Dealextreme geri ödeme yapmadı.

Tepki
12
Merhaba Dealextremeden ayın 16 sında 84 Tl değerinde bir ürün aldım, ancak aldığım ürün iptal oldu 6 gün geçmesine rağmen param geri iade edilmedi. Bu konu hakkında ne yapmalıyım normal midir ?
Şimdi tekrar görüştüm sanırsam banka kabul etmemiş ama tam anlayamadım.Alta yazıyorum görüşmeyi.

info: Welcome to Dealextreme Customer Service. A representative will be with you shortly.
info: You are now chatting with 'Sicily'
Sicily: Welcome to DealExtreme, nice to meet you !
BUGRA: Hi, I bought items was canceled in 16 December but still did not return my money
Sicily: you didnt paid successfully for this order, so no refund from us
Sicily: plz check your card record,
Sicily: sorry, i should say we refuse to accept your money , you can check with your bank for the money
BUGRA: seems to be been paid
Sicily: you can check again, we refused to accept your money on 12/17/2014
BUGRA: thank you

İninal Kartla aldım sıkıntı kart yüzünden mi ?

Scudo

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Kartından tahsil edilmemiş yada edilememiş. Ödeme yapmadığın için geri ödeme de olmaz diyor. Bankanla konuştun mu para çekilmiş mi?

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Bankayla iletişime geç ve paranın iade edilip edilmediğinin teyidini al. Belki bekleyen işlemlerde görünüyordur. Yok iade olmamışsa dökümünü al ve tekrar dx ile iletişime geçip belgeyi göster. Daha sonra bekle bakalım ne olacak. Bir de dx.com'da My Account altında My orders sekmesine gelip yaptığın siparişin numarasına tıkla ve açılan sayfada Order Tracking kısmında ne yazıyorsa buraya yapıştır bir bakalım.

Şuna benzer bir görüntü olması lazım:
Date______________Status ___ Notes
22.12.2014 07:35:05 Canceled Order is canceled
22.12.2014 07:23:50 Order Processing Order is being processed.
22.12.2014 07:23:50 Payment Confirmed Payment verified.
22.12.2014 07:23:45 Order Received Order has been created, awaiting payment.

Tepki
12
@Halil EROĞLU

İninal karta inernetten mesaj attım işlem 10 gün kadar sürebilir diyorlar, ama Dealextreme parayı göndermediğimi söylüyor hareket dökümünde ise paranın çekildiği yazıyor ?

16.12.2014 19:28:08 Payment Received Your payment has been received , it's awaiting verification.
16.12.2014 19:27:58 Order Received Order has been created, awaiting payment.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Kart ile ödeme sürecinde provizyon almak diye bir adım var. Kartından provizyon alınmış ama çekilmemiş olabilir. O yüzden sen çekilmiş görüyor olabilirsin. Hesap kesim tarihindeki döküme (hesap ektresine) bakmalısın. Esas gerçek durum hesap ekstresinde belli olur.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Çağrı merkezi yok mu orayı arasan olay hemen aydınlanır.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@Buğrahan Özbilenler

Diyor ki: "Your payment has been received , it's awaiting verification." Yani ödeme alındı, doğrulama bekliyor. Kartından o kadar tutar çekilmiş havuz hesabında bekletiliyor, henüz onların hesabına transfer edilmemiş. 2 seçenek var banka tam onay vermedi veya ön tahsilat(provizyon) işlemi yapmışlar; yani o kadar tutara belli süreliğine bloke koymuşlar. Bekleyeceksin, başka çaren yok şimdilik...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bence git, yüz yüze konuş. Derdini açıkla, anlayışlı biriyse, çözer sorununu.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@muratcolakoglu

Bence Dealextreme'den habersiz...

Tepki
12
@Halil EROĞLU

Yani param şu an için Dealextreme'de bankayla herhangi bir sorunum yok sanırsam yapacak başka bir şeyde yok beklemekten başka..
Hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim yeni gelişme olursa buraya yazarım.
İyi Akşamlar.

Tepki
21
@Buğrahan Özbilenler

Büyük ihtimalle DX parayı almadı. Alışverişi onayladığınızda firma bankaya şu kadar para çekeceğim mesajı gönderiyor fakat paketleme yapılmadan para çekilmiyor(DX ile kart kullanmadım; Kullandığım kimi yerler böyle çalışıyor.). Banka onay gelene kadar(Veya zaman aşımı) paraya bloke koyuyor. DX para çekiminine onay vermediği için, hala blokeli halde olabilir. İnternet şubesinden bakarsanız işlem "provizyon/onay bekliyor" altındadır. Eğer öyleyse bankaya göre değişmekle birlikte maksimum 7-10 günde paranın serbest kalması lazım.

Tepki
1
Ben bikeresinde dxden bir urunu fazladan almistim hemen iptal ettirdim fakat karttan cekilmisti geri odeme yapmadilar hediye ceki gibi birsey verdiler o parayi ordan baska birsey alarak kullanmistim :)

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@cemil kocan

Bankana "ürünü göndermediler" diye şikayet yazsaydın bankan parayı onlardan alırdı. Geri ödeme yapmamak diye bir keyifleri yok. Ben bu şekilde defalarca paramı geri almışımdır.