Delta Bisiklet 2.Uluslararası İstanbul Triatlonu - Avrupa Kupası

Konu, 'Triathlon Yarışları' kısmında ulas tarafından paylaşıldı.

 1. ulas

  ulas Admin

  Kayıt:
  5 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  3.923
  Beğeniler:
  9.921
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Merhaba Değerli Arkadaşlar. Delta Bisiklet 2.Uluslararası İstanbul Triatlonu - Avrupa Kupası bilgileri aşağıdaki gibidir. Genel Ayrıntılar ve Sonuçlar İçin: www.deltabisiklet.com adresini kullanabilirsiniz.

  2. İstanbul Triatlonu Yarışma Talimatı

  Federasyonumuzun 2012 yılı faaliyet programında yer alan 2. İstanbul Triatlon Yarışmaları 30 Haziran-01 Temmuz 2012 tarihlerinde İSTANBUL ilinde yapılacaktır.

  KATILIM ŞARTLARI:

  Yarışmaya katılacak tescilli kulüpler ve ferdi sporcular Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinden aldıkları onaylı isim listeleri ve lisanslarını Organizasyon Kuruluna Teknik Toplantıda vermek zorundadırlar. Belgesi olmayanların yarışmalarına izin verilmeyecektir.

  Yarışmaya katılacak tüm sporcuların lisanslarının 2012 yılı vizesi yapılmış olacaktır.

  Yarışmaya katılacak kulüp ve ferdi sporcular Federasyon web sitesinde yayınlanan yarışmacı listelerini en geç 28 Haziran 2012 tarihine kadar federasyonumuzun 0 312 309 25 77 nolu faksına, istanbultriathlon@gmail.com veya triatlon@gsgm.gov.tr adreslerine mail yolu ile göndermeleri, ayrıca ww.istanbultriatlon.net web sitesine ön kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.

  30 Haziran 2012 Cumartesi günü saat 13.00 itibariyle THE GREEN PARK PENDİK otelinde kayıt masası açılacak, sporcular çanta, numara ve chiplerini saat 18.00’e kadar buradan teslim alacaklardır. Belirtilen saatler arasında kayıt masasından chip ve çantalarını almamış sporcular yarışlara alınmayacaklardır.

  Kulüpler ve ferdi sporcular yarış ekipmanlarını kendi imkânlarıyla getireceklerdir.
  Daha önce bisiklet numarası alan sporcular numaralarını mutlaka yanında getirecektir. İlk kez yarışmalara katılan sporculara yıl sonuna kadar tüm yarışmalarda kullanmaları için bisiklet numaraları dağıtılacaktır. Bisiklet numaralarını ve bonelerini getirmeyen sporcular yarışmaya alınmayacaklardır.

  Yarışmalar Ulusal ve Uluslararası olarak iki bölümde yapılacak olup, Yıldızlar kategorisinde kısa sprint mesafede, Gençler, Elitler ve Yaş Gruplarında ise sprint mesafede yapılacaktır.
  Kategoriler:

  Yıldız (1997-1998-1999)
  Gençler (1993-1994-1995-1996)
  Elitler (1992 ve daha aşağı doğum tarihli sporcular)
  + Yaş Grupları (1992 ve aşağı doğum tarihli sporcular - 10’ar yaş aralığı baz alınacaktır.)

  Sporcular kendi yaş kategorilerinde yarışacaklardır.
  Yarışma puansız olup, drafting kuralı uygulanmayacaktır.
  Yarışma Türkiye Triatlon Federasyonu Yarışma Yönergesi Hükümlerine göre yürütülecektir.
  Ulusal yarışmada takım tasnifi yapılmayacaktır, ferdi sıralama geçerli olacaktır.
  2011 yılında kayıt yaptırarak yarışmaya katılmamış ve geçerli mazeret belgesi sunmamış sporcular 2012 yılında da kayıt yaptırarak katılmadıkları takdirde bir sonraki yıl cezalı duruma düşerek yarışmaya katılamayacaklardır.
  Tüm katılımcılar (iaşe-ibate) konaklamalarını kendi imkanları ile yapacaklardır.

  TEKNİK TOPLANTI VE MÜSABAKALAR:
  30 Haziran 2012
  18.00 Teknik Toplantı ve Makarna Partisi (The Green Park Pendik Otel-İSTANBUL)
  19.00 Hakem Toplantısı

  01 Temmuz 2012
  ULUSAL YARIŞMALAR
  06:00-06:45 Değişim Alanına Giriş
  07:00 Yıldızlar Startı
  07:15 Yaş Grupları , Elit Erkek (Uluslar arası yarışmaya katılamayan elit sporcular)
  07:30 Genç Erkek, Genç Bayan, Elit Bayan (Uluslar arası yarışmaya katılamayan elit sporcular)

  ULUSLARARASI YARIŞMALAR
  10:00-10:40 Elit Bayan Değişim Alanına Giriş
  10:45-10:55 Start Çağrısı
  11:00 Elit Bayan Startı

  13:45-14:30 Elit Erkek Değişim Alanına Giriş
  14:35-14:50 Start Çağrısı
  15:00 Elit Erkek Startı
  18:00 Ödül Töreni

  İTİRAZLAR:
  Kulüpler itirazlarını, 150 TL itiraz bedeli yatırdıktan sonra organizasyon kuruluna yapacaklar. İtiraz bedeli federasyon mutemedine elden ödenecektir. İtirazın haklı görülmesi durumunda ödenen ücret ilgiliye iade edilecek aksi durumda federasyon hesabına gelir kaydedilecektir.

  ÖDÜLLER:
  Kategorilerinde ilk 3 dereceye giren sporculara madalya verilecektir.
  Ödül törenine yarışmaya katılan kulüpler, antrenör, idareci ve sporcular katılmak zorundadır.

  ÖDEMELER:
  Federasyonumuz SGM harcırah yönetmeliklerine göre yarışmalarda; Elit Erkek, Genç Erkek ve Yıldız Erkeklerde ilk 8’e giren; Elit Bayan, Genç Bayan ve Yıldız Bayanlarda ilk 4’e giren sporculara ve 3-9 sporcu ile katılan il-kulüplerin 1 antrenörüne, 10 ve yukarısı sporcu ile katılan il –kulüplerin 2 antrenörüne, 1 ve 2 sporcu ile katılan il-kulüplerin sporcuları ilk 3 dereceye girmeleri halinde 1 antrenörüne harcırahları Federasyonumuzca ödenecektir.

  + Yaş gruplarında yarışacak sporculara Federasyonumuzca herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

  6215 Sayılı Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 10,11 ve 12. Maddelerinde yapılan düzenleme ile 3289 Sayılı Kanun’un E- 9.ncu Maddesinin bazı fıkraları değiştirilmiş ve aynı Kanuna ek Madde 9/A ile Geçici 11.nci madde eklenmiştir.

  Yürürlüğe giren Kanun’un 10.Maddesinde “Teknik Elemanlar ve Sporculara ödenecek ücretler hariç, Federasyonda çalışan personel ve diğer görevlilere verilecek ücret ve yolluklar Kamu kaynakları ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığından sağlanan reklam gelirlerinden karşılanamaz” hükmü yer almaktadır.

  İstanbul’da yapılacak Triatlon Yarışlarında ücret ve yolluklar bu kanun maddesi kapsamında yapılacaktır.

  Ev Sahibi ilin kulüp sporcu ve antrenörlerine ödeme yapılmayacaktır.

  Ödeme yapılmayan sporcu, antrenör ve idarecilerin harcırahlarını, kulüpleri veya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri bütçe imkanları dahilinde ödeyebileceklerdir.

  GÜVENLİK:
  Her yarışmacı uygunluğu (ITU) tarafından belirlenen kurumlarca onaylanmış kask takacak, kaliteli materyalden yapıldığını garanti eden markalı malzemeler kullanacaktır. (el yapımı kaska müsaade edilmeyecektir.) Yarışmacı emniyet tedbirlerini hiçe sayarak yarışmaya başladığı takdirde; meydana gelebilecek kaza, hasar ve benzeri olaylardan Federasyonumuz (organizasyon kurulu) sorumlu değildir. Yarışmaların (yüzme, koşu, bisiklet) sağlık ve emniyet tedbirleri Valilik, Kaymakamlık, Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü ile Organizasyon Kurulunca alınacaktır.

  DİĞER HÜKÜMLER:
  Yarışmalarda görev alacak hakemler ile kulüp sporcularının izinleri bağlı oldukları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlerinden alınacaktır.

  Bu talimatta yer almayan hususlarda Federasyon Başkanlığı ve adına görev yapacak Organizasyon Kurulu yetkilidir.

  Hamdi GÜNEŞ
  Federasyon Başkanı
  Yayın Tarihi : 21.06.2012

  Medyada Çıkan bir haberi paylaşmak istiyorum.

  Dünya'nın gözü 2. Delta Bisiklet İstanbul Triatlon Yarışmasında...
  2011 yılında ilki gerçekleştirilen "2, Delta Bisiklet İstanbul Triatlon Yarışması", artık uluslararası nitelik kazandı. Yarışmaya Türk ve yabancı olmak üzere 500 sporcunun kayıt yaptırdığı belirtildi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun da büyük önem verdiği İstanbul triatlon yarışmasının startını da Spor Bakanımız Suat Kılıç'ın vermesi bekleniyor. Türkiye Triatlon Federasyonu'nun, ETU (European Triathlon Union) ile görüşmesiyle "İstanbul Triatlon Yarışması" 60 ülkeden demir adamların katılmasıyla uluslar arası boyut kazandı. İlki 2011 yılında ulusal bazda düzenlenen yarışmanın 2.'si için artık nefesler tutuldu. Delta Bisikleti'n ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan ve tüm dünyanın pür dikkat takip edeceği yarışmalar 1 Temmuz 2012'de Maltepe-Bostancı'da gerçekleştirilecek. İstanbul'un en büyük spor organizasyonu olarak nitelendirilen ve Avrupa Şampiyonasım'nın en önemli ayağı olan "2. Delta Bisiklet Uluslararası İstanbul Triatlon Yarışması"na diğer ülkelerden sporcular büyük rağbet gösteriyor. Yarışmaya 60 ülkeden Türk ve yabancı 1000 sporcunun katılması beklenirken, Avrupa Triatlon Başkanı Marisol Casado da yarışmanın onur konuğu olarak yerini alacak ve törende ödül verecek.

  YÜZ, PEDAL ÇEVİR, KOŞ
  Yarışmacılar ulusal yarışlarda "Sprint", uluslararası yarışlarda ise "Olimpik" mesafede konumlandırılıyor. Buna göre yarışların "Sprint" mesafesinde; 750 metre yüzme, 20 km bisiklet, 5 km koşu, "Olimpik" mesafesinde ise; 1500 metre yüzme, 40 km bisiklet, 10 km koşu etapları yer alacak. Türkiye Triatlon Federasyon Başkanı Hamdi Güneş ile Kurucu Üyesi ve aynı zamanda Avrupa Triatlonu'nun Mali işlerden sorumlu başkanı Halil Kılıçoğlu yarışmanın uluslararası platforma taşınmasından memnun kaldığını söyledi. Halil Kılıçoğlu "En başta Türkiye Gençlik Spor İl Müdürümüz ve İstanbul Valimiz desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum... Aynı zamanda Türkiye'de sporun her branşına katkı sağlayan Delta Bisikletin özverili çalışmaları sayesinde hazırlık aşamaları sonlanmış durumda. Her şey İstanbul'a yakışır şekilde olacak... 2012 Spor Başkenti İstanbul layık olduğu uluslar arası yarışmaya ev sahipliği yapacak. 60 ülkenin yarışmaya dahil olması ülke tanıtımına da büyük katkı sağlayacak organizasyonda her şey dört dörtlük olması için Triatlon Federasyonu olarak her detayı düşündük" diye konuştu.

  AÇILIŞ BAKAN KILIÇ'TAN
  Öte yandan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da çalışmaları yakından takip ettiğini söyleyerek, "Bu yarışma uluslararası bir sınavdır. Bunun için gerekli çalışmaları yapıp önlemlerimizi aldık" dedi. Geri sayımın başladığı ve uluslararası medyanın yakından takip edeceği "2. Delta Bisiklet Uluslararası Triatlon Yarışması"nın startını da Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç verecek. Yarışma Maltepe'de düzenlenirken, yüzme etabı İdealtepe Sahili'nde, bisiklet etabı Bostancı-İdealtepe Köprüsü arasında ve koşu etabı da İdealtepe-Bostancı sahilinde yapılacak. Yarışma takvimi ise şöyle:

  ULUSAL YARIŞMALAR
  06:00-06:45: Değişim alanına giriş
  07:00: Yıldızlar startı
  07:15: Yaş grupları, elit erkek
  07:30: Genç erkek, genç bayan, elit bayan

  ULUSLARARASI YARIŞMALAR
  10:00-10:40: Elit bayan değişim alanına giriş
  10:45-10:55: Start çağrısı
  11:00: Elit bayan startı
  13:45:-14:30: Elit erkek değişim alanına giriş
  14:35-14:50: Start çağrısı
  15:00: Elit erkek startı
  18:00: Ödül töreni

  TRİATLON NEDİR?
  Triatlon kişisel ve felsefik bir spor olmakla birlikte 3 branş bir arada yapılan bir spordur. Yüzme, bisiklet ve koşu peşi sıra yapılır. Sporcunun sadece bir branşta başarılı olması yetmez. İnsanüstü bir çabayla enerjisini ve dayanıklılığını korumak zorundadır.

  Harika bir yarış oldu. Mükemmel ötesi.

  Resimler birazdan yükleniyor..

  Resimlerin toplu albüm listesi : http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151111142696177.500364.775876176&type=3

  Yarış Sonuçları

  Elit Bayanlar
  1. Emel Yıldırım Alanya Bel 1.20.10
  2. Sedef Özçelik Ferdi 1.20.53
  3. Fadime Kaçar Alanya Bel 1.24.13

  Elit Erkekler
  1. Merdan Çayır Bakırköy Ataq 1.08.19
  2. Dinçer Yılmaz Deniz Kuv. Gücü 1.09.15
  2. Okan Ulaş İzmir Yüzme 1.16.22

  Yıldız Bayanlar
  1. Damla Alkin Ölmez Alanya Bel 0.38.37
  2. Sinem Özdil Ferdi 0.38.52
  3. Yelbesu B.zöngür Ferdi 0.40.52

  Yıldız Erkekler
  1. Haşmet Can Aktan Altay 0.34.05
  2. Kutluhan Konuk Balıkesir 0.34.09
  3. Mücahit Onay Balıkesir 0.34.45

  Genç Bayanlar:
  1. Ümran Aslan Alanya Belediyesi 1.15.11
  2. İpek Öztosun Altay 1.16.04
  3. Yağmur Özçakır Alanya Bel 1.22.09

  Genç Erkekler
  1. Hikmet Dirik Altay 1.05.20
  2. Muhammet Onay Balıkesir Bel 1.05.51
  3. İlker Sezen Balıkesir Bel 1.06.21

  Yaş Grupları
  Bayanlar 20+
  1. Handan Kortak ENKA 1.27.38
  2. Bilge Ergin Altay 1.33.48
  3. Nazlı Toganas Hilside Cty Cukup 1.43.00

  Bayanlar 30+
  1. Sezin Kutlu Ferdi 1.25.13
  2. Özlem Duygu Babaeski 1.27.45
  3. Muna Genç Babaeski 1.28.25

  Bayanlar 40+
  1. Didem Doğruol Enka 1.25.02
  2. Aysin Özer Baskır Babaeski 1.31.46
  3. Ayşe Y. Yıldırım Ferdi 1.35.48

  Erkekler 20+
  1. İhsan Yılmaztürk Deniz Kuv 1.12.51
  2. Ali Öner Ank. karagücü 1.13.20
  3. Mehmet Can Bedirhan İst. Tri 1.13.40

  Erkekler 30+
  1. Nuri Acar Babaeski 1.08.10
  3. Fırat Dizman Babaeski 1.09.07
  3. Kutluhan Özkunt Altay 1.12.27

  Erkekler 40+
  1. Ufuk Biriz Babaeski 1.12.50
  2. Kerem Erten Bakırköy Ata 1.13.26
  3. Eyüp Yazıcı Sakarya Telekom 1.14.19

  Erkekler 50+
  1. Kemal Merkıt Ferdi 1.16.41
  2. Ali kemal Güner ferdi 1.17.28
  3. Melih Işıkçı Balıkesir K Gücü 1.22.48

  Paralimpik Triatlon
  1. KemaL Özdemir Ferdi 1.19.00

  AVRUPA KUPASI YARIŞLARI
  2. ITU İstanbul Triatlon Avrupa Kupası Uluslararası yarışlarının ilk startını Avrupa Federasyonu ETU Başkanı Bertrandi Renato ile Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş birlikte verdiler. Yarışlarda bayanlarda Alman Kathrin Müller, erkeklerde ise Fransız Aurlien Lebrun birinci oldu.

  Elit Bayanlar:
  1. Kathrin Müller Almanya 2.07.56
  2. Elena Danilova Rusya 2.08.43
  3. Sarah Fladung Almanya 2.08.59

  Elit Erkekler:
  1. Aurlien Lebrun Fransa 1.55.51
  2. YegorMartynenko Ukrayna 1.56.03
  3. Christian Otto Almanya 1.56.09
   
  Levent_K, CandanC ve Celasin Telli bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-24_10-56-25.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
% 8 eğimli bir tırmanış.jpg
Yeni aldığım power meter'i bir kaç ativitede denedim şuan için verilerin yüksek olduğunu düşünüyorum, Bu 135kmlik dünki nabzımın %65'inde yaptığım rahat tempo turumdan değerler [ATTACH] Bu...
upload_2016-8-24_10-37-19.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...