denizlide pedallayanlar.24.06.2007.pamukkale havuz sefası

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında nikanam tarafından paylaşıldı.

 1. nikanam

  nikanam Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Aralık 2006
  Mesajlar:
  360
  Beğeniler:
  601
  Şehir:
  denizli
  Seviye:
  denizlide pedallayanlardan müthiş macera! bomba gibi bir kadro! zımba gibi bir gezi! otuziki kısım, tekmili birden, birazdan bu ekranda. tamamı renkli. zaman zaman canlı. ama muntazaman heyecanlı.

  baş rollerde kimler var kimler… söylemeyelim, sürprizi kaçmasın. ekibin elebaşı kim? kimlerin yolda lastiği patladı? çok özel yerlere giriş için çok özel izinleri alan, vilayette ve yüksek mevkilerde bağlantısı olan bisikletçi kim? en güzel poğaçaları kimin annesi yapıyor? bitmeyen meyve suyunun esrarı ne? havuzda kim kimi batırdı, kimler terliğini unuttu ve ayaklarını yaktı, tavla partisini kim kazandı? bu ve daha niceleri yalnız ve ancak denizlide pedallayanlarda!..

  maceramız bir pazar sabahı denizli’de başlıyor. denizlide pedallayanlar, o gün kendine ne zamandır hak ettiği bir ödül vermişti. bu hafta sonu yükselecek hava sıcaklıklarını düşünerek, şöyle havuzlu mavuzlu, serin bir pazar geçirmeye karar verdi. böylece hem bir hafta önce umup da bulamadığı o şırıl şırıl akan sulara kavuşacaktı, hem de haftalardır bünyeye kazıdığı muazzam amele yanıklarından kurtulacaktı.

  efendim uzatmayalım, ekip sıcağa kalmamak için daha kargalar kahvaltısını yapmadan, saat yedide, üçgen mevkiinde buluştu. yaman bir macera olacağı, bisikletçilerin gözlerindeki şevk ve istekten belliydi.

  [​IMG]


  ekip harekete geçti. istikamet laodikya antik kentinde yürütülen kazı çalışmaları. ancak bir sorun vardı. acaba ekip girilmesi yasak olan kazı sahasına girebilecek miydi?

  [​IMG]


  denizli şehri, sabahın ilk ışıklarıyla geride kalıyordu. sabah serinliğinde olabildiğince yol alınmalıydı. hussar hüseyin, önden gidenlere avans veriyor ve tek bacağıyla pedal çevirerek adeta onlarla dalga geçiyordu.

  [​IMG]


  hava güzel. yol güzel. ekibin neşesi yerinde.

  [​IMG]


  ancak maceraya susamış bu cengaverler de insandı ve yemek yemeden olmazdı. kahvaltı yapmak üzere, yol kenarında uygun bir yerde duruldu.

  [​IMG]


  zuladan yiyecekler çıkarıldı. mustafa’nın küçük bir torba içerisinde getirdiği ev yapımı poğaçalara o gün ilk kez orada rastlanmıştı.

  [​IMG]


  o da nesi?.. hussar hüseyin daha domatesleri söğüş yapacak, peynirleri dilimleyecek, ekmeğin arasına dolduracaktı. çantasından çıkan saklama kapları ekipte kısa süreli bir dumur yaşanmasına neden oldu. ama bu, bugün hüseyin’in sebep olduğu son dumur değildi.

  [​IMG]


  kahvaltı sonrası günün ilk sürprizi. erçin’in arka lastiği sizlere ömür olmuştu. ne de olsa emanet malın peşinde şeytan dolaşırdı. hummalı bir çalışma sonrası halledilen sorun ve ne yazık ki kaybedilen zamanlar.

  [​IMG]


  işte ekibin bir hafta önce hasret kaldığı şırıl şırıl akan sular.

  [​IMG]


  ekip laodikya sapağına varıyorken cahide de önden sert bir depar atıyordu. cahide için yeter ki yol düz olsundu. cahide, inişleri sevmezdi. çünkü inişte bisiklet kendi kendine giderdi. cahide, çıkışları da sevmezdi. çünkü çıkışlarda da bisiklet kendi kendine gitmezdi. cahide düz yol severdi.

  [​IMG]


  ekip laodikya yolunda ilerlerken, bir yandan da neyle karşılaşacağını düşünüyordu. acaba kazı bölgesine girebilecekler miydi? bazı ekip elemanlarının kazı bölgesinde hazine bulma hayali kimler tarafından engellenecekti?

  [​IMG]


  kazı bölgesine giriş yasaktı. bölgeye izinsiz girmeye çalışan nihat ve güvenlik görevlisi arkadaş arasındaki amansız pazarlık sürerken bir mucize oldu. ekibimizin süpermeni, her şeyimiz, hussarımız, hüseyinimiz, hafta içi gerçekten inanılmaz bir iş kotarmış ve ekibin kazı bölgesine girebilmesini sağlayacak özel izni, çok özel ilişkileri yardımıyla almayı başarmıştı. görevliler kendisini kapıda görünce, nihatı kelepçelemekten vazgeçmişlerdi.

  [​IMG]


  ancak sıcak hava muhalefeti nedeniyle kazı ekibi o gün mesaiye gelmemişti. giriş için izin vardı ama, giriş için sebep kalmamıştı. ekipten bazıları yine de hazine konusunda ısrarlıydı. onları bu ısrarından kim vazgeçirecekti?

  [​IMG]


  işte pakize… laodikya kazı bölgesi güvenliği ekibinin bel kemiği. acar duruşu ve atılgan tavırlarıyla hazine peşinde koşan ekip elemanlarına göz açtırmadı. ekip su ikmalini de yapıp, kazı bölgesinden duble hüsranla ayrıldı.

  [​IMG]


  konya ironmen ekibinden mesut girgiç yapardı da denizlide pedallayanlardan ismail yapamaz mıydı? sağ omuzu üzerinden arkasını çekmişti işte. olmamış mıydı? olmuştu. ama belki de acemi şansıydı. denizlide pedallayanlar, mesut girgiç’in akıl almaz maceralarını ilgiyle takip etmekteydi.

  [​IMG]


  bereket versin ki düz yolu seven cahide, radarı farkedince yavaşlamıştı.

  [​IMG]


  cahide’nin yavaşlamasını fırsat bilen hüseyin, aradaki mesafeyi kapatmayı başarabilmişti. mutluluk yüzünden okunuyordu. ancak mutlu olan birisi daha vardı. bu fotoğrafı çeken ismail, az önceki başarısının acemi şansı olmadığını artık biliyordu.

  [​IMG]


  ekip, birkaç hafta önce sac böreği konusunda hüsrana uğradığı mekana yeniden uğramak istedi. ancak alınacak ders alınmış, sadece çay sipariş edilmişti. hüseyin’in çardağın direğine kafa atmasının nedeni, muhtemelen önceden yediği böreğin tadını anımsamasıydı. çardak malesef yıklmadı. hüseyin’in yüzündeki ifadenin nedeni ise hala anlaşılamadı.

  [​IMG]


  ekip çay için heyecanlı bekleyişini sürdürürken, dört buçuk şişe suyu az sonra buharlaşmak üzere mideye indirmişti. bu su garip bir şeydi. içtikten on dakika sonra miktarını koruyarak mideden tişörte geçmekteydi. ekibin o gün hiç tuvalete çıkmamasının nedeni işte buydu. o gün tuvalete giden tek bir kişi vardı. o da nihat’tı.

  [​IMG]


  sonunda çaylar geldi. ezgi ve erçin bu duruma çok sevinmişlerdi. iki haftadır ilk kez bandanasını çıkaran erçin’in saçlarının olduğu o an fark edildi. çayın nelere kadir olduğu bir kez daha anlaşıldı.

