Dawes Scorpio / Raleigh Winner / Surly Flip-Flop (fixed) arka göbek

Ahmet Miura

Forum Demirbaşı
Tepki
845
İsim
Ahmet Cemiloglu
Bisiklet
Diğer
Dawes Scorpio (1989) 75 YTL
Reynolds 500 CroMoly çelik kadro ve çatal.

Raleigh Winner (1986) 60 YTL
Çelik kadro ve çatal.

Surly (Sıfır) 180 YTL
Flip-Flop arka hazne
Flip-Flop= Fixed dişli ve vitessiz normal dişli aynı göbeğe takılabiliyor. Jantı çıkarıp ters çevirerek dişli seçebiliyorsunuz.
Resimdeki 130mm ölçüyü yanlış yere çizmişim. Arka çatal iç genişliği 130mm olacak (somundan somuna).

Ölçüler resimlerde mevcut. Kadroların yeniden boyanmak ister. Yer yer pas var, çürük yok. Görüldüğü gibi...

Kadrolar elden teslim (Caddebostan-İstanbul), göbek postalanabilir.

Sevgiler,

Ahmet

http://i2.photobucket.com/albums/y40/TOXICKA/My%20Bike%20Parts/DawesScorpio560.jpg

http://i2.photobucket.com/albums/y40/TOXICKA/My%20Bike%20Parts/RaleighWinner575.jpg

http://i2.photobucket.com/albums/y40/TOXICKA/My%20Bike%20Parts/Dawes_Raleigh_Forks.jpg

http://i2.photobucket.com/albums/y40/TOXICKA/My%20Bike%20Parts/Surly_FlipFlop_Hub.jpg

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Bu aletler index sisteme uygun sanıtım STI larla kullanabilirmiyiz...

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
çağrı STI kabloların geçeceği kadro bağlantısı ve arka vites için kulakçık mevcut değil ,aparat icap edicek.:rolleyes:

Fatih Ertörün

Forum Bağımlısı
Tepki
1.064
Aparatın takılacağı şu parçanın takılacağı vida yuvası kadronun üzerinde var mı acaba? ben göremedim de.Bu parça sayesinde STİler çalışır çünkü

(link)

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
@ultegrax

yok fatih kelepçeli bir aparat yapılacak ben bir tane Ercan Bayramın colnagosuna yapmıştım kadroyu alacak arkadaş bana ulaşsın ücretsiz yaparım.
ama asıl konu arka vites kulakçığının olmaması bildiğimiz kadro kulakçığı monte edilemez ama ufak bir kaynak işçiliği ve somun bu işide çözer.

Fatih Ertörün

Forum Bağımlısı
Tepki
1.064
Doğru valla kelepçeli aparatlar da vardı demi, onları unutmuşum ben oldukça eski çünkü. :)

Ahmet Miura

Forum Demirbaşı
Tepki
845
İsim
Ahmet Cemiloglu
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar, bu kadrolara STI sistem takma konusunda ısrarlı çabanız için teşekkürler ama niyetinizi anlayamadım...

Kim, neden bu kadrolara modern bir STI grupset takmak istesin ki?

En ucuz STI kol : Shimano Sora

Tanesi 60 USD, çifti 120 USD.

Bu kadroların biri 58 USD, diğeri 47 USD.

Ekonomik bir şekilde elindeki eski parçaları değerlendirerek çelik kadrolu Fixed / Singlespeed bisiklet toplamak isteyen biri dışında kimsenin bu resimlerle ilgileneceğini sanmıyorum.

NOT: Vites kulakçıkları var. Dawes elimde. Raleigh kulakçığını parçaların arasında aramam gerekiyor.

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
@Miura

canım STI takmak isteyen çıkabilir , forumda ölü dirilten çok arkadaş var :D :D :D .kadroyu alan fixed gear toplamaz belki :p

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
Ne yani zevk değilmi duraace bilem takarım.Hem çelik iyidir valla. Aludan zevkli. İnla çelik için mivacroma 2-3 bin dolarmı verelim.Şaka biyana 11,5 kg 350 ytl ye bisiklet toplamak pek mümkün tavsiye ederim. 15 yıl önce bunlara binenler yanlışmı yapkışlardıki bu gün. binilmesin. Şahsen Trek yatıyor ölüyü diriltim dirilteli.

Ahmet Miura

Forum Demirbaşı
Tepki
845
İsim
Ahmet Cemiloglu
Bisiklet
Diğer
Dawes Scorpio ve Raleigh Winner kadroları ve çatallarını yer sıkıntısı nedeniyle elimden çıkarmak istiyorum.

Cuma günü akşam 17:00'a kadar en iyi teklifi veren istediği kadroyu alır... En iyi teklif 1 YTL bile olsa kadroyu veririm. Kargolayacak vaktim olmadığı için elden teslim.

İş: Kanyon/Levent, İstanbul
Ev: Caddebostan/Kadıköy, İstanbul

Lütfen tekliflerinizi özel'den ve hangi kadro için olduğunu bildirerek atınız. .

Sevgiler,

Ahmet

tipsy

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Colnago
Ahmet selamlar, ben kırkından sonra bisiklete başlamaya karar verdim ve az bütçeyle ilk yol bisikletimi edinmek istiyoum. Teknik bilgim yetersiz ancak bu kadroların ölçüsünün bana uygun olduğunu biliyorum. Sana sorum şu: bu kadrolardan birini alıp üzerinde bir tadilat yapmadan vitesli (eski sistem de olabilir) bir bisiklet toplamam mümkünmü? (yazışmalarda mükün olmadığı izlenimini aldım) Eğer mümkünse kadrolardan birine talibim....

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
olur olmasına ama biraz ite kaka olur ve fazla zevk vermez bunlardan çok güzel single speed (tekvites) yada fixgear (pedalıdurmaz) olur ve çok da zevkli, farklı olur yine de karar sizin

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Merhabalar Miura, kadrolar duruyor mu? Kulakçıklar elinde mi? Şu anda ne fiyat istiyorsun? ve Surly göbeğin fiyatını göremedim, satıldı mı?

Ahmet Miura

Forum Demirbaşı
Tepki
845
İsim
Ahmet Cemiloglu
Bisiklet
Diğer
Selam, bu konu çok gerilere gittiği için satıldı diyerek yüzeye çıkarmayayım dedim. Dawes'u tekrar toplayacağım, Raleigh'i çağrı aldı, Surly de İngiltere'ye satıldı.

Sevgiler,

Ahmet

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Ben de Dawes'a göz dikmiştim, neyse hayırlı olsun.

Ahmet Miura

Forum Demirbaşı
Tepki
845
İsim
Ahmet Cemiloglu
Bisiklet
Diğer
@felis911

İte kaka derken?

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Ürünler satıldığı için ilan kapatılmıştır... hayırlı olsun...