Dahon Vitesse D8 / Btwin Tilt 5-7-9

Tepki
1
Katlanabilir bisiklet almak için 1.400 civarı bütçe ayırdım. Daha önce Decathlon'da Btwin Tilt 5 deneme fırsatım oldu hoşuma da gitti. Daha sonra Dahon'u araştırdım ve atladım beşiktaştaki bikeandoutdoor mağazasına gittim. Vitesse D8 bana en uyan modeldi ama katlanabilir bisikletlerde seçenek limiti is the sky sonuç olarak eleye eleye bu iki markanın bisikletleri arasında tamamen kararsız kaldım. Dahon'un vitesse D8 modeli 500euro'ya satılıyor. Peşinde %5 indirimi var. Btwin Tilt şu anda stoklarında mevcut değil ama 1.200 civarı olabileceğini tahmin ediyorum. Büyük ihtimalle mayıs başında yeni model Tilt'ler gelecek deniyor. Bu platforma danışmadan önce bi çok sitenin yorumlarını incelemelerini okudum ama tam karara varabilmiş değilim.
Bu konuda fikir, önerisi olan benimle paylaşabilir mi?

Teşekkürler.

Scudo
Tepki
33
Bisiklet
Dahon
Merhaba,
Tilt kullanmadım bilmiyorum, ama şu anda kullandığım Dahon 2. katlanırım, önceki de bir Dahon'du ve sağlamlığına şüphe yok, bu katlanır işini ilk yapan firma ve 30 yılı aşkın tecrübesi var bu konuda. Bence eğer uzun yıllar kullanırım, değiştirmem, satmam diyorsanız hangisi hoşunuza gittiyse onu alın. Ama 1-2 yıl kullanır satarım derseniz bence Dahon daha bilindik bir marka olduğundan mantıklı bir fiyat verdiğinizde 2 gün içinde satılıyor. Elden çıkartması kolay. Benim bundan öncekini alırken ilanı veren kişi iki adet satıyordu, sabah verdiği ilana öğle saatlerinde ikisi de satılmıştı. Ben satarken de 1 gün içinde satmıştım.

ali sezgin

Üye
Tepki
102
Bisiklet
Salcano
Selam arkadaşım;
Yaklaşık 2 aydır tilt 7 kullanıyorum. Gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Katlama mekanizması harika. Bisikleti katlamak ve açmak 2-3 saniye. Zincir yerine kayış kullanılmış. Yağ kirleri ile uğraşmana gerek kalmıyor. Uzun zamandır bisiklet kullanmadığım için kondisyonum düşüktü. O yüzden ilk başlarda biraz zorlandım. Şimdi ise otomatik göbekten 2 vites çok keyifli sürüş sağlıyor. Modeli farklı olduğu için havasıda bir başka tabi :) Selenin altındaki numaraların olması da güzel bir ayrıntı. Sele yüksekliğini her seferinde aynı ayarlayabiliyorsun. Aşağıdaki linkten biraz daha fikir sahibi olabilirsin. ( Decathlon dan primmi istesem napsam :))

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
İmzanızı beğendim :)

Akşam katla Sabah atla!

• Beğen
Tepkiler: ali sezgin

ihsangencer

Forum Demirbaşı
Tepki
729
Bisiklet
Carraro
ali bey benim iş arkadaşım, 50.000 tl'lik reklam sloganı "akşam katla, sabah atla", benim için de imza üretmesini bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: ali sezgin
Tepki
6
Özcan bey bende aynı sizin kaldığınız ikilemdeyim, gönlüm açıkcası btwin tilt 7 den yana, kırmızı ve siyah rengi süper ama malesef Türkiyede'ki hiç bir decalthon bayisi satmıyor şu an,4 gün önce hepsini tek tek aradım, ama yok malesef, eğer bulursanız forumda paylaşırsanız sevinirim, aksi taktirde mayıs sonu ingiltereden arkadaşım geliyor ona getirticem bir tane

GT-N5110 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

halil y

Üye
Tepki
9
İsim
ibrahim
Bisiklet
Dahon
ben de tilt 9 ile dahon arasında kalmıştım. aslında dizaynı ve aksesuarları ile tilt 9 daha fazla ilgimi çekiyordu. ancak katlandığı zaman yaklaşık 10-15 cm daha geniş olduğu için ve ağırlığı daha fazla olduğu için daha fazla para vererek dahon mup8 aldım. tilt kullanmadım ama dahon sürüş ve malzeme kalitesi olarak daha iyi olduğunu düşünüyorum...

Tepki
19
ben de tilt 7 ve 9 arasında kalmıştım. Renginden dolayı en son tilt 7 ye karar kılmıştım fiyatta 1199 civarı idi. Yalnız decathlon'un sitesinde ürünü kaldırdılar ve o kadar beklemem hüsranla sonuçlandı. Şimdi dahon mup 24 kullanıyorum

Tepki
1
Halil bey sanırım bende dahon alicam,daha fazla beklemek istemiyorum ama vitesse d8 de fena durmuyor ve fiyatı 400tl daha ucuz mu p8 den,acaba çok mu fark var d8 ile sizin mu p8 in arasında?

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
1
Arkadaslar selamlar, yaklasik 2 hafta once dahon vitesse d8 aldim, cok memnunum
Fotograflari paylascam en kisa zamanda.

halil y

Üye
Tepki
9
İsim
ibrahim
Bisiklet
Dahon
d8 de ekstra bagaj olduğu halde 400 tl fiyat farkı var. hiç d8 kullanmadım. aynakolu daha geniş olduğu için mu p8 in daha fazla sürat yaptığını biliyorum. bazı bileşenler ve kadro yapısından dolayı bu fiyat farkı olmalı muhakkak. para sıkıntınız yoksa mu p8 alın bence.

Selçuk G

Daimi Üye
Tepki
323
İsim
Selçuk G.
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Dahon'u tavsiye ederim. katlaninca daha derli toplu oluyor ve biraz daha hafif sanirim.

Tepki
1
Arkadaşlar dahon vitesse d8 aldım 10 gün kadar oldu çok memnunum tavsiye ederim.

GT-N5110 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi