dağ yarışlarına katılmak istiyorum sponsor nereden bulabilirim

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
merhabalar,1 yıldan fazla süredir dağ bisikletiylen dağda sürekli dolaşıyorum haftada 40 saatim dağda geçiyor dağ yarışlarına katılmak istiyorum bisikletim var ama yarışlar için uygun bir bisiklet değil lisansımda var yeni aldım seneye mayıs ayında başlayacak olan mtb yarışlarına katılmayı istiyorum ama sponsoru nereden bulabileceğimi bilmiyorum

• Beğen
Tepkiler: The Ertuğrul
Scudo

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
sponsor bulmak o kadar kolay birşey değil prof arkadaşlarım tr şampiyonu olmuş arkadaşlarım bile bulamıyor. önce kendi imkanlarınla başarı elde etmen gerekıyor. sonra sponsor olacak firmaya başarabileceğin vaadlerde bulunman gerekiyor. Firmanın reklamını yapabılmen gerekiyor. Sponsor bakkaldan alınmıyor malesef. İşiniz zor

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Mehmet kardeşim gerçekten çok zor bende çok uğraştım. Belediyeye gittim kulüp kuralım dedim (Konusu var) birçok yere e mail attım ama yok, ülkemizde futbol bütün parayı sömürdüğü için bu sporlarda cılız kalıyor. Bence ikimiz buluşmalıyız :) abi çalışalım bisiklet alalım birbirimize öğrendiğimiz teknikleri filan atalım sonra bi yarışta buluşalım beraber katılalım :) Çünkü resmen aynam gibisin :D
Arkadaşım ng650 aldı hepsiburada dan şaştım kaldım resmen akıyordu bisiklet, benimki traktörün traktörü kaldı :D ama amortisörsüz olması kollarını amortisör gibi kullanmanı öğretiyor.
Bizde yetenek varsa zaten keşfederler bizi :)

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
Mehmet sponsor işi baya zor. Tek katılma yerine bir kulübe yazılarak başla. Performansın iyi ise seni her türlü ekisiğini ve her yarışa sokarlar. Sponsor işi çok sorunlu bir iş.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
istanbulda eksik olan bence mtb spor bisiklet takımı tabi profesyonel anlayışta, aynı yol bisikletinde olduğu gibi, bir mtb sporu ile ilgilenen mtb dağ bisikleti spor klübü ,bunu finanse edecek bir şirket kesin gerekir ,o şirket bu işten kar etmeye bakacaktır ,madalyonun arka planında işler başkadır ,hiç bi şirket babasının hayrına mtb spor klubü kurmaz ,illa kar etmeyi düşünecektir ,ayrıca istanbulda ne kadar yetenekli genç var ise bünyesinde toplayacak ,onların ekipman eksiklerini tamamlayacak ,
ayrıca bisiklete bi zarar gelirse şirket sağlayacak masrafı ,sporcudan alınmayacak ,sporcu bu klübe üye olacak ama antremanlara kesin katılacak ,katılmaz ise aylık maaşından eksik para alacak ve yarışlara katılamayacak ,kurallar olacak bi kere ,evet bu iş paralı olacak dostlar ,bedava iş yok ,şirketin finanse ettiği mtb spor klübünde en yetenekli uzman hocalar olacak ve bunlar yeni acemi gençleri sahada eğitecekler ,tabi mtb dalında konuşuyorum ,dağ bisklet sporunun geliştirilmesi için bunlar gerekli ,

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
peki mtb yarışlarına klupsüz ve sponsorsuz katılma gibi bir ihtimal varmı ?

emre kaan

Üye
Tepki
2
@mehmet ertuğrul duyan

var diye biliyorum ben ama lisans lazım

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@Emre Kaan Yüksel

lisans sorun değil çıkartılır o

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
mehmet bey ,

lisans diye bi olay olduğunu zannetmiyorum çünki benim arkadaşlarım katıldı onların lisansı yok idi,lisans çıkarmak ayrıca oldukça basit bi olay ,,dediğiniz gibi sorun değil ama genede istiyorsanız hiç yoktan iyidir ,

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
"Lisans" efsanesi devam ediyor gördüğüm kadarı ile.
Gidin en yakın gençlik spor müdürlüğüne,
ben dağcıyım, bisiklet sporcusuyum, eskrim yapıyorum, okçuyum vs vs, hepsinin lisansını alacağım deyin
cebinize lisansları doldurun dönün.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@Soner Sarihan
Öyle demeyin. En ufak bir kazada, olayda "Ben lisanslı ...yım/yim." deyince millet bir tedirginlik yaşıyor. Polisin bile bu lisansın ne anlama geldiğinden haberi yok. Bisiklet ehliyeti gibi muamele yapan bile var. Toplum olarak yabancı kökenli kelimelerin statü belirleme büyüsüne fazlasıyla kapıldığımız için böyle durumların yaşanması gayet normal. Fakülte seviyesine de lisans deriz, yetki belgesine de lisans deriz, diplomaya da lisans deriz. Deriz de deriz. Maksat tam anlamı kimse tarafından bilinmeyen antin kuntin kelimeleri gelişigüzel kullanıp hava basmak. Aksini düşünen?..

• Beğen
Tepkiler: The Ertuğrul

Tugay Sonsuz Sert

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
@Soner Sarihan

Soner bey Lisansın adı varya o yüzden bi ' hava ' katma meselesi gibi birşey :) Bende Lisanslı futbolcuyum yıllardır :D :D

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
"lisans" kelimesinin neresi antin kuntin yav :S -- yani lisans kelimesinin anlamını bilmeyen de olmasın artık lütfen....