  [​IMG]
   
 2. #2
  nikanam

  nikanam Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Aralık 2006
  Mesajlar:
  360
  Beğeniler:
  601
  Şehir:
  denizli
  Seviye:
  işte meşhur bitmeyen poğaça. erçin ekipte yeni olduğu için şöyle bir test ediyor malzemeyi. kahvaltıda bu poğaçalar yendi. gözlemecide yenmeye devam edildi. acaba bunlar geçen hafta da bir türlü bitmeyen poğaçanın kalanları mıydı? yoksa taze miydi? haftaya ekip bu poğaçaların tarifini koparabilirse köşeyi dönüp ful xtr donanıma sahip olabilir miydi? mustafa’nın annesi ekibe sponsor olabilir miydi?

  [​IMG]


  işte uzaktan pamukkale. hierapolis antik kentine bisikletle giriş yasaktı. ancak hüseyin olmaz denileni yapmış, derin bağlantılarıyla bu izni de almıştı. ne var ki ekip, patlak tamiri, gözlemecideki çay bekleyişi, vs gibi nedenlerle epeyce geç kalmış, güneş de iyiden iyiye tepeye varmıştı. hierapolis gezisi iptal edilip karahayıt’a doğru pedal basıldı.

  [​IMG]


  karahayıt’a varmadan önce hatırı sayılır bir rampa çıkıldı. güneş kimseye acımadı. yolun bu bölümü ağaçsız, çıplak, yokuş ve çok sıcaktı. mataralardaki su sallama çay yapılabilecek bir kıvama gelmişti. ekip kendini bir ağaç gölgesine atmış, serinlemeye çalışıyordu.

  [​IMG]


  ekibin şansı bugün köpeklerden yana iyiydi. mustafa geçiş izni alabilmek için bitmeyen poğaça kozunu kullanmaktan çekinmeyecekti. mustafa kim derseniz, ok işaretine bakınız. karayollarındaki medyum bir arkadaş, o tabelayı kimbilir ne zaman önce bu soruya açıklık getirmek için koymuş olmalıydı.

  [​IMG]


  ekip karahayıt’a girmek üzere. işin ironik tarafı, ekibin bu sıcakta serinlemek için geldiği bu belde, termal kaplıcaları ve sıcak su havuzları ile ünlüydü. acaba iki eksi bir artı yapacak mıydı? ekip özlemini çektiği serinliğe kavuşabilecek miydi?

  [​IMG]


  ekip, otel hierapolis ile sıkı bir pazarlığa tutuştu. bütün gün havuz artı termal havuz artı sauna artı jakuzi artı açık büfe öğle yemeği artı otelin diğer nimetleri için, kişi başı onbeş ytl’ye anlaşıldı. bisikletler otelin otoparkına çekildi. ekip araçlarını park etti. bisikletleri havuz başına götürme ya da soyunma odalarına zincirleme istekleri, otel yönetimi tarafından geri püskürtüldü.

  [​IMG]


  ekip, sabahın köründe başlayan çabalarının sonucuna nihayet vasıl olmuştu. nihat ve hüseyin, asfalt zeminde paylaşamadıkları kozlarını klorlu sularda paylaşıyor. bu düellonun sonunda dostluk kazandı.

  [​IMG]


  havuz, ilk anda kahramanlarımız üzerinde yarattığı sahte serinlik duygusunu daha kaybetmemiş. yüzler gülüyor. nasıl da mutlu herkes. ancak havuzdan çıkınca bir şemsiye krizi baş gösteriyor. oniki kişilk ekibimizde kimsenin şezlongu gölgeye isabet etmiyor. gül hemen duruma el koydu ve denizlide pedallayanlar için özel bir şemsiye tahsis edildi.

