Decathlon bisiklet bakımı şikayet

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba,
27.12.2016 Tarihinde 6 aylık bakıma bıraktığım B'TWIN RR 560 bisikletim de 5 tane sorun vardı. 06.01.2017 Tarihinde telefon ile aranıp bisiklet bakımının tamamlandığını, yazılan sorunların onarıldığı söylendi. Bisikleti almaya gittiğimde yazılan hiçbir sorunun onarılmadığını, ayrıca atölye çalışanlarınızdan ötürü sağ fren kolunun yamulduğunu ve çizildiğini gördüm. Sırf atölye çalışanlarınız yüzünden yaklaşık 1 hafta daha bisikletimi tamir edilmesini bekleyeceğim ama tahmin ediyorum ki bisikletteki sorunların yine hiçbirini yapmayacaksınız. Boşuna beni 2-3 haftadır oyalıyorsunuz. Kurumsal ve büyük bir firma olduğunuz için bisiklet alırken sizi tercih etmiştim fakat şuan çok pişmanım.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@EmirhanShn
Diyorum bayadir bi sey eksik forumda, Decathlon sikayetiymis :D
Hocam gecmis olsun, bende de ayni sorunlar oldu. Ozelden size bi numara atacagim o hanimla konusun sikayetinizi belirtin. Yardimci olacaktir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Auron Sanchez Çok teşekkür ederim.

Bu arada sikayetvar.com, Decathlon müşteri hizmetleri ve Bisiklet foruma :) şikayetimi bildirdim. Başka bir yer var mı?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@erdalyilmaz_
Hocam ordan iletilen sikayeti yine musteri hizmetlerinde telefonla arayanla cevapliyor, yardimci olmuyor kimse.

@EmirhanShn
Faceden gonderilerinin hepsinin altina yazabilirsin :D

Cesarisback

Forum Demirbaşı
Tepki
243
Bisiklet
Diğer
Size şunu söyleyeyim eğer değer verdiğiniz kaliteli bir btwin bisikletiniz varsa bisikletçiye gerekirse 200 tl verin ama decathlona bakıma falan bisiklet bırakmayın.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Cesarisback Aslında bisikletimin bakımlarını ben yapıyorum ama götüreyim dedim belki akort ayarı yaparlar diye (bende sehpa olmadığı için tam yapamıyorum) fakat bisikletin hiçbir sorununu yapmamışlardı. Decathlon sözde bakımı sayesinde tecrübe sahibi oldum :). Bisiklet parçalanmadıkça daha uğramam oraya.

Cesarisback

Forum Demirbaşı
Tepki
243
Bisiklet
Diğer
@EmirhanShn Şimdi uzun uzun anlatıcaktım ne olduğunu ama valla hiç yazasım gelmiyor ama şöyle söyliyeyim bisikletin teker bağlantı sele borusu falan gibi yerleri kocaman çizilmişti hatta sele borusu bildiğiniz beyaz renk olmuş :D ama buna bile sinirlenmedim daha neler oldu ki 2.5 hafta beklettiler 2 günde bir aramama rağmen başlamadılar en sonunda aradım dediler daha başlamadık 10 dk sonra arayıp bisiklet bitti dediler tabi anladım 1-2 şey yapıp vericeklerlini öylede yapmışlar bisikletin hiç biryerini yapmamışlar sadece zincirleri falan yağlamışlar belkide aynakolun gressini tazelediler ondanda emin değilim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Cesarisback Bakım yapmıyorlar, bakım diye göz boyuyorlar sadece. Bisiklete tamir bazında hiçbir şey yapmıyorlar, hatta dahada zarar veriyorlar.

Cesarisback

Forum Demirbaşı
Tepki
243
Bisiklet
Diğer
@EmirhanShn Keşke hiç birşey yapmasalar da en azından bisiklette zarar olmaz kısaca yaptıklarını sayayım isterseniz
Ön içlastik patladı allahtan bedava değiştirdiler arka iç lastik sibobu sizlere ömür,jantı falan lastik yokken 2 metreden düşürüp normalmiş gibi devam ediyorlar kim bilir bakımda neler oldu biisklete heryeri çizik,pedal aldığımdan beri sert dönüyor takılarak ama bişey yapamazlarmış bu konuda yeni pedal almam lazımmış ilk sorduğumda kullandıkça geçer demişlerdi kendi sorunları bişey yapamıyorlarmış,full bakım diye verdim ayrıntıları vererek akord ayarı yapmadılar hepsini tek tek sıkmak lazımmış eşit olması için birde hafif yamukluk varmış jantta oyüzden akord olmazmış ne alakaysa birde bunu jantı 2 metreden düşürdükten sonra söylüyorlar, jantların göbeklerinide yağlamadılar ama 3 hafta beklettiler. Birde böyle ayrıntıları söylerken sanki gereksiz uzatıyormuşum gibi konuyuy bitirmeye çalışıyorlar neyse kısaca bakıma bırakacağınıza 100 tl cik verin daha karlı çıkarsınız.

Kızılçam

Bitkisel Üye
Tepki
273
İsim
Ömer
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
en fazla 2-3 saatte bitirebilecekleri bakımı neden 1-2 hafta süre veriyolar anlamıyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Infinity dragon
Bir daha bakıma vermeyelim diye :D

Arkadaşlar zaten decathlonun servisi, normal bisikletçilere göre daha pahalı. 6 aylık bakım olayı bedava olsa da bir şey yapmadıkları için ona da gerek yok. Yani gitmeyin, kendinize sağlam bi bisikletçi bulun. :D

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
@Infinity dragon
Decathlon büyük bir mağazalar zinciri. Kurumsal bir firma olduğu için insanlar tarafından tercih ediliyor.
Kurumsal firma+uygun fiyat+uygun ürün= yoğun satış.

Bisiklet satışı çok olduğu için, haliyle satılan bisiklet adedi oranında bakım yoğunluğu söz konusu oluyor.

Bu konuda yetişmiş personel de az olunca, sizin şikayetinize konu olan süre kaçınılmaz olarak ortaya çıkıyor.
Kısaca; 1 bisikletin olağan bakımı 2-3 saat. Peki bakımı yapılan sadece sizin bisikletiniz mi? + Decathlon bisiklet bakımını gerçekleştiren insanları mağaza içinde başka alanlarda da kullanıyor mu?

Aslında çözüm çok basit.
Decathlon bakım sürecini kurumsal firmaya yakışır biçimde randevu ile gerçekleştirir ise bu sorun yaşanmaz.
Az personelle çok daha iyi müşteri memnuniyeti sağlayabilir.

Esen kalın.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
decathlon mağazalarına bakıma verdiğiniz bisikletlerin hallerini görseniz ağlarsınız, ne zaman decathlon"a gitsem bakıma gelen müşteri bisikletlerini çeşitli şekillerde görüyorum.

Genelde işe yeni giren elemanlar işi müşteri bisikletleri üzerinde öğrendiği için olanlar oluyor.

Yeni elemanlar sizin bisikletiniz üzerinde test ediliyor, bisikletten anlamayı bırak daha fren pabucu takmayı bilmeyen adamlara bisikletinizi emanet ediyorsunuz.

Yanlış anlaşılmasın, fren pabucu takmayı bilmemesi ayıp değil çünkü eleman daha işe yeni girmiş ancak öğreniyor.

Yakınımda tek bir decathlon var, 2 ayda bir giderim.
Çalışanlar genelde öğrenci galiba, çünkü her gittiğimde farklı elemanlarla karşılaşıyorum.

Normal standart bir işçi işi en iyi ihtimalle 3 ayda öğrense; bu 3 ayda bakıma gelen bisikletler ziyan :D

Ama gidip 40 yıllık Anadolu bisikletçisine gidersen en iyisini yapıyor, çünkü adam doğuştan bisikletçi.

Çoğu bisikletçinin en az 10 yıl tecrübesi vardır, işi bileline yaptırmak lazım.

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
442
Bisiklet
Diğer
@EmirhanShn Decathlondaki elemanlardan bir cacık olmaz tabiri caizse bir boktan anladıkları yok. Onları oraya koyanda suç var.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ihsan onur şener Haklısınız. Aslında bisikletin bakımlarını ben kendim yapıyorum da ne bileyim garantiden düşmesin falan diye götürdüm işte. Zaten bakımdan ziyade başka bir sürü sorun çıkardı bisiklet. Şimdi tüketici haklarına başvurdum, sonuçlanmasını bekliyorum. Para iadesi alıp bu iğrenç markadan kurtulacağım inşallah.