Deep Purple İstanbuldaydı....

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Büyük Efsane Rock gurubu Deep purple İstanbuldaydı.Acaba bu gurubun konserine gidebildiniz mi?
Gurup hakkındaki görüslerinizi paylasırsanız iyi olur.Türkiyede ki etkisi nedir,gençler hoşlanıyormu?Bilmek isterdim. selamlar.

Scudo

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
Büyük Efsane Rock gurubu Deep purple İstanbuldaydı.Acaba bu gurubun konserine gidebildiniz mi?
Gurup hakkındaki görüslerinizi paylasırsanız iyi olur.Türkiyede ki etkisi nedir,gençler hoşlanıyormu?Bilmek isterdim. selamlar.

Child in Time ı ilk dinlediğim andan beri bu gurubu sürekli dinliyorum.
Sanırım Led Zeppelin ve Pink Floyd la beraber bu gurubu hayatımın sonuna kadar hiç sıkılmadan dinleyeceğim.
İstanbula geldiklerinde ise ne yazık ki gidemedim. Hatırladıkça pişmanlık duyacağım bir şey olacak bu. Grubun en genç üyesi 55 yaşındayken ve bu kadar yakınıma gelmişlerken bu fırsatı kaçırmış olmam inanılmaz bir şey.

Yeni girdiğim bu iş birçok şeyden vazgeçmek zorunda bıraktı beni, bu yaz çok sevdiğim bir arkadaşımla yapacağım İzmir-Hatay turundan, Deep Purple konserinden...

Bir sonraki yılın hayallerini gerçekleştirebilecek ekonomik özgürlüğe kavuşabilmek için şimdi köle gibi çalışmak zorundayım. :)

Hayat pek adil değil. :)

Can Sonbay

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Bisiklet
Giant
@Ümit Bozyılan

Yazdığınız yazı benim içimden geçenlerle aynı.BEnde Child int Time ı dinledikten sonra sardım bu gruba.Bir de bir klasik olan Smoke on the Water dan sonra... Aynı zamanda Led Zeppelin i ve Pink Floyd a sardım ve imkansızlıklardan dolayı konsere bilet alamadım.
Bir dahaki konserde hep beraber olmamız dileğiyle..
Can Sonbay :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
önemli olan toplumda kendine bir yer bulmak değil yer almak istediğin toplumun var olmasıdır
birey çevre kuralları ile sarmanlanmıştır toplum kuralları ezicidir bu kurallara karşı çıkanlar dışlanır annelerimiz ve babalarımız gibi düşünmezsek itiliriz babalar çocuklarını istediği gibi yontmaya çalışır
genç direnir adolf hitler babası ile ters düştü babası onu devlet memuru yapmak istiyordu otoriter bir baba idi hitler ressam olmak istiyor hitlerin babası bir cani yarattı hitler kurban edilmiştir babası tarafından
babalar çocuklarının neye istidatı olduğunu hissetmek durumundadırlar hepimiz yanlış fotokopi durumundayız belki bu ülkede
mutlu ailenin çocukları istedikleri şeyi elde etmişlerdir babaları onları anlamıştır veya anneleri kızlarını annelerin ve babaların eğitimi çok önemlidir mutlu ailelerden oluşan bir ulus mutludur
bu ülkede mutlu insanların olduğunu zannetmiyorum hayat şartları
ekonomik çöküntü ortada iken
çağdaş bir toplumdan oluşan mutlu ve kendisiyle savaşmıyan bireylerden oluşan bir ülke olduğunu zannetmiyorum
böyle bir ülke yok o vakit yanlış giden bir şeyler var evet kafalarımızın değişmesi lazım parasal sisteme tapmaya devammı edeceğiz yoksa daha insandan yana insani değerleri gözeten bir sisteme doğrumu yelken açacağız evet olmak yada olmamak insanoğlu bunu çözecek
son tahlilde doğanın çıldırması sonucunda inasanoğlunun uygarlığı tehlikeye girecektir
zati bu uygarlık doğa düşmanıdır bundan sonra olacak olayları dikkatle izleyelim son giresunda 13 saat yağan yağmur şehri felç etti
ve fındık tarlaları yok oldu üretici perişan sizce burda bir öğreti yokmu
buzulları sera gazı etkisi eritti sonunda bir domino taşını devirirseniz
dünyanın öbür ucundakiler etkilenir bu anormal yağmurlar buzulların erimesiyle oluşan su buharının bulutları daha fazla oluşturmasıdır ve denizler yükselecektir daha çok bulutlar olacak ve seller ve toprak kaymaları uygarlık tehdit altında bence kıyım başlıyor evet bedel ödeyecek insanoğlu

ilkerturker

Forum Bağımlısı
Tepki
197
Bisiklet
Merida
When a blind man cries ı dinlemiştim ,8.sınıftaydım.Ve o günden sonra bu grubun ve özellikle Blackmore un hayranı olmuştum.
Sonrasında Dio,Rainbow gibi grupları tanıdım ve sonunda Pink floyd :D

Konserden aylar önce haberim vardı herşeyi yapıp gideceğim dedim ama maalesef yaz okulunda kalan derslerim ve vizelerim yüzünden gidemedim.
ARtık başka bir bahara kaldı :)
ama 2007 de Joe Lynn Turner amcamla Cem Köksal ın konserinde bol bol şarkılarını dinlemiş hatta bir dönem onlara solistlik yapmış Joe amcamla tanışmıştım :)
Hayatımın en güzel anıydı....

(link)

bullshark

Daimi Üye
Tepki
111
deep purple en sevdiğim grup fakat eskiden R. Blackmore olduğu zamanki halini daha çok seviyorum. Değişik beni çeken bi havası var. Rainbowda çok ilgimi çeker.

• Beğen
Tepkiler: ilkerturker

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
"Müziksiz bir hayat hatadır" demiş büyük ozan...

Günümüzde 70'lerin sounduna "tutulmayan" bir yürek de müziği anlayamaz.

Olanaklarım ölçüsünde takip etmeye çalıştığım "Baba"ların konserlerinden çekmiş olduğum görüntü ve kayıtlar aşağıdaki linklerde:

Deep Purple 20 Temmuz 2009 / İstanbul
(link)

Santana 06 Temmuz 2009 / İstanbul
(link)

Def Leppard 06 Temmuz 2008 / İstanbul
(link)

White Snake 06 Temmuz 2008 / İstanbul
(link)

Alanis Morisette 05 Temmuz 2008 / İstanbul
(link)

Masstival 2008 Müzik Festivali 04-05-06 Temmuz 2008
(link)

Robert Plant 02 Temmuz 2007 / Antalya
(link)

Bulutsuzluk Özlemi 02 Haziran 2007 / Edirne
(link)

Efes Pilsen Blues 2008 03 Aralık 2008 / Edirne
(link)

Efes Pilsen Blues 2007 11 Aralık 2007 / Tekirdağ
(link)

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
93 doğumluyum ama deep purple ı 2-3 seneden beridir dinliyorum...
child in time
smoke on water
burn
hold on favori parçalarımdır:D