Dahon jetstream p8 ile Hoşdere Yokuşu

Tepki
2
Merhabalar,

Bir yıldır katlanır bisiklet almak için bekliyordum.Aylar üren araştırmamda marka olarak Dahona karar verdim.
Birkaç ay sonra da modelde Mu p8 e karar verdim.Dahonlar bir türlü ülkeimize gelemediği için öok vaktim oldu.
En sonunda üst model Dahon Jetstream p8 i aldım.Oh be.
Bisikletforum sayesinde bisiklet bileşenleri ile ilgili çok şey öğrendim.
Herkese çok teşekkür ederim.Fotoğraf ve izlenimlerimi önümüzdeki günlerde sizlerle memnuniyetle paylaşacağım.

Şimdi söylemek istediğim şey en büyük şüphemin boşa çıkmasıyla ilgili;25 senedir bisiklete binmemiş biri olarak
20" bir bisikletle yokuş çıkabilir miyim diye çok düşünmüştüm.Ama biraz ter yapsa da Ankara Hoşdere caddesini bisikleti almamın üçüncü gününde tamamen çıkmayı denedim ve pek de zorlanmadım.

Scudo

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Güzel tercih yapmissiniz, iyi gunlerde kullanmaniz dilegiyle. Hosdere icin de ne denir bilemedim suan belediye saolsun kis oncesi yine delik desik yaptilar. 25 seneden sonra kullanmaya gelince bu evet ilk baslarda zorlu olacaktir ama zamanla kondusyon itibariyle de kendinizi topladiginiz zaman rampa ve yokuslar daha da kolay asilacaktir. tabi tutup ilk aylarda Cinnah yokusunu da bir deneyim derseniz degil dahon hic bir sey size yardimci olmaz. Ben zamanla Dahonunuzu dag tas demeden her turlu egimde zorlanmadan kullanabileceginiz kanisindayim.
*Turkce karakter ve yabanci karakter icinde ozur diliyorum, telefonumdan yanitlama geregi duydum.
Sevgiler

engin huz

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
b'Twin
hayırlısı olsun sanırım 850 euro civarı doğru mu...

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
Benim Mu P8'in 54T ön dişlisini 45T ile değiştirdim, bence çok daha kullanışlı bir oran yelpazesi ortaya çıktı.
Evet, 40-45 km/s'den hızlı inişlerde pedal boşa dönmeye başlıyor, ama zaten o durumda hele ki böyle bir bisiklet üzerinde pedal çevirmek çok da gerekli değil.
Öte yandan 54T dik yokuşlar için fazla büyük (Hoşdere uzun, ama çok dik bir yokuş değil). 45T aynayla bile bir küçük vitesim daha olsa dediğim zamanlar olmadı değil.

Tepki
2
Ön dişliyi ikili aynakolla değiştirmek nasıl sonuç verir acaba?50/34 gibi.
Fazla mı kalabalık olur?
Bu arada 45T ön dişli değişimi kaç paraya mal oldu acaba?

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
@Göksel KALAFAT

İkili Dahon modelleri de var, ancak her hadroda ön vites kablosunun geçeceği yuvalar olmayabiliyor, ve arka aktarıcıyı da uzun bacaklıyla değiştirmek gerekebilir.
110bcd BMX dişlileri uyuyor; 40-50TL gibi birşeye almıştım sanırsam.

Tepki
2
Teşekkürler,

Dahon jetstream e sram 53/39 koyabilir miyimin peşindeydim.Taksitler azalınca :)

Tek küçük ön dişli değişimi oldukça ekonomik bir modifikasyonmuş.

Tepki
8
İsim
emre apaydın
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Teşekkürler,

Dahon jetstream e sram 53/39 koyabilir miyimin peşindeydim.Taksitler azalınca :)

Tek küçük ön dişli değişimi oldukça ekonomik bir modifikasyonmuş.
merhaba göksel bey üzerinden çok zaman geçmiş ama bisklet hala duruyor mu?☺