Denge ???????

2158

Üye
Tepki
0
bisiklet uzerınde dengeyi arttırmak için ne gıbı calısmaları onerirsiniz

Scudo

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
selam 2158
ne bisiklet kullanıyosun yol mu , mtb mi yoksa başka bişeymi
şuanki seviyen nedir

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
dik bir yokuşdan kendini aşşağı bırak giderken pedal cevir alışa alışa öğrenirsin ama kask takmadan kesinlikle bunları yapma

yunus koç

Daimi Üye
Tepki
88
dengeyi arttırmak derken bisiklet sürebilmekten mi yoksa daha dengeli sürmektenmi bahsediyosunuz.?

tunacalis

Aktif Üye
Tepki
150
Denge için, herkesin tavsiyesi roller (makara) oluyor. Kısaca şu işe yarıyor;

"Genelde hiç bir bağlantısı olmadan, sadece bisikleti makara üzerine koyarak kullanılmaya çalışılır. Ayrıca bisikleti dengede tutma aparatı ve de merdanelere motor bağlantıları takılabilir. İlk başta zor olsa da zamanla dengede durma sağlanır ve bisiklet kullanıyormuş gibi keyif alınır. Düz bir zeminde kullanılan makaralar üzerinde bisikletin viteslerini çevirerek değişik zorluktaki pozisyonlar elde edilir. Zamanla, ayağa kalkıp kullanma tecrübesi de kazanılır.

Bisikletin ön tekeri ön merdane üzerine, arka tekeri ise arkadaki iki merdane arasına koyulur. Ön merdane ile arka merdaneleri birbirine bağlayan bir kayış sistemi vardır. Bu kayış sisteminin olmasındaki temel amaç: Bisikletin arka tekeri dönerken ön tekerin de dönmesidir. Böylelikle ön ve arka teker arasında bir denge sağlamış olur. Arka teker öne doğru ön teker ise arkaya doğru çalışır

Roller kullanmanın güzel tarafı bisikleti dengeli kullanmayı öğrenirsiniz. Herkes bisiklete binebilir ancak her kes dengeli bir şekilde bisiklet kullanamaz ve bisikleti uzun süreli bir sekilde düz tutamaz. Tıpkı yol yarışçılarının tek bir hizada bir çizgi şeklinde gitmesi veya Fransa Turu’ndaki gibi yüzlerce bisikletçinin yan yana düşmeden gitmesi gibi. İşte bu noktada Makaralar ile bu yetenekler geliştirilir. Makarada bisikletin hareket alanı sınırlı olduğundan, sadece belli bir aralıkta bisikleti kullanmaya çalışırsınız bu da size dengeli sürüş yeteneği kazandırır."

Kaynak: Reklam olmasın diye yazmıyorum. Sitedeki sponsorlardan biri, araştırırsan bulursun...

Kolay gelsin..

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Denge için dengeli beslenmek gerekiyor..:) Ama tek başına yetmez ben manuel yapmaya çalışırken öğrendim sen de kendine göre öğrenirsin herkesin kendine göre öğrenme stili olduğuna inanıyorum ;)