama artık deneyeceğimden emin olabilirsiniz.. bu güzel geziye senin her zamanki anlatım lezzeti eklenince de olay bitmiş.. Hüseyin'de şeytanın bacağını kırmış.. artık bağlasanız durmaz sanırım.. hepinize sevgiler..
   
  kalkmazdüşmez ve sniper bunu beğendi.
 14. tekteker

  tekteker Forum Demirbaşı

  Yaş:
  31
  Kayıt:
  8 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  514
  Beğeniler:
  127
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Volkan
  Seviye:
  arkadaşlar harika bi paylaşım cok eglenceli bi gezi olmuş gördüğüm kadarıyla
  bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler gezilerinizin dvmını beklioruz .
   
 15. esma_izmir

  esma_izmir Yeni Üye

  Kayıt:
  29 Haziran 2007
  Mesajlar:
  49
  Beğeniler:
  94
  Şehir:
  Denizli
  Seviye:
  Bu gezi gerçekten çok güzeldi. yaptıklarınız arasında en güzeli buymuş galiba denilene göre. Benim sansımdan olsa gerek:) Bundan sonraki gezilerede katılmak istiyorum (bi aksilik olmazsa)
   
  kalkmazdüşmez, cado ve sniper bunu beğendi.
 16. sniper

  sniper Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  29 Mart 2007
  Mesajlar:
  439
  Beğeniler:
  585
  Şehir:
  denizli
  Seviye:
  Evet yüce bi amaç ….. :):):) kangalın zincirinin kopuk olmasına rağman bize saldırmamış olmasına münir abi şaşırdı… galiba iyi insanlarız biz…..

  Teşekkürler.. yeni arabanızda hayırlı uğurlu olsun… denizlili sayılırsınız sizde artık...:):):) çarşamba toplantısında çamlıkta görmek isteriz sizi...:):):)


  Saolasın…. Mehmet… Münir abide yok yoktu…ne ararsan var.. şaka gibi ama sölüyosun bende var yaparız diyor… bize hamak kuracaktı baya bi ısrar etti. kurdurmadık.. yaaa ben Münir ağabeyi çok sevdim…

  Saolasın tuğberk. O kadar güzel yerler varki ben denizliyi iyi bilirim sanırdım ama bisikletli gezilere çıkınca bilmediğimi anladım. Sizlerinde bu güzellikleri görebilmesi için çaba sarfediyoruz…. Denizli güzeldir….


  Sende aramızda olsan daha güzel olacaktı… artık vazgeç şu bizi ekmelerini de katıl aramıza…

  Saolasın edi55 Gerçekten eşine zor rastlanır bi gezi oldu ismailin yayınlamadığı o kadar resim var ki hepimiz
  Bi o kadar da ben çekmişim… 2 gündür resimlere tekrar tekrar bakarak o anları yaşıyorum…


  Saolasın derya abi… ben kardeşimin düğün hazırlıklarından dolayı son 1 aydır gezilere katılamıyordum ama bıraktığım performans ve güzel arkadaşlıklarla dönmüş olmama sevindim… dedim di bensiz gezi olmaz diye….  saolasın seray3teker…. İnşallah devam edeceğiz… sizlerle de paylaşmayı ihmal etmeyiz…

  Evet esma bana göre en güzeli bu geziydi… seni her zaman gezilerimizde görmek istiyoruz… performansın şaşırttı … sen neymişsin…
   
 17. umittosun

  umittosun Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Aralık 2006
  Mesajlar:
  274
  Beğeniler:
  315
  Şehir:
  denizli
  Seviye:
  allah izin verirse bu hafta sizinleyim abi inşallah bu hafta başımdaki karabulutları vantilatörle def edeceğim ..
   
  kalkmazdüşmez bunu beğendi.
 18. candede

  candede Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.095
  Beğeniler:
  1.088
  Şehir:
  DÜŞ BAHÇESİ
  Seviye:
  Hakikaten Denizliye bir seyir elzem oldu.Denizlinin Pamukkaleden ibaret olmadığına tanıl oluyorum siz güzel İnsanların sayesinde.
  Sunumunuz ve Güzel paylaşımlarınız için sonsuz teşekkürler.

  Karadeniz turumuzun Trabzon Uzungöl ayağından sıcak sevgiler.

  Yüreğim ve Sevgimle...
  '''Bir gün hepimizin Aile olarak bir arada pedal çevireceği gün de gelecek.'''
   
  kalkmazdüşmez bunu beğendi.
 19. Ali AKTAŞ

  Ali AKTAŞ Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  31 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  836
  Beğeniler:
  1.031
  Şehir:
  Denizli
  Seviye:
  güzel eğlenceli bi tur olmuş,
   
  kalkmazdüşmez ve sniper bunu beğendi.
 20. necod

  necod Kıdemli Üye

  Kayıt:
  12 Mart 2007
  Mesajlar:
  347
  Beğeniler:
  199
  Şehir:
  antalya
  Seviye:
  güzel bir tur olmuş fotolar harika paylaşım icin sağ olun hoşcakalın
   
  kalkmazdüşmez ve sniper bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

fatman_1591.jpg
1-Vücudunuzdaki büyük kas gruplarını çalıştırır. [ATTACH] Vücudunuzdaki en büyük kas grupları bacak bölgesinde bulunur. Böylece bacak kaslarının çalışması ve güçlenmesi yağ yakım hızınızı...
upload_2017-3-26_12-33-9.png
Her şey demek olmasa da, düzenli aralıklarla FTP tespiti yapıp, çalışma programını buna uyarlamak sistematik çalışmanın anahtarıdır, diyebilirim. Kaç çeşit FTP tespiti yapılabilir? 2004 yılında...
stelvio-pass-hill-climb1.jpg
Selamlar İngiltere'de aylık olarak yayınlanan "Get into Road Cycling" isimli derginin Aralık sayısında yayınlanan "Profesyonel Sporculardan Tepe Tırmanma Teknikleri ve İpuçları" konulu makaleyi...