Decathlon neden böyle yapıyorsun?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba sevgili arkadaşlar.

Uzun zamandır süren jant maceramın sonuna geldigimi düşünüyordum ki öyle olmadığını anladım.

Hatırlatmak için öncelikle konuyu paylaşayım ;(link)
Lütfen son kisimlardaki güncellemeleri okuyunuz :)
Dün geldi jantlarım ancak denildigi gibi örülme olmamıştı.
Ancak jantlarda belirgin bir düzelme olduğu aşikar. Eskisi gibi zıplaya zıplaya gitmiyorum düz yolda umarım sorun çıkmaz.
Adamlar bana örülme yapıldı dedi ancak jantlarimdak elektrik bantlari gönderdigim gibi duruyordu.
Şimdi düzeltildi ancak jant örümü diyerek benden neden 120 lira para istendi?
Bana neden jant örümü yapilmasi gerekiyor deniliyor madem başka bir şey yapılıp hallolacak?
Şuan ulaşamıyorum bir türlü Marmara forum şubesine ne yaptiklarini soracagım.
Yani kısaca anladım ki sanayideki araba tamircileri gibi fazla fazla para kesiyorlar ve olmayan bir şeyi sorunmuş gibi gösterip ekstra para istiyorlar. Burdan bu anlaşılıyor.

Scudo
Tepki
8
Bisiklet
Salcano
öncelikle geçmiş olsun...eğer sizden talep edilen hizmet bedeli karşılığında söz konusu hizmet gerçekleşmemişse bu konuyu yargıya taşımalısınız.Bir derecede nitelikli dolandırıcılıktır bu benim gözümde...

• Beğen
Tepkiler: Samet Se.

NightRider

Forum Demirbaşı
Tepki
129
İsim
Süleyman Özgün
Bisiklet
Lapierre
Bende havale ile ürün almıştım 2 hafta bekledim göndermediler aradığımda da faturayı çekip atın dediler. İyiki faturayı atmamışım yoksa göndermiyeceklerdi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bence bu dolandiriciligi yargiya tasiyin hocam, kendilerine biraz dikkat etsinler.

Bunun adi bence "resmen dolandiriciliktir".

Bence dakika durmayin dava açin, yoksa çok daha fazla kisinin cani yanar.

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Yargıya derken

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Heraklia

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@çetin ulutaş hocam ucret odemedim ancak benden sorun jant örümünde hata denilerek para istendi. Ben de itiraz edip müdürleriyle konusunca ücretsiz yapilacak denildi. Sonrasinda jant örümü yapilmamiş ancak düzeltilmiş büyük ölçüde. Madem jant örümüyle alakali degil neden bunu yapiyorlar, ucret talep ediyorlar ben onu anlamadim. Ulasabilirsem soracagim ve mudurleriyle gorusecegim yarin ancak marmara forum decathlon subesinde telefona bakan kimse yok, 20 kereden fazla aramisimdir acan olmadi.

@Hasan Ç. Hocam simdi ben alici odemeli gonderdim. Tamir icin gonderilen urunler gonderici odemeli yapilmasi lazimmis o yuzden depoya kaldirmislar iade urun diye. Yani genel müdürüyle konustum o boyle izah etti. Onun disinda 1 haftada tamir ettiler, 1 ay 12 gün gelmesini bekledim :(

@Godzilla Hocam dava ile ugrasmak istememistim, zaten müdürleri de anlayisli oldugu icin ugrasmadim. Suanda jantim duzeldi sorunum yok ancak sorun yukarda da dedigim gibi olmayan bir is icin para istenmesi. Suan çözümü oldugu icin sorunun yok, tek sikayetim bu sanayi araba tamircisi mantigi. Arkadaslari da uyarmak istedim konu acarak. Mutlaka baska bir tamirciye de gösterin oraya yaptirmadan önce. Bi ulassam adamlara ne yaptiklarini anlasam .

Eto3401

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Ahmet Ertuğrul Y.
Bisiklet
Salcano
Demekki ömür boyu garanti fasa fisoymuş..Yalnız adamlar her şeyi üretiyorlar neredeyse,onun yerine sadece bisiklet üreten bir markadan almak daha Güvenilir.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

mmehmedd

Aktif Üye
Tepki
211
İsim
mehmed çelebi
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Decathlona laf yok.

cezmi özdemir

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Merida
Omur boyu garantiden daha iyisini soyliyim gobegiyle beraber 100 lira etmiyecek janta akord parasi olarak 120 lira almislar.Bu yuzden forumda veya baska bir yerde bisiklet malinin arkasinda duran bir bisiklet magzasindan alinir. Cogu bisikletci orum icin 20-30 tl gibi ucretler aliyor ayrica sirkecide 45 tl ye sizin jantin kalitesinde sifir orulu jant alabiliyorsunuz.iste bu yuzden deachtlon dan alisveris yapilmaz.yaptiklari tek sey copluk kadrolarin uzerine no name grupsetler takip insanlara satmak.bu gune kadar kac tane b twin gorduysem hepsi sacma sapan tasarim hatalari ve rezil bi montaj isciligiyle dolu.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@mmehmedd
Neden?

mmehmedd

Aktif Üye
Tepki
211
İsim
mehmed çelebi
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Decathlon u seviyorum ben ama o beni seviyor mu bilmiyorum.

