Daha Büyük Kadroya Geçmek

Konu, 'Salcano' kısmında Deniz Kargılı tarafından paylaşıldı.

 1. Deniz Kargılı

  Deniz Kargılı Yeni Üye

  Kayıt:
  20 Haziran 2009
  Mesajlar:
  33
  Beğeniler:
  17
  Şehir:
  Bilkent Üni. - Ankara
  Seviye:
  Herkese merhabalar,

  İşin içine girip, bilen insanlara danışında bu konuda epeyce gözüm korktu. Bugün Delta Bisiklet'e gidip fikir alana kadar Salcano NG 303 SRD/255 SRD alıp daha büyük ve sağlam bir kadroya geçerek bir bisiklet elde etmeyi düşünüyordum. Ancak, başta hidrolik frenlerin aktarımı olmak üzere orta göbek, furc ve bunun gibi parçalarda da uyumsuzluk yaşayabileceğimi, bunun da çok ciddi maliyetlere çıkabileceğini söylediler.

  Bu durumda, Salcano'nun ayrıntılı kadro ölçülerine ulaşmam mümkün mü? Ya da sizce de ortada bu denli ciddi bir risk var mı?
   
 2. Samet Şenel

  Samet Şenel Onursal Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.246
  Beğeniler:
  851
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Sorun mu çıkacakmış :D Bir arkadaşım 255 alıp başka bir kadroya malzemelerini aktardı sorunsuzca. En kötü ihtimâl sele borusu çapı uymayabilir birde maşanın şaft borusu uzunluğuna dikkat etmeniz gerekli diğer kadroya aktarırken. Gözünüz korkmasın oldukça hesaplı bir fiyata,kaliteli bir bisiklet sahibi oluyorsunuz.. Neden bu kadar gözünüzü korkuttular bir anlam veremedim.
   
 3. #3
  Deniz Kargılı

  Deniz Kargılı Yeni Üye

  Kayıt:
  20 Haziran 2009
  Mesajlar:
  33
  Beğeniler:
  17
  Şehir:
  Bilkent Üni. - Ankara
  Seviye:
  Siz ya da arkadaşınız böyle bir kadro değişimi yaptı mı? Kasdettiğim örneğin 18" kadrodan 20"-22" kadroya geçmek. En azından bu fren/vites kabloları değişimi gereksinimi mantıklı geliyor kulağa. Bir de bu sele borusu, vesaire ölçülerine nereden ulaşabilirim?
   
 4. Samet Şenel

  Samet Şenel Onursal Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.246
  Beğeniler:
  851
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  18 inçlik salko kadrosundan 19.5 inçlik bir trek kadroya geçti,maşa şaftı biraz kısa geldi,üzerine parça kaynattırılarak halledildi. Daha büyüğüne geçecekseniz sorunlar artabilir. Ama bu kadar büyük kadrolar için 2 metreye yakın bir boya sahip olmanız gerekli ? Maalesef sitelerinde ölçüler ve geometri hakkında hiçbir bilgi mevcut değil. Fabrikayı arayıp,oradaki bir teknisyenle konuşun derim.
   
 5. murat yayla

  murat yayla Kıdemli Üye

  Kayıt:
  4 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  319
  Beğeniler:
  244
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Seviye:
  kadro değişiminde çok fazla sorun çıkmaz.meydana gelck sorunlarda bellidir
  vites-fren telleri kısalığı
  şaft uzunluğu
  sele borusu çapı ise değiştireceğiiz kadro aynı marka olursa sorun çıkartcağını hiç sanmam.şaft uzunluğuda kadrolar aynı marka olursa sorun çıkartmayabilir.uzun lafın kısası kadrolarn ikiside salcano olursa sorun minumuma iner.
   
 6. sonEr´´

  sonEr´´ Onursal Üye

  Kayıt:
  15 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.349
  Beğeniler:
  1.575
  Şehir:
  İstanbul/Esenler
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  bisikletiniz 21 vites arka gobegı vıdalı ve furç sistemi 1" ise bir suru sıkıntı cıkarır :D en ıyı yenı bır bısıklet almak ...
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-9-26_14-19-40.png
Birkaç yıldır yazdığım mesajlarda 'yokuş özürlü' olmaktan bahsediyordum. Bunu hep yazıyorum da, sakın ola bundan övündüğüm veya buna güvenip rakiplerimi yolda alt etme niyetim olduğu anlaşılmasın...
upload_2017-2-6_15-28-11.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
upload_2016-8-24_10-37-19.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...