Delta Adam Doğuyor

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Kadıköy’de başlayacak bir pedal binlerce km ye meydan okuyan bir bisiklet macerasına dönüşecek. Bir adam Kadıköy Fenerbahçe’ de Fenerbahçeli’ ye yakışır bir şekilde Asya’ ya gidiyor. Koyu bir Fenerbahçeli olan İbrahim Yılmaz’ın doğum yeri de Kadıköy. Çok büyük bir firmada standartların çok üzerinde bir maaş alan İbrahim Yılmaz otomobilini, evini, ve bir çok özel eşyasını satarak bu serüvene başlıyor. Yakın çevresi ona bu yaptıklarından dolayı “ Kafa bi dünya” lakabını da takmış bulunuyor. Benim de büyük destek verdiğim bu proje hakkında yapmış olduğumuz söyleşiye yer vermek istiyorum.

Bu adam henüz ulaşılamayan tüm insanları bisikletin büyülü dünyasına davet ediyor. 2014 Mart ayında sıradan bir insan sistemin kozasından kanatlanıyor. Para ile yaratılan bir dünyanın yapay güvencelerinden sıyrılıyor. Çok kazandığı işinden istifa ediyor. Kazanacağı yüzlerce kağıt parçasından vazgeçerek, satın alınmaz düşlerin peşinden gitmeye karar veriyor. Benim evim yeşil ve mavidir duvarları yoktur diyor. Evini barkını satarak kendini evrene ve bisikletine adıyor. Kısaca sen ben gibi sıradan bir adam artık Delta Adam oluyor.

Neden Delta Adam?
Deli adam mı desem, ne desem karar veremedim. Delta Bisiklet bana destek verince bu adam Delta Adam olsun istedim. Zaman zaman bir çok bisiklet turu yaptım. İlk turum Ayvalık olmuştu. 2013 de Yunanistan yolculuğum başladı ve 17 günde bisikletimle 2000 km yol yaparak kendi dünyamı keşfettim. Yunanistan turu dönüşünde Kadıköy rıhtımda yerde yazan bir yazı beni çok etkiledi “Işık Doğudan Yükselir” yazısı benim hayatımı ve yaşam tarzımı değiştirdi ve yönümü doğuya çevirdim. Şimdi ise Emperyalizm gömleğini giymeyen ülkelere doğru yol alıp, güneşin peşine düşeceğim. Sırasıyla, İran, Hindistan, Nepal, Butan, Myanmar, Tayland, Çin, Japonya, Güney Kore, Moğolistan, Kazakistan, Rusya, Ukrayna, Moldova, Romanya, Bulgaristan, Türkiye şeklinde bir rotayı takip edeceğim.

Kafa bi dünya...
Peki neden bisikletle binlerce km gidecek Delta Adam? Bisikletin üzerinde çevrilen her bir pedal, bir bahar gününün içinde barındırdığı neşe ve umut yolculuğudur. Her bir pedal bizi sistemin dayattığı prangalardan kurtarıyor. Gündelik yaşamda toplum içindeki güvensizlik, endişeler, umursamazlık kayboluyor, ben olmaktan sıyrılıp biz oluyoruz. Birbiri ardına kesilmeyen bisiklet turları birbirini hiç tanımayan insanları aynı amaç etrafında topluyor. Biz başımıza gelecek tüm güzelliklerden habersiz durmadan pedal basarken gelişen dostlukların paylaşımların yarattığı sinerjinin farkında bile olmuyoruz, iyilik rutinimiz oluyor, benliğimize kavuşuyoruz. Kitaplarda kaldığını düşündüğümüz dünyaya dev bir adım atıyoruz. En güzel hikayeleri bembeyaz sayfalara pedalımızla yazıyoruz, henüz okunmamış en güzel romana doğru yol alıyoruz...

Delta Adam projesi temeli insanlara farkındalık yaratmak için tasarlanmıştır. Delta Adamı (link) sitesinden takip edin, bir çocuğun yüzündeki bir anlık gülümsemenin peşinden siz de gelin

Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Delta Adama, başarılar diliyoruz.
"Pedalımda 5 Ülke"yi okumak iyi gelebilir yolculuk öncesi.
Ulaşırsa birebir tecrübelerimizi de aktarmak isteriz.

Delta bisiklete bisiklet turcularına verdiği destek için teşekkürler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
delta adam'ın yolu açık pedalı güçlü tekeri daim dönsün.

K. Benli

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Trek
Bacaklarına sağlık.

Delta aynı zamanda nehirlerin kıyılarda oluşturduğu, bereketli topraklara da verilen addır.

Delta Adam projesinin de bisiklet adına bir bereket ve güzel günler getirmesini dilerim.

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer

Şimdiden yolu açık olsun, tüm iyi dileklerimiz Delta adamdan yana.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Bir turcunun daha serüveni başlıyor, biz ise geriden izleyip acaba ben nereye, ne zaman gideceğim diye soruyoruz kendimize...
Allah yolunu açık etsin Delta Adam, tur serüvenin memleketimize ve dünyamıza huzur getirir inşallah!

deathsidestory

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
Cem
Bisiklet
Diğer
Delta Adam'ın sitesine arada bir girer bakar, yazılarını okurum. Her baktığımda biraz neşe, biraz heyecan, biraz gurur ve fazlasıyla pişmanlık hissi kaplar beni. Neden, diye sorarım kendime. Onun yapabilmeye cesaret edip, beni durduran şey ne? Sistemin içine öyle gömülmüş, öyle kendimizi kaybetmişiz ki, aslında her şeyi yapabileceğimizi bildiğimiz halde, bir b.ku beceremeyeceğimize inanıyoruz. Sistem öyle güzel işlemiş ki bizi, boynumuza geçirdiği cılız tırnakları bize hiç açılmaz koca pençelermiş gibi geliyor. Sorsan sistem karşıtıyız, sorsan anarşistiz. Dost meclislerinde öyleyiz ama aybaşında maaş yatmış mı acaba diye yarım saatte bir bankayı kontrol ederiz.

Başarabilen, zinciri koparabilen insanlar görmek beni mutlu ediyor. Buruk bir mutluluk.

Bu yüzden, bana yaşattığı bu his yüzünden hiç tanımasam da büyük bir sempatim ve özenim var kendisine. Bir terslik çıkmazsa haftaya cumartesi hunimizi takıp yolcu da ederiz umarım.

Yolu açık, şansı ve inancı daim olsun...

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Allah yolunu açık etsin.
Delta Bisiklet tören yaparsa İstanbul'dan arzu eden arkadaşlar katılabilir.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Tebrikler, yolu açık olsun. Kalkış anında belirli bir yere kadar bisiklet eskortu eşliğinde uğurlanırsa çok duygulu ve moral verici olur. Dönüşte de aynı coşkuyla karşılanır tabii ki...

• Beğen
Tepkiler: Robert Knepper

deathsidestory

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
Cem
Bisiklet
Diğer
@Halil EROĞLU

Böyle bir organizasyon yapılıyor. Cumartesi günü Kızıltoprak, Pazar günü Yalova.. Pedalşörlerin facebook sayfasında bir davet var;
(Gruba dahil değilseniz açılmayabilir; (link) )

"Sevgili Pedalşörler, biliyorsunuz ki destekçisi olduğumuz İbrahim namı diğer Delta Adam 8 mart cumartesi Delta Bisiklet Kızıltoprak mağazasından hareket edecek ve Bisikleti ile Çin'e kadar gidecek ve yine bisikleti ile dönecek.

Cumartesi hep birlikte Delta Bisiklet den hareket ile Pendik İskelesine kadar İbrahim ile birlikte sürüş yapacağız ve İbrahim'i feribota bindirerek Yalova'ya uğurlayacağız.

İbrahim o gece Yalova'da konaklayacak ve 9 mart pazar günü Bursa'ya hareket edecek.

İsteyen Pedalşörler 9 mart pazar günü saat 09.30 da Yalova Atatürk heykelinden hareket ederek Bursa'ya gidecek olan İbrahim'e Orhangazi'ye kadar eşlik edebilir.

Yalova'ya 9 mart pazar günü 08.15 Pendik'den feribotu ile geçilecektir.

Orhangazi'ye Safraköy-Güneyköy-Hamzaköy üzerinden köy yollarından gidilecektir. "

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Facebook cyberoam(güvenlik modülü) nedeniyle hiç açılmadığı için kontrol edemiyorum. Etkinlikten haberim vardı; fakat amacının yazdığı satırları atlamışım. Teşekkürler. Önceden düşünülmüş olmasına sevindim ayrıca...

• Beğen
Tepkiler: deathsidestory
Tepki
1.364
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
Bugün radyo trafikte Nur Banu Molla ile birlikte sohbet ettiler.. :)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Gurur duydum delta adam seninle. Eminim benim gibi her bisiklet severin hayalidir bu ama gerçekleştirmek başaka bir olay. Yanında olamasak da kalbimiz dualarımız seninle. İyi yolculuklar... (Fotoğraf çekmeyi unutma :))

Adem Gül

Forum Demirbaşı
Tepki
217
Bende başarılar diliyorum , yolu açık olur umarım..