Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası Gezisi Bol Fotoğraf ve Videolu

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
Merhaba arkadaşlar, geçen pazar (08.05.2016) Teleferik ve Bağbaşı yaylasına Şenol Demir ile çıkalım dedik. Yaşadığımız ufak aksaklıklar olsa da sağ salim turumuzu tamamladık. İlk sizlere videoyu paylaşayım, isteyen videoya isteyen fotoğraflara bakabilir, fakat video sadece inişi esas almaktadır.

Buda turumuzun Strava kaydı:

(link)

Anlamadığımız bir nedenden ötürü, video kalitesinde bir düşüş yaşanmış bilgisayar da cam gibi görünüyor ;)

Sizlere rotamızdan bahsedeyim, belirttiğim üzere Teleferik gezimiz ve dağ parkurudur.

Screenshot_1.png

Evet şimdi Bağbaşı Mahallesindeyiz,
IMG_4688.JPG

Evet bir anda dikleşen yokuşların asfalt yol kısmını aştık ve 100 metre gidip dinlenerek geçtik. Sonunda teleferiğin aşağı kabin binasına vardık.

IMG_4690.JPG

Zaten bir anda epey dikleşen yokuşlardan sonraki halim ;) Zaten oraya kadar pilimizin bir kısmı bitti, hem açma germe yapmayı unuttum hemde kahvaltıyı tam yapamamıştım olacağı bu ;)

IMG_4692.JPG

Bura da çimenlere biraz yayıldıktan sonra ve Şenol abinin başına gelen aksiliği de (parmağını ayaklığa kıstırdı :( ) çamur ile bertaraf ettikten sonra yolumuza devam ediyoruz. (Yara bandı öbür çantam da kaldı normalde hep alırdım şans işte.

IMG_4697.JPG

Artık tırmanışa başladık, dedik ama rampada nasıl bir eğim varsa bisikletin ön tekeri pedala her güç verdiğim de zıplamaya başladı ayakta da çıkamazdım biraz bisikletle yürüdük :( :) öyle geçtik o kısmı. Ve sonrasında ki mola.

2016_0508_123707_001.JPG

Artık ilerliyoruz ve bir mola daha, hem dinleniyoruz hem de Denizlinin fotoğrafı ve dağın yamacının derinliğini gösteren fotoğraflar.

IMG_4699.JPG

IMG_4700.JPG

IMG_4701.JPG

IMG_4717.JPG

Ve ağzımıza bir lokma koymadan geldik buraya kadar, bir de gaza geldik bisikletleri kaldırdık ;)

IMG_4720.JPG

IMG_4723.JPG

Ve biraz daha yukarı da fotoğraf molası :)

IMG_4727.JPG

IMG_4728.JPG

IMG_4729.JPG

IMG_4734.JPG
IMG_4741.JPG

Ve tam tükendik dedik, ve çay molası. TUR Resmi Çay Sponsorundan :D

IMG_4742.JPG

IMG_4744.JPG

Ve giderken, biraz karnımın doyması ve sıcacık çayla yediğimiz yiyeceklerin hoşnutu biraz da yorgunluk ortası halim :D

IMG_4751.JPG

Biraz daha tırmandıktan sonra hem dinlenme hem de fotoğraf molası;

IMG_4761.JPG

IMG_4765.JPG

2016_0508_140059_003.JPG

IMG_4770.JPG
IMG_4782.JPG

buradan da ayrılıyoruz,

IMG_4774.JPG

Ve artık az kaldı hedefe yan tarafta Denizli manzarası, solda Teleferiğin Zirve noktası, ilk önce Bağbaşı yaylası (Bağbaşı Mesire Yeri) daha sonra teleferiğin ulaştığı son noktamız olan yere geçeceğiz.

IMG_4807.JPG

IMG_4797.JPG
IMG_4798.JPG

Hava da ufaktan bozmaya başladı :( Aşağı kesimler sıcaktı fakat yukarı çıktıkça ve bulutların gelmesiyle ortam soğudu ve ufak bir rüzgarda acayip üşümeye başladık.

Şimdi Denizli Teleferik Son noktası ve Bağbaşı Mesire Yeri arasında bulunan yol ayrımındayız.

Screenshot_2.png
2016_0508_144826_003.JPG

Ve oradan ayrıldıktan sonra ilk olarak Mesire Alanına gidip sonra teleferiğe geçeceğiz. Bu arada hava epey bozdu ve alanın yakınında çeşme bulduk ve akıyor ;) Hemen yapıştık.

IMG_4819.JPG
IMG_4820.JPG
IMG_4821.JPG

Ve Bağbaşı Mesire Yerindeyiz. İyi hoş geldik fakat, neymööşşş efööndim Pazar günü yoğunluk olduğundan içeriye bösöklet alamayız mışş. Sanki dowonhill yapacağız, ortalama 5km hızla bir tur atıp çıkacaktık. Neyseeee artık. Gitmem daha oraya, biz buraya ne zahmetle çıktık heeç.

