Delta Ekibi Tibet'te

Konu, 'Delta Bisiklet' kısmında ulas tarafından paylaşıldı.

 1. ulas

  ulas Admin

  Kayıt:
  5 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  3.923
  Beğeniler:
  9.921
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Havaların güzelleşmesiyle ülkemizde yapılan turların sayısı artıyor. Kış aylarında not kağıtlarına karalanan planların gerçekleşme zamanı geldi ve her kesimden tur seven bisikletçiler yollara düştü veya önümüzdeki günlerde yola çıkacaklar.
  Yabancıların kıtalararası ve dünyayı çevreleyen turlarından sayısız haber medyada devamlı yer alıyor.

  [​IMG]

  Bu seferki tur haberi hepsinden farklı karakterde olmasıyla dikkatimizi çekti.
  Vatandaşlarımız tarafından yapılan yurt dışındaki sayısı yabancılara kıyasla çok az olan turlardan birinin haberini vereceğiz. 2 Türk tarafından yapılacak olan ÇİN-TİBET-NEPAL TURU ilginizi çekeceğini umuyoruz.

  [​IMG]

  Öğrencilik yıllarından tanışan iki arkadaş şu anda farklı ülkelerde yaşasa da,hayallerini gerçekleştirmek için aylar önceden yaptıkları planları için her türlü fedakarlığa katlanmışlar ve şu günlerde çıkacakları tur için pasaport ve vizelerini ceplerine yerleştirmişler. Bu yolculukları için birde web sitesi açmışlar,henüz iş yoğunluğundan siteye eğilememişler ama dönüşlerinde hatırı sayılır anılarını bulabileceksiniz.

  [​IMG]

  Turcuları tanıyalım...

  Hasan Cemal Sargın: 26 yaşında,ODTÜ Havacılık mezunu, Ankara’da yaşayan Hasan şu anda meslek olarak havacılığı yapmıyor ve hobilerinden para kazanarak yaşamayı tercih etmiş birisi.Yüzme hocalığı,katalog fotoğrafçılığı ve karikatür çizimi ile uğraşıyor. Delta Bisiklet’in 2007 tebrik kartını çizen kendisi.


  [​IMG]


  Vasfi Burak Özdöl : 26 yaşında,ODTÜ Metalurji Mühendisi. Almanya’da mesleğini yürütüyor.

  İkisi içinde bisiklet hayatlarında önemli yer tutuyor.Önceki yıllarda yurt içinde küçük turlar yapan ikili,bu sene gözünü uzaklara dikmiş. Uzakdoğu taraflarında Nepal-Tibet
  bölgesini gezmek şu anki hedefleri.

  [​IMG]


  Bu hedef için araştırmaya 6 ay evvelden başlamışlar,önceden bu bölgeye giden turcuların günlüklerini incelemişler ve parkur profilini çıkarmışlar.
  İlk etapta Nepal ve Tibet olarak belirledikleri rota,vize problemi,hava şartları ve ulaşım nedeniyle Hong Kong üzerinden Çin’in batı tarafına oradan Tibet (şu sıralar resmi olarak Çin’in bir eyaleti fakat bağımsızlık hedefleyen bir bölge) ve Nepal olarak şekillenmiş.
  Dünyanın en yüksek yollarında sürmeyi hedefledikleri rotanın uzunluğu 2.000 ila 2.400 km. olarak planlanmış.60 günden biraz fazla sürecek yolculuk için Hasan ve bir kaç gün önce Almanya’dan gelen Burak, İstanbul’da buluşup Hong Kong’a uçacaklar.
  Hong Kong’dan Çin’in Yunnan Eyaletinin Kunming şehrine tren veya feribot aktarmalı otobüs ile ulaşacaklar. Oradan bisiklet ile Tibet’e girip Lhasa kentine uğrayacaklar. Tibet’ten Nepal’e yüksek dağ yollarından geçerek ulaşacaklar ve Nepal’in başkenti olan Katmandu’ya kadar uzun bir iniş yapıp turlarını sona erdirecekler.Katmandu’da gezip,bölgesel kültürü tanıyıp uçakla ülkemize geri gelecekler.


