Darulaceze'ye Bagis! Herkes dikkatle okusun...

gugus

Daimi Üye
Tepki
146
Merhabalar sevgili Forum,

Yazin gelmesiyle birlikte bir gardrop degisimi yaptik. Kisliklar depoya yazliklar dolaplara yerlestirilmeye baslandi. Bir anne aliskanligidir bu degisim. Birden sunu fark ettim; "ne zamandir ayni kiyafetlere hic dokunmadan sadece dolaba koyuyorum!!!" Hemen ev arkadasim ile bir anlasma yapip kiyafetlerimizi ayirip yikamaya basladik. Giymedigimiz ama baskasinin keyifle giyebilecegini dusundugumuz kiyafetlerimizi paketledik. Sonra bunlari nereye verebiliriz dedik! Aklimiza yetistirme yurtlari geldi. Bulamayinca da "Darulaceze" de yasitlarimizin oldugunu ogrendik. Ve varsa daha esya toplayalim goturelim istedik!

Biz fakir bir aileydik, (allahtan aileydik!:eek: ) Ben de tabiri caiz ise baskalarinin eskilerini giyiyordum (simdilerde boyle bir tabir cikti:mad: ). Icinden hic ustumden cikarmak istemedigim kiyafetler de cikardi, cok mutlu olurdum. :) O posetten cikan elbiseler benim icin hic yiyemedigim kinder supriz gibiydi:) :)

Lafi uzatmadan, (kendime terapi yapiyor gibi oldu:)) Bu 14 Haziran'da biz paketlediklerimizi birakmaya gidiyoruz. Bu tur bir zahmete girecek insanlarin az oldugunu dusunuyorum, yine de bir umutla yazdim. Paketleyin birlikte goturelim!

Herkes kac paketi oldugunu yazsin, sayiya gore toplama formulu gelistirecegiz....

Iyi haberlerinizi bekliyorum

Scudo

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Bu düşünceli davranış için teşekkürler Birgül, eminim destek verenler çıkacaktır, ben de eve dönünce bakarım bir neler var kullanmadığım...

• Beğen
Tepkiler: unlu ve gugus

gugus

Daimi Üye
Tepki
146
Sagol Okan, artik yikar paklar en kotu ihtimal bir otobus firmasi ile gonderirisin. Kutahya'da ki gozumuzsun. Oradan daha cikarsa sende oradan topla:)

sevgiler

gugus

Daimi Üye
Tepki
146
Konuyu guncel tutmaya calisiyorum. Eminim bir haftasonu bisiklet gezisi kadar keyifli gececektir. Sevgili Moderatorlerinde destegini bekliyoruz tabi ki!

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Bu güzel düşüncelerin ve açıklamaların için teşekkür ederim Birgül.Bizim yanımız Okmeydanı "Darulaceze" olduğundan gerekli yardımları yapmaya çalışıyoruz.

14 Haziran da orada sizlerle bulunmak isterim arkadaşlarım..

• Beğen
Tepkiler: gugus

gugus

Daimi Üye
Tepki
146
Ozelden de bazi esyalar verebilecegini soyleyen arkadaslar ve "okolli - Hakan Yazman" lutfen goruselim.En gec cuma elimde olacak sekilde paketlerinizi bana ulastirin. Ya da nasil ve nereden alinacaksa soyleyin alalim. Olmadi hep beraber gidelim.:) (Soylemezsem uzulurum, yogun Ilgi gozlerimi doldurdu.... )

Sevgiler

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman

gugus

Daimi Üye
Tepki
146
Tekrar merhaba, biz (esyalari getirecek arkadaslarla haberlesmistik) bir hafta daha ertelenebilir dedik ve ancak burada ilan edebildim. Darulaceze de ki muhattaptan ses gelmeyince biraz panik oldum:( sonra baska bir yerler ararken belediyenin Kadin Koordinasyon Merkezi ne ulastik. Esyalari onlara vermeyi dusunuyoruz. Bilginize sunarim. :) Yine de esyalari hazirlamakta gec kaldiginizi dusunuyorsaniz biraz daha vaktimiz var

sevgiler

gugus

Daimi Üye
Tepki
146
Merhabalar size!

Kac zamandir toparladigim esyalari ulastiracak bir yer ariyordum. (Darulaceze ile bir turlu olmadi) Nihayetinde Mardin Kiziltepe de Ugur Ogretmen ile gorusup onun yonlendirmeleri ile esyalari gercek ihtiyac sahiplerine ulasitirdik.Ugur Ogretmen, olursa resim gonderecek umarim. Herkes artik biraz daha iyi, tesekkur ederim ilginize. Iyi gunler dilerim herkese

NKORHANK

Aktif Üye
Tepki
108
Bu konunun gündeme gelmesi çok iyi oldu. Bugün bir arkadaşıma Kadıköy'de Halis Kurtça kültür merkezinde yardımların kabul ettiğinden bahsetmiştim. Ardından bu mesajı okudum. Herzaman verecek birşeyler çıkartabilirim. Darülacize uzak olduğu için Kadıköy'de bağışları yapıyordum. Farklı kanalların kullanılması faydalı olabilir. Nasıl organize edip göndereceğimiz konusunda bilgi verirseniz sevinirim .

Ayrıca dilerim bu platformda bisiklet sever arkadaşların bir araya gelmesi bir vesile olur ve yardım kültürümüzü aramızda sağlam ve düzenli bir organizasyon haline getirebiliriz.

Anadolu yakasında Kadıköy civarında arkadaşlar var ise benim ile temasa geçebilirler.Bende yardımları toplayıp, sanırım yeri okmeydanında olan, Darulacizeye organize şekilde gönderebiliriz.

Bu firsatı gösterdiğiniz için teşekkürler.