  [​IMG]


  işte açık büfe öğle yemeği. pillerin şarj edilme zamanı nihayet gelmişti. menüde birbirinden lezzetli yemekler vardı ve bu yemekler artık onların midelerinde olmalıydı. ekip, yemek boyunca yaklaşık beş kova su tüketti. sorun yoktu. yemek boyunca su bedavaydı ne de olsa. yemekten sonra ise litresi üç ytl.

  [​IMG]


  hüseyin’de paylaşacak koz çoktu. yemek sonrası sıkı bir tavla partisine tutuşuldu. ercüment, başına geleceklerden habersiz, hüseyin’in pulları toplamasını izliyordu. hüseyin’in yenilmesi imkansızdı zira. aksi bir durumda, duruma müdahale edecek bir bürokrat muhakkak ki bulunurdu.

  [​IMG]


  otel ve havuz faslı sona ermiş, geri dönme zamanı gelmişti. bisiklet selesiyle kıyaslayınca, muhtemelen lobideki koltuklar daha rahattı. ancak ekip olması gereken yerde olmalıydı. otoparkın yolu tutuldu.

  [​IMG]


  otel bahçesi , içini de kıskandıracak görüntülerle bezeli. termal havuz, sauna, jakuzi derken, ekip üyeleri mayışmış, yola çıkma kararı tekrar tartışılmıştı. ama artık ok yaydan çıkmıştı.

  [​IMG]


  otelde basit bir su bile üç ytl olunca, elemanlarımız otel çıkışı bakkala saldırdı. ne bulurlarsa yediler, içtiler. dönüş yolu öncesi gereken enerji artık toparlanmıştı.

  [​IMG]


  havanın hala sıcak olması, dönüş yolunu güçleştiriyordu. zamanı doldurmak lazımdı. çardak altında, esintide bir bardak tavşan kanı çay iyi olurdu herkese.

  [​IMG]


  biraz dinlenme, biraz da serin hava derken, ekip domino taşları gibi birbirinin üzerine yıkılmaya başlıyordu.

  [​IMG]


  teşhir amaçlı kullanılan zavallı bir deve. fotoğraf çekmek için yanına gittiğinde ekip bir kez daha dumura uğruyor. zira deveyle ilgilenen çocuğun demesine göre devenin fotoğrafını çekmenin de maddi bir bedeli var.

  [​IMG]


  ekibin önünde uzayıp giden bu yol ilk başlarda iniş, ara ara düz, çokca, çıkış. karanlığa kalmamak için ekip sağlam pedal çevirmek zorundaydı.

  [​IMG]


  mola yerinden bir detay. eski türk filmleri akla geliyordu istemeden. kader ağlarını örüyordu. gidilecek yol uzun, akşam ise yakındı. ekip gün kararmadan evlerine varabilecek miydi?

  [​IMG]


  acele işe şeytan karışırdı. cahide ve onu takip eden ekip, dolmuşun polisi oyalaması yardımı ile trafik ekiplerine bir vücut çalımı daha atıyordu. çekirge ikinci kez sıçramıştı. artık daha dikkatli olmak gerekiyordu.

  [​IMG]


  bu da dönüş yolundaki son molaydı. artık tabana kuvvet pedallamalı, hava kararmadan menzile ulaşılmalıydı. bu yorucu ama eğlenceli gezinin vücutta bıraktığı yorgunluk, diğer tüm gezilerde olduğu gibi, dimağda bıraktığı tadın yanında unutulup gidecekti gece yatağa uzanınca.

