Dahon MU-SL

ÖzgürÇobanoğlu

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Focus
Herkese Merhaba. Bu başlık altında hiçbir yazı olmaması garibime gitti işin açıkçası. Son zamanlarda katlanır bisikletler özellikle şehir içi kullanım için pek bir popüler oldu ve neredeyse her marka çıkarmaya başladı modellerini. Ben gönlümü yol bisikletine kaptırdım. Bu sene hibritten yol bisikletine geçtikten sonra başka bisiklet beni kesmez artık diyordum. Sonra eşim için bir bisiklet bakmaya başladık ve katlanır almaya karar verdik. Hem katlanır hem de hafif. :)

Çok uzun zamandır Dahon'un modellerini gözüme kestirmiştim ama malum bu sene gümrükte takıldılar ve bir türlü giremediler(artık girmiş piyasa tabi). Bu arada birkaç markaya baktık ama eşim çok beğenmedi onları(btwin, schwin, ümit gibi). Sonrasında Dahon MU-P8 de karar kıldık. Sağolsun Kaçkardan Yusuf çok yardımcı oldu herşeyi hazırladık ama bisiklet bir türlü girmedi gümrükten içeriye.

Benim de bu arada stockholm'e bir iş seyahatim vardı ve hemen başladım oradaki mağazaları aramaya. Eee malum bisiklet şehri konusunda lider sehirlerden biri Stockholm ve bir sürü de farklı markanın var.

Neyse oraya gittiğimde ellerinde MU-P8 kalmamıştı ellerinde ve biraz daha pahalı MU-SL modeli vardı. Hemen vuruldum tabi. Çünkü SL modeli çok daha sportif bir model ver her şeyden öte pedal dahil ağırlığı 9 Kg. P8 modelinden 3-3.5 kilo daha hafif. Hemen vuruldum ve aldım. :) Biraz daha pahalıya geldi bana ama benim Giant Defy 2dem bile hafif bir bisiklet inanılmaz. Artık üretilmiyor ama 2010 modeli ellerinde vardı ve güzel de bir indirim yapmışlardı.

Özellikleri için: (link)

Vergi iadesi ile yaklaşık 1700e mal oldu bana ki MU-P8den 100 TL daha fazla Türkiye fiyatına göre. Üzerindeki ekipmanlar şahane, Sram X9, schwalbe kjok lastikler. :) Çok hızlı katlanıyor, özellikle buradaki denediğim bisikletlere göre ve ağırlık konusunda zaten diyecek birşey yok. Bence katlanır bisikletler çok daha populer olmalı büyük şehirlerde. kullanımları neredeyse tam boy bisikletler gibi, toplu taşımaya rahatlıkla konulabiliyor evde de çok az yer kaplıyor. Eşimin bisikletini çok kıskanıyorum şu anda ama yol bisikletimin yeri de ayrı tabi. Fotoğrafları aşağıda, umarım daha çok katlanır görürüz yollarda.

Herkese bol pedallar...

Scudo

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Özgür Bey sizin adınıza sevindim, çok güzel bir bisiklet gerçekten. Kimi arkadaşlar için katlanır bisiklet bisikletten bile sayılmıyor ama ben tam tersi vazgeçilmez olduğunu düşünüyorum. Katlanır bir Trek sahibiyim ve asla elden çıkarmak istemem. Hayırlı olsun, kazasız sürüşler dilerim.

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
Hayırlı olsun! 1700 bu bisiklet için süper fiyat. Geçen sene çok kısa bir süre Evanscycles'da %50 civarlarında bir indirimle 600-700 pounda satılmıştı 2010 model, size de aynı fiyata gelmiş. Bende de MU-P8 var. Sürüş ve hız konusunda az biraz taviz veriyorsunuz (normal bir bisikletten %10-15 daha yavaş, sürüş de makul ölçüler dahilinde biraz daha heyecanlı ;)) ama artıları bunları rahatlıkla kompanse ediyor..

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hey gidi heyy... Mavi Pinokyo'cuğum geldi birden aklıma. Katlanması için açık ağız veya yıldız anahtar kullanmak gerekiyordu. Bir miktar da zahmetliydi. Ama çok kahrımı çekmişti emektarım. Lojman'dan çıkarken, yeni evde koyacak yer olmadığından lojmandaki evin bodrumuna bırakıp gitmiştik garibimi. Alıp kullanana helal-hoş olsun ama, bugünkü aklım olsaydı bırakmazdım. 2 teker ve 4 tane fren pabucunu değiştirmek kaydı ile aslanlar gibi kullanılır durumdaydı. Baştaki lafımı tekrarlayacağım: Hey gidi heeeeyyyy....

