Decathlon başka mağazasından sipariş vermiyor.

supersonıc

Aktif Üye
Tepki
53
İsim
İbrahim K.
Arkadaslar İzmir decathlon magazasina gittim. 57 kadro triban 3 almak istedigimi dile getirdim ancak 57 kadro kalmadigini dile getirdi. bilgisayardan hangi magazalarda olduguna baktigimizda bodrum decathlonda 2 adet 57 kadro oldugunu soyledi. Peki buraya getirtebilir misiniz ben burdan alayim dedigim zaman baska magazadan getirtemiyoruz. kargo ücreti 150 200 tl tuttugundan dolayi mudurler izin vermiyorlar getirtmiyoruz dedi.

Bodrum decathlonu arayip durumu onlara izah ettim. Bana verdikleri cevap ise : bizim bisikleti gondermemiz icin izmir decathlonun bize siparis gecmesi lazim ancak o sekilde gonderebiliriz dediler.

Simdi izmir decathlon bana getirtemiyoruz diyor. Benim ne yapmam lazim. Bodruma gitme durumum yok. Kargo ucretide odemek istemiyorum. Zaten nornal sartlarda gondermeleri gerekiyormus. Decathlonu ben musteri memnuniyetine onem verdiğini zannediyordum. Benim simdi bu durumda ne yapmam lazim?

Scudo

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
decahtlon müşteri hizmetleri ile görüşün(mail atın) şikayet etmeden derdinizi anlatın çözüm bulunacaktır diye düşünüyorum.

Müşteri memnuniyeti konusunda çok hassaslar ama belki gönderim gerçekten sıkıntı oluyordur bilemedim.

supersonıc

Aktif Üye
Tepki
53
İsim
İbrahim K.
yarin tekrardan gidip departman muduruyle konusacagim durumu ona izah edicegim. Nasil ikna edebilirim ? Sikayet etmek istemiyorum bu sefer hic getirtmezler diye dusunuyorum

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
Departman müdürüne almak istediğinizi söyleyin, yardımcı olacaktır

• Beğen
Tepkiler: supersonıc

Emre O.

Aktif Üye
Tepki
26
Bisiklet
b'Twin
Aynı soruyu bende adanada mağazasına yönelttim ve daha önceden sorun yaşadıklarını ve gönderemediklerini söylediler bende bir delilik yapıp antalyadan adanaya gidip bisikleti alıp geri döndüm:D

Fakir Kemancı

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serkan G.
Bisiklet
Salcano
bir kere decathlon bayrampaşayı aradım stok sormak için, daha kadın alo demeden sert bir ses tonuyla size yardımcı olamıcam deyip yüzüme kapadı. sonra merkezi arayıp durumu söyledim ve xrs siparişi geçtim

supersonıc

Aktif Üye
Tepki
53
İsim
İbrahim K.
@Emre O. Gidip gelme gibi bir durumum yok beni karamsarliga dusurdunuz. :) @Osman D. bende oyle dusunuyorum ins yardimci olurlar yoksa decathlona karsi dusuncelerim degisecek musteri memnuniyetine onem veren bir sirketin boyle bir olay karisinda imkanlari varken musteriye hizmet sunmamalari cok buyuk bir problem

@Fakir Kemancı eger olumsuz olursa carraro cr 012 aklimda var

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Bisiklet
Salcano
Mağaza içi ulaşımda o kadar kargo olmuyor. Ayrıca Yurtiçi Kargo ile anlaşmalıyız biz kargoyu bahane etmek yanlış. Sanırım bilgisiz birisine denk geldiniz. Mağaza içi kargolama ancak karşı tarafın mağaza müdürü istemez ise gerçekleşmez. Siz direk departman müdürü ile görüşün o kolaylık sağlayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: supersonıc

supersonıc

Aktif Üye
Tepki
53
İsim
İbrahim K.
@F.Yıldırım sanirim decatlonda calisiyorsunuz. Yorumunuz icin cok tesekkur ederim. yarin tekrardan gidip departman muduruyle konusacahim. Ciddi alici oldugumu bodrum decathlondaki 57 kadro yu getirtmelerini talep edecegim ins getirtirler. Gelismeleri yazacagim buraya

Ahmet Keçeci

Aktif Üye
Tepki
62
Bisiklet
Salcano
Büyük mağazalarda, böyle durumlarda olabildiğince üst makamla görüşmek sorun çözücü olabiliyor. Satış danışmanlarını kötülemek istemiyorum benzeri bir mağazada ben de çalışmıştım, yeri geliyor müdürler bazı konularda farklı direktifler verebiliyor ama müdürle ikna edici bir konuşma yapmak daha iyi olabiliyor.

