Decathlon Müşteri Memnuniyeti

EnginCan

Üye
Tepki
32
İsim
Engincan
Bisiklet
b'Twin
24.09.2016 tarihinde decathlon bayrampaşa mağazasından 1476 tl değerinde alışveriş yaptım. Ofisime gelince fişlerimi ve aldıklarımı karşılaştırken almadığım bir ürünü (14.99tl) fatura ettiklerini fark ettim. Bayrampaşa şubesini arayarak durumu anlattım. Ve beni mağazaya gelip paramı alabiliceğimi söyledi. Fakat benim ikamet ettiğim yerden bayrampaşaya gitmem zaten 20 tl. Gelemiceğimi söyledim onlarda hediye çeki yollayalım dediler. Kabul ettım memnunda oldum o anlık. Fakat gel gelelim ki gönderdikleri hediye çeki 15 tl, gönderdikleri kargo karşı ödemeli çıktı 13,50 tl. Burda nasıl memnun olayım ki. 1,50 tl için mi dedim bi an. kargoyuda almadım. (15tl fazla değil evet ama göre göre geçirmek böyle bişey)

Çoğu yerde olduğu gibi kargocu kazandı :)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İkamet ettiğiniz yer neresiydi öyle 20 TL olan? Konuyu okudum o kısmı sorayım dedim. :)

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
Hediye çekini e-posta adresinize göndermelerini isteseydiniz keşke.

Hüesyin

Üye
Tepki
62
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Kron
yağmurluk vb bir kaç şey için gitmiştim aldım kasadan geçerken poşet istedim,Poşetlerimiz ücretli dediler,ikincisi ücretli olur dedim hayır dediler. o an ihtiyacım olmasaydı orda bırakıcaktım,1 lirasında değilim ama dahada gitmem.

mfbay25

Üye
Tepki
22
İsim
mustafa
poşetleri ücretli yapmaları tamamiyle doğayı koruma amaçlı kötü bi niyet yok ve dün bende buyaka decathlon dan bisikletim için kilit aldım poşette istedim ücretini sorunca da 5 kuruş dediler gülüp geçtim Allah tan bozuk vardı da verdim o çokta önemli değil bence ama kargo olayı gözardı edilemez tabi @Hüesyin

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
Kargo firmasının hatası da olabilir. Tam olarak aynı değil ama benim bir iadem için yanlışlıkla ödediğim kargo bedelini, kargo fişinin fotosunu göndermemle beraber anında hesabıma yatırdılar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mfbay25

Hocam ben poset idini dogayi korumak için yaptiklarini sanmiyorum, zaten poset lazimsa hertürlü parayi verip almak zorundasin.

Bence poset olayi decathlonun ana bayii politikalariyla ilgili, çünkü decathlonun merkezi olan fransada heryerde posetler parasiyla satiliyor.

Dogayi korumak için yapasqlardi kagit poset vb dogaya gram zarari olmayan malzemeler kullanirlardi "bence".

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.392
Bisiklet
Scott
Naylon poşetin parayla satılması uygulaması, insanları poşet kullanmaktan caydırmayı ve onları bu doğrultuda bilinçlendirmeyi amaçlar. Bir firma bu denli eleştiri alacağını bile bile bu uygulamayı yapıyorsa ben şahsen arkasında art niyet aramam. Siz kendi firmanızın itibarını 10 kuruşluk bir poşete endeksler miydiniz, düşünün bir.

Decathlon'la yakın zamanda farklı bir konuda sıkıntı yaşayıp mahkemelik olsam da (yiğidi öldür ama hakkını ver demişler), ücretli poşet uygulamalarını destekliyorum.

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Doğayı korumak ücretli naylon poşet satmak ile değil herkeze ücretsiz karton poşet vermek ile olur. Hatta decathlon önünden naylon poşet ile geçen müşterisi olmayanlara bile vererek...

Not : Decathlon dan bir kez alışveriş yaptım ve o uygulamayı görür görmez alışverişi bıraktım. Bazı konularda da ürünlerini paylaşmıştım keşke paylaşmasaydım diyorum. Ürünü alıyorsun sonra kapıda birde bakıyorsun poşet paralı ne demek bu kardeşim milletle dalga geçiyorlar neyle götüreceğim aldıklarımı ? Cebime mi koyacağım ? Çevrecilik görüntüsünde millete giydiriyorlar. Terbiyesizlikten başka birşey değil. O kadar çevreci isen bedava karton poşet dağıt.

