Decathlon fiyatlarının uçması

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.161
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ben bu ürünü kullanıyorum çok soğuklarda arkadan hava aldığı için üşütüyor ama mevsim geçişlerinde iş görür gibi. S beden kalmış ama sadece.
(link)
Haklısınız önden rüzgarı kestiği için aynı işi görür gibi.

Scudo

ssafak

Üye
Tepki
63
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben geçtiğimiz gün yaptım yeni aldigim bisikletime aksesuarlar aldım acip bi artış olmus bazı ürünlerde mesela kadro çantası 85 ti 120 TL olmuş
Mataralar 10 - 15 lira artmış ayakkabılar uus resmen 445 fiyat 720 TL ve çalışan arkadaşla konuştum dahada artacakmış, genel merkezden eskisi kadar üründe gelmeyebilirmis ,çünkü bu fiyatlar tr vatandaşı alamaz haklı yani

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.617
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ben geçtiğimiz gün yaptım. Yeni aldigim bisikletime aksesuarlar aldım. Acayip bir artış olmuş bazı ürünlerde, mesela kadro çantası 85 ti 120 TL olmuş.
Mataralar 10 - 15 lira artmış, ayakkabılar uus? resmen, 445 fiyat 720 TL ve çalışan arkadaşla konuştum dahada artacakmış, genel merkezden eskisi kadar üründe gelmeyebilirmis, çünkü bu fiyatlar tr vatandaşı alamaz. Haklı yani.
Lütfen üzerinize alınmayın, piyango size vurdu. 😅

• Beğen
Tepkiler: flypow3r
Tepki
221
İsim
Batıkan Ünver
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Decathlone aslında bu zam haberini birkaç hafta öncesinden sızdırmıştı. Forumda da yazan arkadaşlar olmuştu.
Benim görüşüme göre bu yapılan zam sadece bir aperatif, ana yemek için Ocak ayını bekleyelim.

Ayrıca bu satırları Decathlone yetkilileri okuyorsa en azından bisiklet kategorisinde ürün yelpazesinin genişletilmesini istiyoruz.
En azından tekstil için bu yapılabilir. Tekstil alanında şu an ilk akla gelen tercih sebebisiniz.
2022 yılında hem üst seviye yol bisikletleri hem de gravel getireceklerdi. mtb modelleri için de karbon mtb getirme gibi niyetleri vardı ama bu kur seviyesinde ne olur ne biter bilinmez muhtemelen tüm planlar rafa kalkmıştır.
tekstil ve ekipmanlar için de yeni yılda daha çok çeşit ve üst seviye ürünler getirme niyetindeler yurt dışında olduğu gibi ama bu zamandan sonra ne olur nekadarı gerçekleşir bilinmez

• Beğen
Tepkiler: gunerokn ve Atasoy

Rhodiumm

Forum Demirbaşı
Tepki
2.335
İsim
Ayberg
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2022 yılında hem üst seviye yol bisikletleri hem de gravel getireceklerdi. mtb modelleri için de karbon mtb getirme gibi niyetleri vardı ama bu kur seviyesinde ne olur ne biter bilinmez muhtemelen tüm planlar rafa kalkmıştır.
tekstil ve ekipmanlar için de yeni yılda daha çok çeşit ve üst seviye ürünler getirme niyetindeler yurt dışında olduğu gibi ama bu zamandan sonra ne olur nekadarı gerçekleşir bilinmez
Üst seviye yol ve karbon MTB var şu an. Yol bisikleti için global stok sıkıntısı var ama MTB tek tük geliyor.

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Decathlon'un yurt dışındaki bir mağazasından online sipariş verdiğimizde süreç nasıl işliyor? Kargolama, gümrük vs nedir?

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Decathlon'un yurt dışındaki bir mağazasından online sipariş verdiğimizde süreç nasıl işliyor? Kargolama, gümrük vs nedir?
Gözünüze bu alet mi takıldı yoksa (link)

Daha önce ya forumda okudum yada farklı bir sosyal medya grubundaydı, ,Bulgaristan yada Yunanistan gibi komşu ülkelerdeki decathlon mağazalarında alanlar oluyordu. Ya gidip direk oradan alıp sınırdan bisikletle geçme hesabı, yada orada bir adrese ürünü sipariş edip gelirken getirme. Hatta Yunanistan için adalara sipariş verdirip oradan alıyorlardı. Konusunu bulursam eklerim. Ama wiggle, bike24, merlin veya benzeri site mantığı ile alma benim bildiğim kadarı ile yok. Zaten malumunuz 150€ üzeri gümrük güncellemesi ile nasıl olur bilemeyeceğim.

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Decathlon için demiyorum ancak continental lastik aldım daha yeni. Tr de en uygun çifti 1500 ün üzerinde idi. O da sahibindende biri almış satıyor o tabi.

Fransız bir satış sitesinden aldım. 1.300 küsür TL ye. Paket 2 haftada bana ulaştı. 38₺ gümrük çıktı. Toplamda tr de asla bulamayacağım bir fiyata almış oldum.

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Yakın zamanda Yunanistan ve Bulgaristan'a giden olursa bana iki adet s kadrosundan alıp getirsin. Artık başka bir çözüm yok. Ulen bizi bu hâllere düşünenler utansın. Bi mal alacağız, kırk takla atmak zorunda kalıyoruz.
Gözünüze bu alet mi takıldı yoksa (link)

Daha önce ya forumda okudum yada farklı bir sosyal medya grubundaydı, ,Bulgaristan yada Yunanistan gibi komşu ülkelerdeki decathlon mağazalarında alanlar oluyordu. Ya gidip direk oradan alıp sınırdan bisikletle geçme hesabı, yada orada bir adrese ürünü sipariş edip gelirken getirme. Hatta Yunanistan için adalara sipariş verdirip oradan alıyorlardı. Konusunu bulursam eklerim. Ama wiggle, bike24, merlin veya benzeri site mantığı ile alma benim bildiğim kadarı ile yok. Zaten malumunuz 150€ üzeri gümrük güncellemesi ile nasıl olur bilemeyeceğim.
Evet bu ürünü soruyorum. Kargo ve gümrük vermeye razıyım ama anladığım kadarıyla Türkiye'den satın almak mümkün değil.
@Ali Kılıç 35.5 Bu konuda @Cemal Ç. bizi aydınlatabilir.
Decathlon olmasa da olur. 5 bin ₺ bütçeyle yurt dışından çelik ya da alüminyum fixie getirme imkânı var mıdır? Başka bir siteden mesela?

• Beğen
Tepkiler: MakRo

FRKEMRE

Üye
Tepki
128
İsim
FARUK
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
85 tl lik kamp sandalyesi 250 tl olmuş. bu ne böyle? aç gözlülerin sonu kötü olsun inşallah..

• Beğen
Tepkiler: ugurus

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.817
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Yakın zamanda Yunanistan ve Bulgaristan'a giden olursa bana iki adet s kadrosundan alıp getirsin. Artık başka bir çözüm yok. Ulen bizi bu hâllere düşünenler utansın. Bi mal alacağız, kırk takla atmak zorunda kalıyoruz.
Buna o kadar para verileceğine yamultulmamış bir yol kadrosunu işinin ehli bir demircide dropout dönüşümü yaptırıp sonra boyatmak daha hesaplı olur sanki. Tabi aynakol yerden yüksek olmayacak maalesef... Alüminyum has fixie kadrosu için de tek seçenek aliexpress kaldı sanırım. Aslında facebooktaki fixie gruplarından kişi toplayıp Corelli veya Salcano'ya mahalle baskısı yapılabilir. Senin Cappadocia'dan satan vardı 2 sene önce, almadığıma o kadar pişmanım ki...

CengoCenk

Daimi Üye
Tepki
1.163
İsim
Cenk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
85 tl lik kamp sandalyesi 250 tl olmuş. bu ne böyle? aç gözlülerin sonu kötü olsun inşallah..
Yanlış anlaşılmasın decathlon avukatı değilim. Ancak adamlara da haksızlık yapmayalım. Döviz kurları ortada, enflasyon ortada, taşımacılık maliyetleri ortada. 35-40 tl lik döner olmuş 100 tl. (Edit: O da iki hafta önceydi. Şimdi baktım 120 tl olmuş :mad: )
Kızmakta haklısınız, haklıyız. Ama kızılacak adres orası değil.

wyckoff

Üye
Tepki
9
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Decathlon 2020 Kasım'dan beri üretim sıkıntısı yaşıyor ek olarak dolar kurundan kaynaklı türkiye fiyatları anlamsız seviyelere geldi

el Cezeri

Ride or Die
Tepki
609
İsim
Albeza
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Decathlon neden zamları ve indirimleri birden pat diye yüksek meblağda yapıyor anlamıyorum. Genelde fiyatlara zam geldiğinde çok geliyor, zam gelmeden hemen önceki fiyat piyasaya göre uygun oluyor o zaman alınıyor. Bi kaç kere tam ben aldım sonraki hafta (bir keresinde hemen ertesi gün) fiyat uçmuştu.