dahon Vitesse D8 için tekerlek mandalı

Serdar Kaptı

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Dahon
Bu tekerlek mandalları d8 için hangi ölçülerde olmalı ? Bisikletin ön arka tekerlek göbeklerinin demi değişmesi gerekli? Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
internet sitesinde sadece
"Front Hub ALLOY, MINI, SEALED BEARINGS
Rear Hub ALLOY, CASSETTE, SEALED BEARINGS"
yazıyor üstünde model filan varsa söylerseniz ona göre bakabiliriz
şuan üstünde somunlu sistem varsa mandala geçmek için göbeklerin de değişmesi gerek

Metehan D.

Üye
Tepki
93
Bisiklet
Salcano
@Serdar Kaptı

Ön arka ikisinde de somunlu göbekler var ne yazık ki göbekleri değiştirmeden mandallı yapamazsınız

Serdar Kaptı

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Dahon
@Hakan Can Onrat

Şuan üstünde somunlu sistem var. Asıl merak ettiğimde buydu zaten. Göbeklerin değişmesi şart ozaman. Peki göbek değişimi için nasıl bir araştırma yapmam gerekli? Yani ölçülerini nasıl öğrenebilirim? Birde bu değişimin eksi sonuçları olabilirmi?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Serdar Kaptı

açıkçası mandallı sisteme geçmek için o kadar masraf yapmaya değmez yanınızda bir adet 14-15 taşıyın nolcak :D
Bende mandal kırıldı sanmıştım siz yazınca
Göbek için herhangi bir ölçü gerekmiyor sadece tel sayısı uysa yetiyor diye biliyorum (tel uzunlukları hakkında bir fikrim yok)
eksi sonuç olarak çıkaracağı masraf bence gerek yok dediğim gibi

Serdar Kaptı

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Dahon
Fiayatlara Ufaktan bir baktımda, sanırım haklısınız. Canım sıkıldıkça decathlon'a gide gele en son bu mandallar gözüme takıldı. Mandalların fiyatlarını görünce ucuz pratik ve hoş olur diye düşünmüştüm. 13 liraya bile mandal gördüm. Ama işin özünün göbek olduğu ortaya çıkınca, sayenizde birşey daha öğrendim. Teşekkür ederim Hakan Bey :)

@Metehan D.

Sizede teşekkür ederim Metehan Bey.

• Beğen
Tepkiler: ibrahim_D

Kürşat Altunay

Aktif Üye
Tepki
77
Bisiklet
Dahon
@Serdar Kaptı

Hocam zaten bisikletlerin kadrosu aşağıda olduğu için kilitleme problemi oluyor bir de tekerleri mandallı yaparsan tekerleri de kilitlemek isteyeceksin hepten sıkıntı çıkacak. Onun yerine 30 liralık bir yama seti al, pompalı falan (eğer sele borusu pompalı değilse) zaten içinde var 14-15 anahtar.

Serdar Kaptı

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Dahon
@Kürşat Altunay

Aynen dediğiniz gibi yaptım. Teşekkür ederim.