Hiç olmazsa genel merkezi arayın en son çare olarak, o zaman çözüm olabilir :)

Abdullah07

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Abdullah
Bisiklet
b'Twin
Ben Samsun'dan Isparta'ya kargo ile getirttim. Isparta'da decathlon olmadığı için kendim getirmek zorundaydım. 79,25 tl kargo ücreti ödedim. Firma içi çok daha ucuza gönderilecektir diye düşünüyorum.

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Öncelikle müşteri hizmetlerini arayıp insiyatifin mağaza yetkilisinde olup olmadığını sorun. Eğer mağaza yetkilisi insiyatif hakkına sahipse yapacağın bişey yok. Sonuçta onların da kendilerine göre yapmaları ve yapmamamaları gerekenler var

supersonıc

Aktif Üye
Tepki
53
İsim
İbrahim K.
Bu sekilde buyuk sirketlerin nicin kucuk hesaplar pesine dustugunu anlayamiyorum.Butun aksilikler beni buluyor. Yarin gidip konusacagim ins iyi bir netice almayi umuyorum

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Olaya biraz perspektif bakarsak 900 tl'lik bir ürün satıp. 300-400. Tl kârın bi kısmını kargoya vermek mantıklı değil. Ve eğer buna izin verirse elemanların bu durumu suistimal edip kasıtlı veya kazara bu olayı sıklaştırırsa şirket zarar eder ve zateb uygun fiyata ürün satıp kâr oranı az iken zarar eder seviyeye gelir. Kısaca biraz gerçekçi biraz da ticari olarak ele almalıyız aslında

Tepki
60
İsim
Abdullah
Bisiklet
Carraro
ürün internet mağazasında var ise interentten siparişi ver ben genelde öyle yapıyorum, teslimat adresi evine en yakın decathlonu sectıgınde kargo ucretı cıkmıyor

Fakir Kemancı

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serkan G.
Bisiklet
Salcano
@abdullahgurel92
En mantıklısi bu tek tek personelle mudurle ugraşmaktansa, ayrıca tribana çok ümit baglamayin büyük ihtimal orada olan stoklarda teşhirdir görmeden içinize sinerse tabiki alabilirsiniz.

supersonıc

Aktif Üye
Tepki
53
İsim
İbrahim K.
konuda deginmedim ancak bodrumdaki decathlonu aradigimda teshir urunumu diyede sordum. hayir paketinden dahi cikmadigini soyledi. Teşhis olsaydi izmir decathlondada var. Evet haklisiniz ama daha once bu sekilde alanlar oldugu icin bende faydalanmak istiyorum bu durumdan. Ki her buyuk firmanin normal yapmasi gereken bisey. Sonucta olmayan birseyi istemiyorum.

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
bende bimeks ten sennheiser mx271 alacaktım. internet mağazasında kalmamış. sadece bodrum ve muş mağazalarında kalmış. bodrum bimeks i aradım anlattım durumu. onlarda uşak şubesine kulaklığın parasını verin biz uşak a yollarız dediler ama uşak mağazasında ki sorumlu kişiyle görüştüm o da öyle şey olmaz dedi. kargo parası tutar falan dediler. neticede alamadım kulaklığı

Tepki
47
Bisiklet
KTM
Arkadaşım geçen gün bodrum decathlondan izmir dec. iki adet matara tutucu getirtti. Özellikle gelince aradılar filan ilgiliydiler neden olmaz demişler size anlamadım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklette mağaza teslim olmuyor mu ?

Decathlon şubesi evime 10 dk mesafede, ama bazen burada olmayan ürünler oluyor. Öyle olunca da mağaza mağaza aramak yerine, 5-10 liralık parça olsa bile internetten alıp mağaza teslimi seçiyorum, 3-7 gün arasında teslim alıyorum. Bisiklet için de bir deneyebilirsiniz siteden.