Decathlon Türkiye'de Büyüyor

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
20 ülkede 800’den fazla mağazasıyla Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri olan Decathlon’un Anadolu yakasındaki ilk, Türkiye’de ise onuncu mağazası yarın (8 Nisan 2015) Ataşehirde açılacak. Decathlon Ülke Müdürü Boumedienne Boualaoui, "Türkiye, 2014 yılında tüm dünyadaki Decathlon ülkeleri arasında en yüksek büyüme oranına ulaşan ülke oldu" dedi. Türkiye’de 10 mağazaya ulaşan Decathlon’un bu yıl içerisinde 15 mağazaya ulaşacağı açıklandı. Ankara Kent Park, Forum İstanbul, Marmara Forum Istanbul, İzmir Optimum, Samsun Piazza, Adana Optimum, Mersin Palm City Carrefour, Mall of İstanbul, Bodrum Midtown Ortakent’te olmak üzere Türkiye’de toplam 9 megaspor mağazası bulunan 20 ülkede 800’den fazla mağazasıyla Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri olan Decathlon, Türkiye’deki onuncu mağazasını yarın Ataşehir Brandium’da açacak. Anadolu yakasının ilk, İstanbul’un dördüncü Decathlon mağazası olan Brandium mağazası sporseverlere 2100 metrekare alanda 50 farklı spor dalından yaklaşık 75 bin ürün sunacak. Brandium mağazasıyla birlikte Decathlon’un Türkiye’deki ekibi de 1200 kişiye ulaşacak.

20 ülkede 800’ü aşkın mağazası bulunan, cirosu 6.5 milyar Euro olan ve tüm dünyada 55 bin çalışanı bulunan Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri Decathlon, Türkiye’de Mayıs 2010’dan beri faaliyet gösteriyor. Decathlon Brandium mağazasının açılışı öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Decathlon Ülke Müdürü Boumedienne Boualaoui Türkiye’de hızla büyüdüklerini söyleyerek “İnsanlar artık daha fazla spor yapıyor; sağlıklarına, bedenlerine giderek daha çok dikkat ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun, Adana, Mersin ve Bodrum mağazalarımızda beklediğimizin çok üzerinde ilgi gördük; bu çerçevede sporu daha da yaygınlaştırmak ve herkes için ulaşılabilir kılmak adına Türkiye’ye daha fazla yatırım yapıyoruz. Türkiye’de spor pazarının tahmini büyüklüğü yaklaşık 7 milyar Euro ve her yıl yüzde 7-10 oranında büyüyor. Biz de Decathlon olarak Türkiye’de yüzde 10’un üzerinde büyüme kaydediyoruz. Yılda 5 ila 7 yeni mağaza açmayı hedefliyoruz. Türkiye’de her bir mağaza başına yaptığımız yatırım yaklaşık 4-4.5 milyar Euro civarında. Amacımız sadece büyükşehirlerde olmak değil, sporu tüm Türkiye’ye ulaştırmak istiyoruz. Türkiye, 2014 yılında tüm dünyadaki Decathlon ülkeleri arasında en yüksek büyüme oranına ulaşan ülke oldu” dedi.

Boualaoui AR-GE’ye çok önem verdiklerini belirtti ve “Fransa’da Renault’dan sonra AR-GE’ye en çok yatırım yapan şirketiz. Bünyemizde 50 araştırmacı ve 530 mühendis bulunuyor. AR-GE birimi, her seviyede sporcu ile düzenli olarak temas halinde olarak spor sırasında rahatlığı ve güvenliği birleştirmeyi sağlayan tutku markalarını oluşturuyor” dedi. Decathlon Bölge Müdürü Oğulcan Tetik ise 2015 yılında İstanbul Brandium mağazasının ardından Antalya, Trabzon ,Bursa,Gaziantep ve Ankara Mamak’ta da mağaza açacaklarını söyledi. Türkiye’de 2000 ve 6000 metrekare arasındaki mağazalarıyla faaliyet gösteren Decathlon’un 2015 yılı itibarıyle daha küçük şehirlere de 1000 metrekarelik yeni konsept mağazaları ile gireceklerini ve böylece spor tutkusunu daha çok şehre yayacaklarını müjdeledi. Türkiye’deki üretimi de 3 katına çıkartmayı hedeflediklerini söyleyen Tetik, “Decathlon olarak 23 ülkede üretim yapıyoruz. Üretimin yüzde 25’Avrupa, yüzde 52.3’ü Kuzey Asya yüzde 21.5’i Güney Asya’da ve kalanı Brezilya ve diğer ülkelerde gerçekleşiyor. Decathlon’un pek çok ürün grubunun üretimi 2006 yılından beri 50 mühendisin dahil olduğu Türkiye’deki üretim ofisimizde yapılıyor ve bir bölümü ihraç ediliyor. Türkiye’nin üretimdeki payı şu anda yüzde 4.6. Bunu 3 katına çıkarmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (link)

Scudo

erme1984

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Ümit
ne zamandır internette bu haberi takip ediyordum. anadolu yakasına açmakta çok geç kaldılar, avrupa yakasında 3 tane decathlon var. anadolu yakasına daha yeni açılıyor. ne diyelim şükür kavuşturana.

• Beğen
Tepkiler: Egemen Ocaklı

OguzGyan

Aktif Üye
Tepki
190
İsim
Oguzk
Bisiklet
b'Twin
Dunyada en cok Turkiyede buyumesinin sebebi milletin musteriyi sadece "para" olarak goren bisikletcilerden bikmis olmasi ve bir sorun yasanirsa Decathlon'un musteri odakli oldugunu bilmeleri. Umarim ilerde Turkiyeye getirdikleri model cesitliligi artar. (Bilhassa şehir bisikletlerinde)
iyi ki varsin Decathlon :)

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
@OguzGyan

Aynen öyle. sadece bisiklet dünyasıda değil bir bakıma. hertürlü spor dalındaki rün gamında inanılmaz fiyatları var. sattığı ürünlerde o spor dalına ait bilindik markaların armaları olsaydı eğer en az 2, 2.5 katı fiyatla satılacağı kesin bir gerçek. kendilerini kutluyorum yarında açılışa gidiyorum. bugün gittim şansımı denemek için kapıda güvenlik bile bekliyor kapısı açılıyor yaklaşınca bende açıldı sandım sevindim. meğer henüz açılmamış yarın açılıyormuş :)

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon
Bence Decathlonun en büyük sorunu stok sorunu. İstanbul ve Mersindeki mağazalarına defalarca gittim fakat örneğin bisikiet malzemeleri sürekli eksik, ve kalan malzemeler de ya çok ucuz ve dandik ya da çok pahalı.

erme1984

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Ümit
bencede stok sorununu çözmeliler, kaldı ki internette bile çoğu ürünlerin stokları yok... ama arkadaşların dediği gibi decathlon candır...

• Beğen
Tepkiler: Yoldakiseruven

hucumkedi

Aktif Üye
Tepki
183
İsim
Batu Uçmak
Bisiklet
Sedona
decathlon candır...

melih1st

Üye
Tepki
109
İsim
melih
Bisiklet
b'Twin
ıstanbula neden bu kadar magaza geregı duyuyolar 2 yakayada 1er tane yap tamam ıste bır an once bursaya acılsa keske rockrıder 8,1 ımı almak ıcı ta oralara gıttım yaa .d

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
oradan satın aldığım ve iki senedir kullandığım ayakkabı artık eskidi, götürsem onu bile iade alırlarmış gibi geliyor :). sporun ve sporcunun dostu. çok ama çok para kazanıyorlar. yıllardır kanımızı emen tatlı su kurnazlarının aksine müşteri memnuniyetini önemsedikleri için kazandıklarının kuruşunda da gözüm yok. ha müşteri memnuniyetini bizim hatrımıza değil para kazanmak için önemsiyorlar. ama ben halimden memnunum. yıllardır mecburen bir dünya para kaptırdığımız kazıkçı ve kibirli mağazalara ders olsun...

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
Decathlon Facebook sayfasında şöyle bir yazı var açılışa özelmiş,

Decathlon Yarın Brandium AVM'de açılıyor!
Yarına Özel UBERDECATHLON Kodu ile Mağazamıza Ulaşımınız 40 TL'ye Kadar Ücretsiz! Uber uygulamasını indirmeniz ve promosyon kısmına UBERDECATHLON kodunu girmeniz yeterli.
(link)

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yarın erken giden olursa özellikle yol bisikletlerine bakmasını rica edeceğim. Yoktur ama acaba şu FC500 mesela Alur700 falan var mı ?

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Bu sabah Cyclist Türkiye ekibi olarak Decathlon'un basın açılışındaydık.
Mağazayı gezdik, bisikletleri denedik.

Bi Bayrampaşa Decathlon kadar değil ama, mağazanın büyüklüğü yeterli. Bayağı büyük bir alanı bisiklet için ayırmışlar ki, diğer sporlara ayrılan alanlardan daha büyük bu.
Aksesuar ve kıyafetlerin hepsi gelmiş gibi görünüyordu, bisikletlerin ise çoğu oradaydı. Katlanır bisikletlerden TILT 720 özellikle çok hoşuma gitti.
Reyonda çalışan arkadaş ise gayet bilgili ve istekli.
Yarın mağazayı görmeye gidenlerin memnun kalacaklarını düşünüyorum.

@x-rayted
Yol bisiklet yalnızca Triban 3 vardı. 5-6 adet, farklı boylarda getirmişlerdi.

irfanyazicitunc

Forum Bağımlısı
Tepki
901
İsim
İrfan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yerel bisiklet magazalari artik gardlarini alsinlar rekabet iyidir herzaman dogru ve kaliteli malin gercek fiyatini yansitir anadolu yakasi icin hayirli olsun.

• Beğen
Tepkiler: hasan kahvecioglu

eyupaltindal

Daimi Üye
Tepki
228
İsim
Eyüp ALTINDAL
Bisiklet
Carraro
rr 8.1 gelir mi acaba ;)