  [​IMG]


  Tur ile ilgili diğer detaylar için Hasan Cemal ile Ankara’da yaptığımız röportajı okumanızı tavsiye ediyoruz.
  Delta Bisiklet ve Biketr’nin de sponsor olarak katkıda bulunduğu tur ile ilgili gelecek her türlü haberi sizlerle paylaşacağız.


  Arkadaşlarımız tura başladı resimleri ve yazıları yolladıkça buradan sizlerle paylaşacağım
   
  Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
 2. Hasan Hakan Koç

  Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

  Kayıt:
  1 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.304
  Beğeniler:
  1.217
  Seviye:
  Süperler insanın içi gidiyor:) .. kıskanmamak elde değil başarılar harika bir gezi dilerim .. :) Kazasız belasız gitsinler dönsünler inşallah insan mutlaka böyle bir şeyi hayatında bir kez bile olsa yaşaya bilmeli çok şanslılar.:) yürekten başarılar dilerim:)
   
 3. izumi

  izumi Aktif Üye

  Kayıt:
  20 Şubat 2005
  Mesajlar:
  101
  Beğeniler:
  46
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Ah ah! bir hayatım daha olsaydı giderdim ...ya da bölünerek çogalabilsem:p
   
 4. Soner Sarihan

  Soner Sarihan Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.952
  Beğeniler:
  8.835
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Harika bir yolculuk olacağı muhakkak. tebrik ederim. ( kendimizide tabiki ) :)

  Sitede henüz bir şey yok ama, deli hikayeler ve harika fotolar yakalayacaklarını umuyorum.

  Nepal üzerinden , haritadaki çizgi üzerinden Tibet e geçmeleri çok mümkün değil arkadaşların. Sanırım rotayı simgesel olarak göstermişler.

  Yazılarını sabırsızlıkla bekliyorum. Çünkü seneye hedefimiz ya güney amerika yada Nepal - Tibet- Çin.

  Nepal - Tibet demek dünyanın bir taşıt ile geçebileceğiniz en yüksek noktasından bisikletle geçmek demek. 5600 metre kadar yanılmıyorsam. Bu yükseklikte elinizi kaldırmak ve bir adım atmak dahi çok zor tabiki.

  Sponsor bulduklarına da çok sevindim. :)

  Biz kendi turumuzu ( bir çok sosyal hedef koymuş olmamıza rağmen ) pazarlayamadık.

  Yaklaşık 12 gün içinde İran - Pakistan - Hindistan - Nepal yapmak üzere eşimle beraber yola çıkıyoruz. Biraz sessiz ve sedasız.
  Sıkı forumcular zaten takip ediyorlardır sitemizi. Çok basit malzemelerle bile olsa yola çıkıyoruz. 7 tane aşı olup , saatlerce vize kuyruğu bekledikten, vize için bin türlü şaklabanlık yaptıktan sonra geri dönüşümüz yok.
  www.macerakolik.com

  Uluslarası ve böyle zorlu turlara çıkanların sayılarının artması ne mutlu. sponsorluk müsessesesinin yavaş yavaş oluşmasıda.

  Temmuzda arkadaşlar dönerken biz hindistana girmiş olacağız. Kimbilir karşılaşırız.

  Muson mevsiminde arkadaşlara kolaylıklar diliyorum.
   
 5. memocy

  memocy Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Eylül 2004
  Mesajlar:
  969
  Beğeniler:
  740
  Şehir:
  ANKARA
  Seviye:
  merhaba ataruh,
  bu konudaki haberi ve söyleyişi ben yaptım,haritayı da şifayen koydum. tabiki simgesel bir çizgi çizdik. o çizgiye göre yol alınmayacak haliyle.lakin ellerinde çok detaylı bir gezi rehberi var,avrupalı kıdemli turcular tarafından kaleme alınmış,o bilgilere ve yerel şartlara göre Tibet-Nepal geçişini o anki durumlarına en uygun şekilde yapacaklar. Düşük irtifalı yollar ile beraber tercihe bağlı yüksek noktalardan geçen yollar var, seçim tamamen onların. yani olmaz diye bir şey yok,takdir edersiniz ki o yüksekliğe çıkmak için irtifayı yavaş yavaş kazanmak lazım ve rotaları zaten böyle.. ayrıca irtifayı tamamen kendi güçleri için çıkacakları için daha rahat aklimatize olacaklar.. onlarında kafasındaki soru işaretlerinden biri seninde değindiğin gibi muson yağmurları. bundan mümkün olduğunca kaçınmak için rotaya kuzeyden başlama avantajları var. bakalım nasıl geçecek.. teori ile pratik çok farklı..
  sizin turunuzda harika gerçekten.. umarım hedeflediğiniz macerayı tadarsınız.. bizim gibi masa başı işçileri için böyle turlar anca emekliliğe.. :)
   
 6. #6
  ulas

  ulas Admin

  Kayıt:
  5 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  3.923
  Beğeniler:
  9.921
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Niye öyle diyorsun Mehmet bir gün seninle alır başımızı gideriz buralardan. Koyu verme kendini hemen
   
 7. memocy

  memocy Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Eylül 2004
  Mesajlar:
  969
  Beğeniler:
  740
  Şehir:
  ANKARA
  Seviye:
  Turcularımızdan taze haberler geldi..
   
 8. simplonmurat

  simplonmurat Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  7 Ocak 2007
  Mesajlar:
  742
  Beğeniler:
  335
  Şehir:
  Evka-6 / İZMİR
  Adı:
  Murat ALTINCAN
  Bisiklet:
  Simplon
  Seviye:
  Her ikisine de başarılar diliyorum.Umarım hiçbir aksilik ile karşılaşmazlar.
   
 9. #9
  ulas

  ulas Admin

  Kayıt:
  5 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  3.923
  Beğeniler:
  9.921
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Uzaklardan Haber VAR...

  Bakalım bizimkiler neler yapıyor :)

  İki hafta önceki TÜRK İŞİ ÇİN-TİBET-NEPAL BİSİKLET TURU adlı haberimizi hatırlarsınız..

  Çin-Tibet ve Nepal Turu için bisikletleri yola çıkan Hasan ve Burak'tan ara ara haberler alıyoruz. MSN ve mail vasıtasıyla haberleştiğimiz Hasan'ın ismini MSN'de görünce heyecanla tur hakkında bazı sorular sordum.Ek olarak bize oradan bazı fotoğraflar gönderdi. Bizde sizlerle paylaşalım istedik.


  Kunming'e kadar çeşitli vasıtalar kullanan milli turcularımız,buradan itibaren pedallamaya başlamışlar. Bugüne kadar 500 km.lik yol yapmışlar.
  Şu anda Alla isimli bir yerde Tibet vizesi için bekliyorlarmış.
  Konaklama ve yiyeceklerin ucuz olduğunu söyleyen Hasan,o bölgede 2 tane Türk Hippi'ye rastlamışlar.Bu akşam onlarla ayinlere gidip sohbet edeceklermiş.

  500 km.lik yolda 2 defa yağmura denk gelmişler ve bayağı ıslanmışlar. Bölgenin turistik ve ucuz olması nedeniyle genelde pansiyon türü yerlerde kalıyorlarmış.

  Yol buyunca bolca fil ve tropik hayvanlara rastlamışlar.Son olarak kendileri gibi turcu olan ve 2005 Nisan ayında Dünya turuna çıkan bir çiftle karşılaşmışlar.

  Şu anda Çin'deki son günlerini geçirerek çevre ve kültür gezisi yapıyorlarmış.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Haber ve fotolar geldikçe sizlerle paylaşacağız.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2017-3-26_10-43-17.png
Her şey demek olmasa da, düzenli aralıklarla FTP tespiti yapıp, çalışma programını buna uyarlamak sistematik çalışmanın anahtarıdır, diyebilirim. Kaç çeşit FTP tespiti yapılabilir? 2004 yılında...
upload_2016-8-14_11-49-50.png
Merhaba. Power metre almayı düşünenlere fikir vermesi için yeni satın aldığım power metreyle edindiğim tecrübeleri burada paylaşacağım. Antrenmanlarımın detaylarını foruma yazmayı sevmem. Çünkü bu...
6.png
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...