Eto3401

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Ahmet Ertuğrul Y.
Bisiklet
Salcano
@cezmi özdemir
Zaten Mağazalar çok dolu,görevliler ilgisiz ve tahammülsüz.Bir an önce yapayımda kurtulayım kafasıyla çalışıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: cezmi özdemir

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Bende bu gün katlanır bisiklete ön göbek almak için gittim. Malum öyle bir göbek kullanmışlar ki bulunmaz hint kumaşı. Göbek 28 delik hadi bunu ayarladık diyelim, bisikletin maşa genişliği 8 cm yani bildiğimiz göbekler büyük geliyor girmiyor. Gittim bana göbek lazım anlattım durumu görmek lazım dediler, oradan bi tane katlanır gösterdim ahaa bunun aynısından istiyorum dedim. Yok dediler neymiş göbek satmıyorlarmış. İzmirde çankayada bisikletçielr var oraya gittim hiç bir dükkanda yok, vay anasını nasıl iş arkadaş dedim kendi kendime. E bay-dx-aliexpress- ve diğer uzak doğu sitelerinden birkaçını da inceledim yok yok yok. Birtek alibaba da buldum oda stok bitmiş ve olsa da adamlar toptan gönderiyorlar. Şimdi kıçı kırık bir göbek için komple jant mı değiştireyim.

Eto3401

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Ahmet Ertuğrul Y.
Bisiklet
Salcano
Decathlon bu gidişle Türkiye'de çok gelişmez,yerinde sayar.Tek avantajı bütün spor eşyalarını makul kalite ortalama fiyatla sunuyor.Ha personellerin ilgisizliğine katlayacaksınız tabi.Oraya dizmiş bisikletleri,bindirmiyor.Lan mal,sen o bisikletleri ne diye koydun Aşağıya öyleyse?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Eto3401 hocam o kadro icin de onda da bahane bulurlar. Genel olarak Türk yöneticilerin oldugu yerlerde bunlar oluyor. Bilmiyorum kültürümüzü mü yozlaştırdılar, halkımızı mı.

@mmehmedd hocam benim de sevdigin bir yer şahsen güvenipte alacagim ürünler genel olarak en uygun orada. Onun dışında bu olaylardan önce ne mallarından ne de kendilerinden bir şikayetim olmamıştır.

@cezmi özdemir hocam yanlışınız olmasın jantları başlangic bisikletlerinin üzerinde, kaliteli bir jant. O konuda sorunum yok. Akort degil yeniden örme parası olarak istediler ancak ben vermedim, başka bir şekilde halletmişler. Benim sorunum madem başka bir şeydeydi sorun neden örüm hatalı denilipte o konuda benden ücret talep ettiler onu anlayamadim. Onun dışında bisikletimden çok memnunum, önceki konularımı okuyan arkadaşlar bilir.

@Eto3401 o konuda çok haklisiniz hocam. Ancak bunu sorumsuz yöneticilere bağlıyorum. Onların denetim altinda tutmalari gerek magazayi. Asgari ücretle aksama kadar çalışan bir kişinin işini çokta severek yaptigini görmedim.

@D.Mustafa hocam onlarda da oyle sacma bir sorun var gercekten. Bazı bisikletlerinde extrem parcalar kullanarak muhtemelen kendilerine bağlamak istediler ancak parça ithal etmediklerinden o da olmadı. Arada kaldılar :D Kötü olmuş sizin olay da jant dedigin de ucuz bir şey degil ki.

@Eto3401 hocam bisikletlere biniliyordu en son. Bi kez gittim zaten o zaman da bebe şebe koşturuyordu mağazada duramadım çiktim hemen.

Tepki
3
İsim
Mehmet
Hocam ben decathlonda çalışıyorum. Eğer bir memnuniyetsizlik yaşadıysan özelden yazabilirsin. Onun haricinde burdan da yazabilirsin ama fazla vaktim olmadığından okuyamadım yazılarını.

Nasıl bir işleme tabi tutulduğu decathlonun newton adlı sisteminden geçirilir. Ancak personel yeni ise bilmeyebilir. Yalnız hangi işlemlerin yapıldığı orada geçer.

Birde hocam fiyattan yakınmışsınız dışarıda da fiyatlar 3 aşağı beş yukarı aynı hatta bazı yerlerde çok daha fazla para alıyorlar diye biliyorum. Ve bu fiyatların size söylendiğini düşünüyorum. Ben bakım veya harici bir durumda parça işçilik masraflarını belirtiyorum.

Birde hocam üstünde hala bant vardı diyorsunuz ama temizliğini ne yazıkki biz yapamıyoruz. Btwin model bisikletlerimizi bakıma getiriyorlar ve ya dışardan getirdikleri bisikletlerde biz yağını bakımını yaparken kadrodaki çamurlarını ne yazıkki temizleyemiyoruz. Bu hiç bir yerde bakıma girmez mesela. Bunu da müşteriye söylüyorum ki durumu bilsin.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@profmillerson
Yok hocam yanlis anladiniz o bant mevzusu jant kesigini korumak icin benim kendi cektigin bant. Yani jant koruma plastigi kullanmiyorum direk bant cekiyorum ben janta onu kasdetmistim :) Onu sökmeden yani oradaki vidalari cevirmeden nasil yeniden örüm yapilabilir ki? Onu anlamamistim. Yok zaten disarda da o fiyat araliklarinda haberim var ancak bu olay benim yuzumden olmadigi icin para istenmesine yakinmistim. Onun haricinde bantlarin durdugundan anladigim kadariyla da jant orumu yapilmamis, baska bir isleme tabi tutulmus oldugunu anladim. Benim sorunum madem baska bi islem yapilabiliyordu nicin jant orumu diye israr edilip orum parasi istendi benden, bu hocam.
Suan sorunum yok hocam tesekkur ederim ilginiz icin :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@profmillerson
Hocam hicbir bilgim yok, Bir turlu ulasamadim 3 4 gun ust uste aradim. Ulastigimda da tamirle ilgilenen arkadasa ulasamadim 2 kere de. Sonrasinda da dakikam bitti dakika bulamadim. Öyle kaldi :D