IMG_4825.JPG

IMG_4830.JPG

Biz de durmadık yolumuza devam ettik, şimdi de Teleferiğin son noktasına vardır, ve ufaktan yağmur atmaya başladı. Ama aşağı bölgelerde bir şey yok :)

IMG_4837.JPG

IMG_4846.JPG

IMG_4848.JPG
IMG_4849.JPG

IMG_4851.JPG

Fotoğraflar burada bitiyor fakat maceramız burada bitmedi, videoda 8.20 dakika da inişe başlıyoruz oradan devam edebilirsiniz ;) Yağmur nedeniyle fotoğraf çekemedik. Hızlı karar vermek zorundaydık, bulutların ardı kesilmediği için yağmurun devam edeceğinden dolayı epey ıslansak da ve orada bulunan epey kişinin camekan mekandan bize manyak mı? bunlar diye bakışlarının eşiliğinde pedala kuvvet diyerek inişe geçtik. Neden öyle dediler? Çünkü yağmur var epey ve bir dağın tepesine bisikletle çıkmışız herkes anlayacak diye bir şey yok.

İnşallah anlatımımı ve fotoğraf ve videoyu beğenmişsinizdir. Buraya kadar eşlik ettiyseniz teşekkür ederim.

Dosyalar

Scudo

muhyt

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
muhittin
Bisiklet
Salcano
@Osman Tuğrul gerçekten süper bir tur olmuş bol rampalı görünüyor. Ancak dağ havası ve sessizlikte sürmek daha bi güzek oluyor. Tebrik ederim gerçekten bir solukta okudum bu arada da fotoğrafları bol tutmuşsunuz güzel olmuş.

• Beğen
Tepkiler: Osman Tuğrul

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@sedir90 Kürşat abi artık elimizden geldiğince. Denizlinin Teleferik babını göstermeye ve dağ bisikleti ile Denizli'nin aslında harika bir yer olduğunu az çok göstermek niyetim. Topografik olarak kazanıyoruz ;)
@muhyt Elimden geldiğince Muhittin. Bizim de amacımız buydu. Hele çay olayı, insanın kamp kurası geldi :D

sedir90

Üye
Tepki
23
İsim
Kürşat ERKAN
Harika olmuş@Osman Tuğrul kardeşim kesinlikle çok güzel olmuş keyifle okudum ve izledim.Pedalınıza sağlık

• Beğen

directedby

Üye
Tepki
54
İsim
sadık başal
Bisiklet
Carraro
gzel tur olmuş.askerliğimi denizli sarayköy de yapmıştım.nostalji oldu denizli manzarası.teleferik manzarası harika.

• Beğen

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
Bol manzaralı ve oksijenli harika bir tur olmuş. Ayaklarınız dert görmesin.

• Beğen

İsa ACAR

Üye
Tepki
25
İsim
İsa ACAR
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tebrik ederim, zor bir parkur kesinlikle, bu ay sonu düzenlenecek olan festivaldeki rotalardan biri, siz şimdiden fethetmişsiniz, ayrıca fotoğraf ve anlatım da çok iyi, darısı başımıza... ;)

• Beğen

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Paylaşım için teşekkür pedalınıza sağlık

• Beğen

Senol.20

Üye
Tepki
3
İsim
Şenol DEMİR
Bisiklet
Carraro
Siteye yeni üye oldum bir baktım bizim @Osman Tuğrul bizim parkuru paylaşmış gerçekten Zorlu bir o kadar da eğlenceli bir gezi oldu ne kadar yağmurda ıslansakda pedal çevirmekten alıkoyamadı İzlediğiniz İçin Teşekkürler :)
DEVAM EDECEK :)

Tepki
18
Bisiklet
Salcano
@İsa ACAR kardeşim bugün teleferiğe çıkabildiniz mi? Muhtemelen ya yolun yarısında geri döndün, ya da gruptan 1 saat sonra teleferiğe varmışsındır. Perşembe günü maçımızdan önce ısınırken bile nefes nefese kalıp öldüm bittim diyip duruyordun. Sayenizde 10 tane gol yedik o maçta. Bir kaç ay markete, fırına bisikletle giderseniz iyi olur, en azından antrenman yapmış olursunuz !

• Beğen
Tepkiler: İsa ACAR

İsa ACAR

Üye
Tepki
25
İsim
İsa ACAR
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@İbrahim YÜCEDAĞ

Biz çıktığımız yolu tamamlamadan geri dönmeyiz @İbrahim YÜCEDAĞ :) Cumartesi sabah Tuna petrole pedalladık, 7 kişilik gruptan daha twenty düğün salonunun orada koptum fakat tek başıma da olsa parkuru tamamlayıp tuna petrole vardım :) Asfaltta dağ bisikleti ömürden yiyor ama bunu da atlamamak lazım... ;)

• Beğen
Tepkiler: İbrahim YÜCEDAĞ

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Osman Tuğrul

Harika manzara eşliğinde zorlu bir tırmanış ama keyifli bir tur olmuş, ayaklarınıza sağlık, paylaşım için teşekkürler. Bu tür zorlu parkurların hem öncesinde hem tırmanış esnasında yeme/içme üstünde özellikle durulması gereken bir mesele sanırım, tecrübe ederek deneyim kazanmanın keyfi başka, selamlar.

AliMurat

Daimi Üye
Tepki
171
İsim
AliMurat
Bisiklet
Sedona
22T nin içindeyken sizi gördüm de yukarı çıkarsınız sanmadıydım. Helal olsun. ;)

• Beğen

ozeltimci09

Daimi Üye
Tepki
170
İsim
Özgür
Bisiklet
Whistle
güzel egemizde güzel turlar maşAllah :)

bulentdasci

Aktif Üye
Tepki
86
İsim
BÜLENT DAŞCI
Bisiklet
Salcano
Mükemmel olmuş, imrenerek okudum. Biz burada (Ankara) arabaların egzoz dumanlarının içinde pedallarken sizler dağda bayırda. :)
:(

• Beğen