  [​IMG]

  denizlide pedallayanlar, ancak hava karardıktan sonra evlerine ulaşabildi. sabaha varmadan bu geziyi size aktarabilmek içinse çok uğraştı. gün artık sonuna kadar bitti. bir sonraki gün nerdeyse aydınlanmak üzere. yaklaşık yirmidört saattir ayakta olan editoryal ekip, layığınca bu macerayı sizlere aktarabildiyse ne mutlu.
   
  guneykaragoz, mcyc, Tugfox ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 3. Lütfü Çolak

  Lütfü Çolak Bisikletkolik

  Kayıt:
  15 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.256
  Beğeniler:
  1.905
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  bir gezinin etinden, sütünden, yününden ancak bu şekilde yararlanılabilir. :D
  o kadar yolun üstüne havuz keyfi söze gerek bırakmıyor.

  geziye katılan tüm denizli li pedalşörleri tebrik eder,
  İsmail e payaşımından dolayı teşekkürlerimi sunarım.
   
 4. sniper

  sniper Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  29 Mart 2007
  Mesajlar:
  439
  Beğeniler:
  585
  Şehir:
  denizli
  Seviye:
  abi süpersin... cok güzel anlatmışsın ... ::):):):):)
   
 5. Ender Alıcıoğlu

  Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

  Kayıt:
  5 Haziran 2006
  Mesajlar:
  2.430
  Beğeniler:
  4.175
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  İsmail'cim ve Deniz'li ekibi merhaba

  Ya süper bir gezi yapmışsınız. Ama inanın İsmail'in anlatımı ve resimleri gezinin güzelliğini geçmiş .
  O ne güzel anlatım öyle. Süper.;)

  Çok güzel bir gezi yapmışsınız. Bizlerde bu hafta çöl sıcağı korkusuna evlerimizde klimada oturduk. Bu bize yapılırmı .

  Tüm ekibe selam eder , böyle güzel gezilerin devamını dileriz. :)
  Birgün bizlerde aranızda pedallamanın hayaliyle yanıp tutuşuruz. ;)

  Sevgi ve selamlarımla.

  Hoşçakalın
   
 6. pythia

  pythia Üye

  Kayıt:
  11 Haziran 2007
  Mesajlar:
  83
  Beğeniler:
  115
  Şehir:
  Alanya-Antalya
  Seviye:
  Arkadaşlar vallahi tebrikler. Ancak bu kadar güzel olabilirdi. Hele bir de işin içine İsmail'in şiirsel anlatımları girince harika olmuş. Hepinizin önce yüreklerinize sonra da bedenlerinize sağlık. Harikasınız.
   
  sniper ve cado bunu beğendi.
 7. sniper

  sniper Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  29 Mart 2007
  Mesajlar:
  439
  Beğeniler:
  585
  Şehir:
  denizli
  Seviye:
  saolun ender abi... sizleri aramızda görmek bizi sevindirir.. bizde sizlerle pedallamak için can atıyoruz...
   
  cado bunu beğendi.
 8. scofoid26

  scofoid26 Aktif Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2007
  Mesajlar:
  172
  Beğeniler:
  133
  Şehir:
  denizli
  Seviye:
  slm arkadaşlar,dün yapmış olduğumuz geziye katılan tüm arkadaşlara teşekkür ederim:) :)
  ismail abi ellerine sağlık,harika anlatmışsın :in:
   
  ismailofli ve Nur Çetinkaya bunu beğendi.
 9. ismailofli

  ismailofli Bisikletkolik

  Kayıt:
  7 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.033
  Beğeniler:
  469
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Süper gezi olmuş...Bisikletten indikten sonra havuza girmek de güzel olmuş olsa gerek...:)
  Tanıdıklarıma ve tanıma şansı bulamadığım herkese teşekkürler...
   
  Nur Çetinkaya bunu beğendi.
 10. cado

  cado Aktif Üye

  Kayıt:
  4 Haziran 2007
  Mesajlar:
  105
  Beğeniler:
  207
  Şehir:
  denizli
  Seviye:
  ismail
  anlatım ve fotolar için teşekkürler .herşey çok güzel olmuş,bu arada dünkü gezide bulunan arkadaşlara da teşekkürler
   
  Nur Çetinkaya, sniper ve zazoo bunu beğendi.
 11. umittosun

  umittosun Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Aralık 2006
  Mesajlar:
  274
  Beğeniler:
  315
  Şehir:
  denizli
  Seviye:
  valla ismail abi anlatım a bir ayrı resimlere ayrı bir hayran kaldım inan süper bir anlatım olmus
   
  Nur Çetinkaya bunu beğendi.
 12. zazoo

  zazoo Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Şubat 2007
  Mesajlar:
  265
  Beğeniler:
  149
  Şehir:
  antalya
  Seviye:
  Denizli ekibinin de hızına yetişmek zor, turlarınız ne kadar sıklaştı :) Bu arada bayanları bisiklete özendirmek için biçilmiş kaftan Denizli ekibi, gruptaki fit bayanları gören pekçok Denizlili bayan bisiklete binmeye başlayacaktır emin olun!
   
  Nur Çetinkaya bunu beğendi.
 13. Tugfox

  Tugfox Bisikletkolik

  Kayıt:
  14 Mart 2006
  Mesajlar:
  1.096
  Beğeniler:
  1.278
  Şehir:
  Goztepe/Istanbul
  Seviye:
  Bu kadar guzel anlatim heryerde bulunmaz :) Bir cirpida okuyor insan :D Harika olmus :)

  Fotograflar, anlatim, ekibin nesesi, havuz, pogacalar( :D ) vs vs geziye dair anlatilan her sey super :)

  Denizli ekibine selamlar :)
   
  cado ve Nur Çetinkaya bunu beğendi.
 14. #14
  nikanam

  nikanam Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Aralık 2006
  Mesajlar:
  360
  Beğeniler:
  601
  Şehir:
  denizli
  Seviye:
  lütfü bey, haklısınız.
  gezinin etinden, sütünden, herşeyinden yararlandık.
  ama gezilerimizin eti sizin, kemiği bizimdir.
  yakıcı güneşin altında kasklar adeta birer düdüklü tencereye dönüşüyor.
  o gün bizi ancak havuz paklardı. gerçekten bisiklet sonrası havuz
  bambaşka birşeymiş. bağımlılık yapar mı acaba diye düşünüyorum.


  ender abicim, merhaba.
  bu pazar sıcak konusunda denizli'nin antalya'dan pek bir farkı yoktu.
  gözümüzü karartıp, sabah serinliğinde biz bu yolu alırız, akşam serinliğinde
  de döneriz dedik. ama bisiklet işinde her zaman olduğu gibi, evdeki hesap
  çarşıya uymadı. biraz yandık ama, değdi doğrusu.
  denizlide pedallayanlar için, sizlerle birlikte pedallamak
  doğrusu bizi de çok mutlu edecek. ama bakalım ne zaman.


  yelda hanım, biz sizi de bekliyorduk o gün. olmadı.
  herhalde kısmet başka bir pazaraymış. en kısa zamanda görüşebilmek dileğiyle.


  ismail, selamlar. daha gelmiyor musun? sınavdan sonra gel de
  seninle bir özet geçelim şu turların üzerinden. bisikletten
  havuza atlamak gerçekten keyifli. bunu bir de bisikletle denemek
  lazım. gerçi ben bisikletime kıyamam ama...


  konur, merhaba. bu sıcakta kemer'e tek başına gitmek de
  takdire şayan br hareket. tebrikler doğrusu. özendirme konusunda
  haklısın. umarız herkes bize özenir de, küçük bir azınlık
  olarak kalmayız denizli'de.


  teşekkürler tuğberk. ben de sedona 771'i seçerken, senin insanı
  gaza getiren anlatımından çok etkilenmiştim. karar vermemde
  senin anlattıklarının çok etkisi olmuştu. bunun için de ayrıca
  teşekkürler.
   