ÖzgürÇobanoğlu

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Focus
valla pinokyomu saklamış olsaydım ben de keşke çok isterdim gün yüzüne çıkarmayı ama kimbilir hangi taşınmamızda hangi şehirde kaldı bilinmez. bu arada caddebostan sahilde bayaca görmeye başladım katlanırları.
hanımdan fırsat bulursam uzun bir performans turuna çıkacağım bakalım beni üzecek mi yollarda. ama forumlardan da okumuştum önceden selesi çok fena acilen değiştirmem gerekli : )

gokhan.gursel

Daimi Üye
Tepki
198
gerçekten on numara bir bisiklet
üretilmiyor olması gerçekten üzücü
kredi borcum bittiğinde tern venge x10 yada x30 modellerini almayı düşünüyorum
bu modeller mu xl in mirasını devralan yeni nesil bisikletler

• Beğen
Tepkiler: ~{MARANOS}~
Tepki
44
Selamlar, bisiklet türleri kategorisine katlanabilir bisikletlerin eklenmesini ben rica etmiştim adminlerden ve sağolsunlar açmışlar, bana da mail atmışlar açıldı diye çok teşekkür ediyorum :) Bir şey ne kadar görünür olursa o kadar etkili olur diye düşündüğüm için ayrı bir kategorimiz olsun ve meraklılar en azından göz atıp fikir sahibi olsunlar istedim.

Kadro ciddi anlamda hafif, komponentlerinde maksimum kalite ve işlevsellik göz önüne alınarak olarak uygulanmış muhteşem bir bisiklet, hayırlı uğurlu olsun. Kazasız sürüşler dilerim.

Ben yapım itibariyle ilgi duyduğum şeylerle ilgili öncülükte bulunmayı, etkinlikler yapmayı çok severim. Uzaktan kumandalı model araç hobisiyle de uğraşıyorum ve çok güzel bir yarış ile buluşma gerçekleştirdim. Katlanabilir bisiklet anlamında da harika planlarım var. Youtube aracılığı ile yurtdışındaki folding bike yarışlarını incelemenizi istiyorum, o tarz bir yarış hoş olmaz mıydı ? :)

NOT: (link)

Sevgi ve saygılar....

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ÖzgürÇobanoğlu

Bence eşinize de bisiklet hastalığını bulaştırmaya bakın. Bir bisikletçiye götürün ve hoşuna giden (tabii mali durumunuzun izin verebildiği) bir bisiklet hediye edin O'na! Sonra, akşamları eşinizin uygun gördüğü günlerde çok kalabalık olmayan yerlerde kısa turlara eşinizle beraber çıkın! (Evet, ben bisiklet şeytanıyım!!!) Dolayısıyla, bir süre sonra eşiniz yanınızda olmadan tura çıkamayacağınızı göreceksiniz. Bu süre, 1 ay'la, 1 yıl arasında değişebilir. Sabır gerektirir. Benim eşim tüm kuralcılığına, prensipliliğine rağmen şu ana kadar bayağı pedal bastı. Sanırım seneye kadar tam hedeflediğim bisikletçi kıvamına gelecek :) Keyifli pedallamalar ve bol sabır dilerim...

ÖzgürÇobanoğlu

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Focus
bir süredir foruma uğramıyordum. teşekkürler herkese.
eşimden çalıp bisiklete ben binmeye başladım. hatta artık işe de gidip geliyorum. Caddebostan-kadıköy-kabataş-funiküler ve nişantaşı. çok keyifli ve az terleten bir yolculuk oluyor.
Tabi her funikülere binerken katlamamışsam eğer güvenlik görevlinin tacizine uğruyorum. Nedir bu dertleri bisikletle anlayamadım. millet kendileri kadar valiziyle binerken bu küçücük bisikletten nedir olay. neyse ki katlayınca seslerini çıkaramıyorlar da yoluma devam ediyorum.

• Beğen

Kamil BULUT

Daimi Üye
Tepki
206
@ÖzgürÇobanoğlu

İlk yazdığınızı okurken tam olarak bende böyle düşünmüştüm :) Güle güle kullanın.

@ÖzgürÇobanoğlu

Bahsetmiş olduğunuz bu vergi iadesini nasıl yaptınız? Bende yurtdışından bir Dahon aldım ve adıma fatura edildi.Vergi iadesi alabilir miyim?

ÖzgürÇobanoğlu

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Focus
Selam Hocam

Bahsettiğim iade Global Blue iadesi. Hani bu Tax free yazar ya mağazalarda. Satın aldığın ülkeden çıkmadan yapabilirsin ancak, bir de satın aldığın yer ona göre özel bir fatura düzenliyor. Başka türlü bildiğim kadarıyla alma şansınız yok

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Kaan selamlar. Evet bisiklet bu, Trek F400 Folding Navigator modeli. Ben de Amerikalı bir dostumdan satın aldım. Kendisinde iki tane vardı, ülkesine dönerken götüremeyeceği için ben talip oldum. Türkiye de 2 tane var (benim bildiği) ikisi de bende :)

• Beğen

Dethagorf

Forum Bağımlısı
Tepki
353
@Yusuf Z. Şipal hocam ayıptır sorması kaça aldınız? cannondale kullanıyorsunuz sanırım bir de kıyaslamak saçma olur ama insanın bisiklet zevkini öldürür mü? bana markete filan gitmek için bile olsa çok güzel geldi bisiklet, kaldı ki dünya turuna çıkan varmış. dahon gibi liderin yanında trek bu sektörde nasıl?