Dede Torunu için 1100 km pedal çevirdi

turist

Daimi Üye
Tepki
205
İzmir’in Ödemiş ilçesinde yaşayan 76 yaşındaki Nureddin Gönülal, Ordu’da askerlik yapan torununu görmek için yaklaşık bin 100 km pedal çevirdi. İzmir’in Ödemiş ilçesinde ikamet eden ve küçüklüğünden bu yana bisikletini elinden düşürmeyen 76 yaşındaki Nureddin Gönülal, Ordu’nun Ünye ilçesinde askerlik yapan torunu Saadettin Sevin’i görmek için bisikleti ile 3 Temmuz’da İzmir Ödemiş’ten yola çıktı. Bu sabah saatlerinde Ünye’ye ulaşan 76 yaşındaki Nureddin Gönülal, Ünye Cezaevi'nde vatani görevini yapmakta olan torunu Saadettin Sevin’e kavuştu.

“HİÇ YORGUNLUK HİSSETMEDİM”
Yollarda yaşadıklarını ve Ünye'ye nasıl ulaştığını anlatan 76 yaşındaki Nureddin Gönülal, "Torunumu görmek için Ramazan ayının 16. günü yola çıktım ve o günden bugüne kadar devamlı olarak kabirleri ziyaret ederek, çeşmelerden su içerek yolları adım adım kat ederek buraya kadar geldim. Allah'ım beni torunuma kavuşturdu. Yolda inişlerden yokuşlardan geçtim, dağlardan denizlerden geldim, hiç yorgunluk çekmedim. Sanki bir yaprak gibi memleketten uçup buraya konmuş gibi oldum. Daha evvel aynı şekilde Çanakkale'ye 4 günde gittim. Acemi birliğinden izne geldi torunum yine aynı şekilde 4 gün 4 gecede geri döndüm. Daha sonra torunumun tayini buraya çıktı. Ben de buraya gelmeyi hayal ettim. Bana herkes Çanakkale yakın ama Ordu uzak, bu olmayacak iş dediler. Çıktım yola ve çok şükür bugüne kavuştum. Buraya gelirken Samsun'u geçtikten sonra 175 km fazla gitmişim. Sora sora Bağdat bulunur derler. Ben de sora sora pazartesi sabahına burayı buldum, torunuma kavuştum" dedi.

“BURADAN SONRA MEKKE'YE GİTMEK İSTİYORUM”
Bundan sonraki hedefinin bisikleti ile Mekke'ye gitmek olduğunu da söyleyen Gönülal, "Torunuma ‘dedemin selamı var, buradan sonra Mekke'ye gidecekmiş, Kurban Bayramı'ndan sonra dönecekmiş' dersin dedim. Buradan Bağdat, Yemen'e geçeceğim. Suriye karışık oradan geçmeyeceğim. Allah nasip ederse Kurban Bayramı'nı orada geçirmek istiyorum" diye konuştu.

“BÖYLE BİR DEDEYE SAHİP OLDUĞUM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”
Ünye'de vatani görevini yürüten Saadettin Sevin ise dedesiyle gurur duyduğunu belirterek, "Haberi iki hafta önce ailem vermişti. Çok şaşırdım ve duygulandım. Beni çok sevindirdi. Daha önce acemi birliğim Çanakkale idi. Oraya da böyle bir ziyarette bulunmuştu. Böyle bir ecdada, böyle bir dedeye, böyle bir ataya sahip olduğum için çok mutluyum. Yolları hiçe sayarak torununu görmeye gelmiş. Allah ondan razı olsun" şeklinde konuştu.

Asker torunu için bin 100 km pedal çevirdi - Hürriyet Gündem

Scudo

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.204
Bisiklet
Scott
izmir’in Ödemiş ilçesinde yaşayan 76 yaşındaki Nureddin Gönülal, Ordu’da askerlik yapan torununu görmek için yaklaşık bin 100 km pedal çevirdi.

İzmir’in Ödemiş ilçesinde ikamet eden ve küçüklüğünden bu yana bisikletini elinden düşürmeyen 76 yaşındaki Nureddin Gönülal, Ordu’nun Ünye ilçesinde askerlik yapan torunu Saadettin Sevin’i görmek için bisikleti ile 3 Temmuz’da İzmir Ödemiş’ten yola çıktı. Bu sabah saatlerinde Ünye’ye ulaşan 76 yaşındaki Nureddin Gönülal, Ünye Cezaevi'nde vatani görevini yapmakta olan torunu Saadettin Sevin’e kavuştu.