  erci ve Nur Çetinkaya bunu beğendi.
 15. Nur Çetinkaya

  Nur Çetinkaya Üye

  Kayıt:
  23 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  52
  Beğeniler:
  51
  Şehir:
  Denizli
  Seviye:
  Herkese merhaba
  İsmail abi turumuzu çok güzel anlatmışsın:) :) Fotoğraflar da süper.Ellerine sağlık.Geziye katılan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.
  Sevgiler
   
  ismailofli, cado ve zazoo bunu beğendi.
 16. ezgi's

  ezgi's Yeni Üye

  Kayıt:
  18 Haziran 2007
  Mesajlar:
  16
  Beğeniler:
  18
  Şehir:
  denizli
  Seviye:
  ellerinize sağlık ismail abi çok güzel olmuş baya bi tebessüm ettim okurken. dünkü gezi için herkese teşekkürler bu arada. yenilerinde görüşmek üzere
   
  zazoo bunu beğendi.
 17. agencalp

  agencalp Aktif Üye

  Kayıt:
  20 Haziran 2007
  Mesajlar:
  179
  Beğeniler:
  104
  Şehir:
  İzmir / Bornova
  Seviye:
  İsmail abi ellerine sağlık, öyle güzel bir geziye, böyle güzel bir sunum yakışırdı zaten. Denizli ekibiyle yaptığım ilk bisiklet turuydu ve o kiraladığım rezil bisiklete rağmen çok eğlendiğimi söyleyebilirim.Tüm ekip arkadaşlarıma beni aralarına kabul ettikleri için teşekkür etmek istiyorum.
   
  Nur Çetinkaya bunu beğendi.
 18. erci

  erci Yeni Üye

  Kayıt:
  18 Haziran 2007
  Mesajlar:
  1
  Beğeniler:
  3
  Şehir:
  Bandırma
  Abi süper hikaye yaratmışsın valla hep böyle arkadaşları merakta bırakan bir giriş yapılırsa daha çoook okunur bu maceralar :)
  Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim cidden süper bi gündü (hala ayaklarım ağrımasına rağmen :) )
  Gerçi terliklerini getirmeyip ayaklarını yakan arkadaşlar kimler onu öğrenemedik ama olsun öğrenmesek de olur hem ne gerek var canım dimi :)
  Müthiş eğlenceli bu gün için herkese tekrar teşekkürler...
  (Bu arada bitmeyen meyve suyunun esrarını çözüyorum gibi az kaldı.. :) )
   
  cado, sniper ve Nur Çetinkaya bunu beğendi.
 19. whistler

  whistler Üye

  Kayıt:
  22 Haziran 2007
  Mesajlar:
  93
  Beğeniler:
  63
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  anlatım çok güzel, tur çok güzel, aynı gün içerisinde pedal-havuz-pedal, imrenerek izliyoruz, paylaşım için çok teşekkürler.
   
  Nur Çetinkaya bunu beğendi.
 20. Natural_animal

  Natural_animal Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  223
  Beğeniler:
  193
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  Güzel gezi olmuş pedalınıza sağlık. yüzme olayı bu sıcakta bisiklete bindikten sonra ilk yardım çantası gibi gelmiştir sanırım.
   
  Nur Çetinkaya bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-5-10_14-56-31.png
İki hafta önce yol grubuyla buluştuğumda benim yaşlarda Serdar adlı bir arkadaşın bir iki ay önce koroner bypass ameliyatı olduğunu öğrendim. Doktorunun tavsiyesi üzerine sahilde çok düşük tempo...
bisiklet program.jpg
Merhaba, Uzun süredir spor salonunda disiplinli çalışmama rağmen kilo veremiyordum. Kas kütlemi ciddi oranda artırmama rağmen yağ yakma ile ilgili sıkıntılarım vardı. Bu sıkıntının ana kaynağı...
Ekran Görüntüsü (6).png
[ATTACH] Profesyonel gibi inin Tekrar selamlar. Geçen hafta İngiltere'de yayınlanan Get into Road Cycling isimli dergiden "profesyonellerden tırmanma teknikleri" ile ilgili bir makale...