Deneyiminizden yararlanmaya ihtiyacım var !

Tepki
0
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar yakın zamanda bir bisiklet almayı düşünüyorum. Genellikle ODTÜ'de kullanacağım ama yazları da biraz uzun yol yapma planım var. Dağ bisikleti tercihim çünkü adrenalini seviyorum ve arazide kullanmayı da düşünüyorum. En fazla 1.300 TL gibi bir bütçem var. Marka-Model önerilerini bekliyorum. Bisikletin sağlam olması ilk tercihim, çok sorun çıkarsın istemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim !:rolleyes:

Edit: Boy: 1.90 Kilo: 80

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bence bir salcano ng 650 hd ile olayi simdilik bitirebilirsiniz..

Tepki
0
Bisiklet
Trek
Gerçekten güzel bir bisiklet fakat özelliklerine göre fiyatı biraz düşük değil mi ? Bunun nedeni nedir ?

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
"Arazide kullanmayı (da)" düşünüyor isen arazide de gidebilecek şehir bisikletleri var.. "kullanmayı da düşünüyorum" dediğinizde bu şu demek oluyor sanırım "çoğunlukla arazide yada tepe bayır engebeli yollarda kullanmayacağım" işte bu anlama geliyor ise önce bir 26 mı 28 jant mı alacağına karar vermelisin daha sonra marka/model için bir karara varmak çok kolay olacaktır. Forumda bu ikilem arasında kalıp kullanacağı alan dışında bisiklet alıp -benim gibi- zararına satan ve şehir bisikleti alan arkadaşlardan çok göreceksiniz. Bisiklette görüntü önemli olabilir fakat her şey değildir. Doğru kararı vermek için illa zarar etmeye gerek yok. Madem deneyimlerimizi önemsiyorsunuz bunu dikkate alın.

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
Bütcen 1300 tl ng 650 yi aşmışsın.Sana şöyle söyleyeyim eğer bisikleti aldıgım halde kullanacagım upgrade yapmayacagım diyosan kısacası kadroya para vermek istemiyorsan tek çözüm salcano ama donanımlar önemli değil kadro iyi olsun sonra değiştiririm diyorsun trek,giant gibi markalara bakmalısın.Benim tavsiyem salcanodan yana olur kadrosu digerlerine göre daha agır olabilir ama donanım farkıyla bu acık kapanır

Tepki
8
sana bunu oneririm bisikletcim.com da taksitli 1000 tl pesin 960 son bir adet (link) tum isteklerini karsilayabilecek bir bisiklet siddele oneriyorum ng650 arazide vites sistemi dagilir

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
Giant rincon modelini öneririm size.marka ve model olarak çok başarılı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Vites sistemine felan hicbir sey olmaz. Niye kotuluyorsunuz su bisikleti anlamiyorum.. Ben kac aydir kullaniyorum sadece bir kez zincir attirdim, onu da ben yaptim. Canavar gibi bisiklet. 200 metrelik yokuslari, sert arazilerde de kullandim. Sehir icinde de, hic bir yamugunu gormedim. Size tavsiyem budur. Alin, piyasasi olan bir bisiklet satarsiniz daha iyisini alirsiniz. Hersey marka degil.

Tepki
0
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar hepinize öncelikle çok teşekkür ederim. Salih Bey aslında biraz yanlış anlatmışım, bisikleti gerçekten sert şartlarda kullanacağım. (ODTÜ orman parkuru) Bahadır Bey SALCANO'nun sitesinde ((link)) fiyat 730 TL diyor bu bisiklet için. Uzun seneler kullanmak ve kendimi dağ bisikleti konusunda geliştirmek istiyorum.

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@Oguzhan.Gokdemir

O halde şimdiden hayırlı olsun. ;)

Tepki
0
Bisiklet
Trek
Karar veremedim fakat. Yani size sormak istediğim şey şu, dağ bisikletinin BMW'si nedir arkadaşlar ? =) Önce markaya mı modele mi karar vermeliyim yoksa?

semihaydin

Üye
Tepki
82
Bisiklet
Whistle
hocam bulabilirsen bir whistle miwok 1161 D al seni fazlasıyla tatmin eder.

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
Kardeşim öncelikle fikrini değiştirmek istemem. Ama 1.90 boyun var ne güzel :) benim 1.65 malesef büyük bisikletlerde sıkıntı çekiyorum. Fakat senin boyuna göre Hepsiburada.comda Claudbutler marka bir bisiklet var mutlaka bak derim. Frenler olsun vites olsun 29'' olsun harika bir meret vallahi :) Onu mutlaka düşün derim çok rahat edersin :)

Tepki
0
Bisiklet
Trek
Salcano imsomnia 273 özellikleri bakımından iyi gözüküyor ama tabi teknik olarak çok bilgi sahibi değilim bu konuda. Fiyatı da benim için uygun. Aslında en iyisi sanırım bisikletten anlayan birini yanıma almak ve canlı canlı incelemek bisikletleri ne dersiniz =)

Tepki
0
Bisiklet
Trek
Hakan Claudbutler markasını ilk kez duyuyorum fakat incelemeye değer bir bisiklet gibi görünüyorum teşekkür ederim tavsiyen için =)

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
:) Forumda kullanan arkadaşlar va onların açtığı konuya bakabilirsin :)

Tepki
8
yani o paraya alabilecegin en iyi bisiklet bence insomnia 273 ama ben kadroya daha cok onem veririm diyorsan trek ve cannondalelere bak