“HİÇ YORGUNLUK HİSSETMEDİM”
Yollarda yaşadıklarını ve Ünye'ye nasıl ulaştığını anlatan 76 yaşındaki Nureddin Gönülal, "Torunumu görmek için Ramazan ayının 16. günü yola çıktım ve o günden bugüne kadar devamlı olarak kabirleri ziyaret ederek, çeşmelerden su içerek yolları adım adım kat ederek buraya kadar geldim. Allah'ım beni torunuma kavuşturdu. Yolda inişlerden yokuşlardan geçtim, dağlardan denizlerden geldim, hiç yorgunluk çekmedim. Sanki bir yaprak gibi memleketten uçup buraya konmuş gibi oldum. Daha evvel aynı şekilde Çanakkale'ye 4 günde gittim. Acemi birliğinden izne geldi torunum yine aynı şekilde 4 gün 4 gecede geri döndüm. Daha sonra torunumun tayini buraya çıktı. Ben de buraya gelmeyi hayal ettim. Bana herkes Çanakkale yakın ama Ordu uzak, bu olmayacak iş dediler. Çıktım yola ve çok şükür bugüne kavuştum. Buraya gelirken Samsun'u geçtikten sonra 175 km fazla gitmişim. Sora sora Bağdat bulunur derler. Ben de sora sora pazartesi sabahına burayı buldum, torunuma kavuştum" dedi.

“BURADAN SONRA MEKKE'YE GİTMEK İSTİYORUM”
Bundan sonraki hedefinin bisikleti ile Mekke'ye gitmek olduğunu da söyleyen Gönülal, "Torunuma ‘dedemin selamı var, buradan sonra Mekke'ye gidecekmiş, Kurban Bayramı'ndan sonra dönecekmiş' dersin dedim. Buradan Bağdat, Yemen'e geçeceğim. Suriye karışık oradan geçmeyeceğim. Allah nasip ederse Kurban Bayramı'nı orada geçirmek istiyorum" diye konuştu.
30686044.jpg
30686048.jpg
30686050.jpg

bu bisiklet ile bu yaşta hey maşallah be dedem elinden öperim..

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.822
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Muthis!
"O bisikletle su olmaz, bu bisikletle bu yapilmaz"
"Bu sicakta binilmez, bu yastan sonra olmaz"
Diyenlere inat helal olsun "Ihtiyar Delikanli" !
Opuyorum ellerinden :harika:
O yaslari gormek ve boyle gezmek bizede kismet olur umarim :rolleyes:

Tepki
14
İsim
lütfü
Bisiklet
Merida
Bravo gerçekten...Acaba parasızlıktan mı yoksa alışkanlık ya da istek kaynaklı mı...Bu konuda bir açıklama yok herhalde.

Tepki
19
İsim
Sebahattin
Bisiklet
Carraro
Vay be amcaya bak eski toprak nede olsa bu sıcakta iyi yol yapmış nede olsa toprağım :)

• Beğen
Tepkiler: Cenk_

BF Okuru

Üye
Tepki
0
Fotoğraftaki dedeyi görünce duygulanmamak elde değil. Dedemin bisikletine ve üstündekilere bakınca acaba imkansızlıktan mı diye düşündüm. İnşallah imkansızlık ve parasızlık sebebiyle bu kadar zahmete bu sıcak günlerde katlanmamıştır.

Allah uzun ve sağlıklı bir ömür nasip etsin.

bulut

Üye
Tepki
23
İsim
hakkı b.
Bisiklet
Carraro
evet bi parasızlık durumu olabilir ama adam da bisikletle bir yerlere gitme aşkı da var yoksa çoğumuz fakiriz uçak bileti pahalı diye herkes şehirlerarası bisikletle bir yerlere gitmiyor

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.204
Bisiklet
Scott
@Yiğit Kirazpınar kontrol etmediğimi nerden biliyorsun ?
forum anasayfasında binlerce konu başlığı var gözümden kaçmış olabilir !

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
452
Bisiklet
Giant
@Melih Çolak Ana sayfayı değil sadece açılan son 10 konuya bakmanız yeterli olurdu kızmanıza gerek yok bu birçoğumuzun yaptığı birşey ama daha dikkatli olmakta fayda var diye düşünüyorum:)

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.146
Bisiklet
Cannondale
Vay canına! Bravo! Gece konaklamaları işini nasıl halletmiş acaba?

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.204
Bisiklet
Scott
@Yiğit Kirazpınar 150 konu yükle olarak işaretli bende göz attım ama göremedim aynı konudan olduğunu bilseydimm açmazdım emin olun

o kadar yol o kadar rampa ve vitessiz bisiklet hiçmi zorlanmadın be dedem terliklerle üstelik
az önce fox tvye çıktı bisikletin frenleride yok sanırsam ayakları ile durdu

BilalBeki

Daimi Üye
Tepki
446
Dedenin yaptığına hayran olmamak elde değil. Bir çoğumuz beğenmeyeceği bir bisiklet ile ( ben de dahil ) kilometrelerce yol alıyor ve yanında yeterli ekipmanıda yok . Büyük başarı inşallah sağ salim Mekkeye ulaşıp oradan da evine ailesine döner.

Yukarı Alt