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
Burası Türkiye ama dekatlon bize fransız donu giydirmeye kalkınca sıkıyor biraz. Zaten bşr Avrupa mağazasında olan ürün çeşitliliği türkiye de yok.

EnginCan

Üye
Tepki
32
İsim
Engincan
Bisiklet
b'Twin
@BF Okuru Sarıyer de ikamet ediyorum. en az Bayrampaşaya 20 tl yakar :) e-posta olayını bugün mail atıp sorucam bakalım ne dicekler merak ediyorum

makineci

Üye
Tepki
70
İsim
Kemal Serhat
Bisiklet
Merida
Bazı arkadaşlar doğayı korumak için karton poşet kullanılması gerektiğinden bahsetmiş. Karton ve oluklu mukavva sektöründe mühendis olarak çalıştığımdan dolayı konudan biraz bahsedeyim.

Öncelikle doğayı korumak amacıyla karton kullanmak iyi bir fikir. Geri dönüşümü ve yeniden üretilebilirlik açısından düşününce iyi olan fikir, taşıma mukavemeti, stoklama ve tabi ki maliyet açısından kötü bir fikir olarak karşımıza çıkıyor.

Decathlon'un yaptığı uygulama ise bana göre yerinde bir uygulama. Poşetleri 5 kuruş olarak satmak firmanın sosyal sorumluluk projelerinden biri olarak değerlendirilmeli. Bu uygulama, firmanın müşterilerinin de iştirakı ile bir "çevre bilinçlenmesi" olarak görülmeli. Yoksa firma doğrudan parayı bağış olarak çeşitli kuruluşlara verip işini görebilirdi.

(link)linkte konu ile ilgili yapılmış bir şikayet ve verilen cevabı da görüp ayrıntılı olarak değerlendirmenizi yapabilirsiniz.

NOT: Decathlon firması ile herhangi bir bağım yoktur. Hatta bu tür toptan satış yapan firmaları esnaf çocuğu olduğumdan dolayı da desteklemiyorum. Fakat yapılan iş güzel. Böyle uygulamaları her yerde destekleyelim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ÇaNakkaLeRuHu
Şahsen hiçbir firmanın reklamını yapmam ama madem konu açıldı şöyle belirteyim sizin o kasadan poşet alarak kirlettiğiniz çevre temizliği için decathlon o poşetlerden elde edilen 300bin lira ile denizlerin temizliği için bütçe ayırmış ve temizlemeye başlamışlar. Sloganları da şuydu: spor için temiz çevre. Bence son derece mantıklı bir uygulama. Para verince nasıl da değerleniyor 10kuruşluk poşet :)

#Tapatalk

Tepki
31
Doğru kişiye dogru şekilde anlatabilirseniz çözülmeyecek sorun yok decathlon da
Ben birçok değişim ve iade yi sorunsuz yaptım

EnginCan

Üye
Tepki
32
İsim
Engincan
Bisiklet
b'Twin
Mağaza müdürüne mail attım kargo şirketinin hatası olduğunu söyledi tekrar göndereceğini söyledi. Sorun çözülmüştür. :)

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@morishej

Aynı parayı hatta iki katını ben karton poşete de veririm. Sloganları aynı kalsın farketmez. Zorunda bırakmaları sıkıntılı. Emrivaki olayı yani. İnsanları mecbur bırakmayacaksın. Birşeye şartlandırmayacaksın. Oraya koyacaksın kampanyanı, sloganını isteyen alacak. Zorla değil.

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
1476 liralık alışveriş yapacaksınız ve 15 liranın peşine düşeceksiniz. Tabii ki düşün, ama madem bu kadar hassassınız bu konuda, o zaman fişi alır almaz kontrol etmeniz gerekir. Böylelikle sorun kısa sürede hallolur. Yani bence hatalı olan sizsiniz.

Decathlon bence fena iş çıkarmayan bir mağazadır. Para ile poşet satışı uygulamasını da destekliyorum.

Hüesyin

Üye
Tepki
62
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Kron
Yanınızda çanta veya herhangi bir taşımak için torba yokken aldığınız şeylerle ortada gezmek pek hoş olmasa gerek? Neyse Ama 50 kruş verip doğayı kurtardıktan sonra karşıdaki mekdanılsa gidip büyük boy menü alarak yarısından fazlasını çöpe yollayıp ardından hadi birde kahve içelim diyerek sıtarbaksa bilmem ne latte içerek acayip doğa ve spor meraklıları vardı tantuni bol tuz ve peçete ile bende onların yanında sayılırım poşet aldım çünki heyooo:kyfmyrn:

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU