Darıca Boğaziçi Kuş Cenneti ve Botanik Parkı Ziyareti

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz üzere Türkiye'de sayılı olan hayvanat bahçeleri ve kuş cennetlerinden birisi olan Darıca (Bayramoğlu da olabilir tam ismi aklımda değil) Boğaziçi Kuş Cenneti ve Hayvanat bahçesi bizler için bulunmaz bir nimet. Bir çok farklı tür hayvan ve bitki barındırmakta. Ancak uzun zamandır zarar ettiği gerekçesiyle kapatılacağı konuşulmakta. Zira hayvanlara gerekli besin yeteri kadar temin edilemiyormuş ve geliri, giderinden azmış.

Ben derim ki, bisikletlerimizle bir ziyaret gezisi düzenleyelim. Hem az da olsa katkımız olmuş olur, hem de güzel vakit geçiririz.

Böyle bir organizasyona kimler katılabilir? Haftaiçi olacak büyük ihtimal, çünkü haftasonu bisikletlerimizle ziyaret etmemiz biraz zor olabilir ve haftaiçi daha rahat gezebiliriz. Ben İstanbul Küçükçekmece'deyim. Avrupa yakasından gelenlerle bir yerde buluşur, vapurla karşıya geçeriz, karşıdan da Anadolu yakasından gelecekler bizi karşılar ve yolu bilen birisinin önderliğinde devam ederiz. Ben tek başıma yaşım gereği gidemiyorum, ancak grup olursak ailemden izin almam daha kolay olacaktır. Anneannem orada oturduğu için sürekli gidiyorum, ancak arabayla gittiğim için bisikletle gidecebileceğimiz yolları hiç bilmiyorum.

Dün de forumdan Kata isimli üyemiz Bayramoğlu'nu ziyaret etmiş, onun açtığı konudan da görüşlerini okuyabilirsiniz. Tanışma Forumu/İstanbul Anadolu/Bayramoğlu'na gidiş...

Evet, kimler bu tura destek verebilir?

http://img376.imageshack.us/img376/672/darcakucenneti2hc4.jpg

• Beğen
Tepkiler: Ozge Deniz
Scudo

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
darıca ya ulaşmanın 2 yolu var bisikletle 1 e5 karayolundan 2 tem den bana sorarsanız darıcaya kadar arabayla gidilir oradan bisikletle gecilebilir

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Araba bizi bozar :) Amaç zaten hem pedallamak, hem de kuş cennetini ziyaret etmek. Bayramoğlu ve Darıca'ya forumdan giden olmuş daha önce, hem de pedallayarak. O yüzden madem pedallamak mümkün, biz de bisikletlerimizle gidelim. Umarım talep olur da, tek başıma kalmam.

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Yok mu hiç kimse gelecek olan? Perşembe ya da Cuma günü gitsek?

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
benim gelmem imkansız:( .orda olsam kesin gelirdim.sana iyi gezmeler sercan...

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Teşekkür ederim, ama sanırım ben de gezemeyeceğim. Tek başıma yola çıkmam imkânsız çünkü.

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Keşke sana katılabilsem Sercan, eminim çok zevkli olurdu...

Tepki
73
İsim
Saygın Yılmaz
Bisiklet
Merida
Sahil yolundan gidilebilir aslında.

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Gidilemez diye bir durum yok ortada zaten. Gidecek adam yok! :) Ben tek başıma çıkmaya korkuyorum, çünkü yolları bilmiyorum ve yaşım henüz 16,5 :) Varsa ''ben giderim!'' diyen babayiğit, takılırım peşine. Kovsa bırakmam! :)

ümit_levent

Forum Demirbaşı
Tepki
414
hafta içi herkez çalıştıgından katılımın hiç olmayacagı kanatindeyim ama inşallah katılım olur ve gidersiniz

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
sevgili sercan oraya kadar bisiklet sürmek biraz senin icin ve başkaları icin tehlikeli olabilir gittiğini varsayalım tuzlaya kadar sahil yolu tuzladan sonra e5 karayoluna bağlanıyorsun mecburi olarak zaten e5 karayolu tuzladan sonra cok tehlikeli bir yol nedenini sorarsan yol 2 şerite düşüyor ve emniyet şeridi cok dar artı kamyonların ve süratin kacınılmaz olduğu bir yer aklınızda olsunben o yolu gectiğimden sana burda hatırlatma yapıyorum bilginize

izumi

Üye
Tepki
32
Bayramoğlu,Darıca'ya giderken E5'e çıkmaya gerek olmadığını yazmıştım,tehlikeli bir sürüş olmaması için YANYOL kullanılabilir(hem gidişte hem dönüşte)

Elbette kalabalık grup olursa biraz daha zor olabilir zira kunduzlar işbaşında yanyolda da kazılar var.Of demeden off road olsun derseniz sorun da yok tabii...

@nirvana

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Off Road? Kulağa hoş geliyor :) Aslında tek başıma mı gitsem? :) Ama yok yok, ben yine de ümitle bekliyorum grup olacak kadar katılımı :(