Dağ motoru şeklinde

Tepki
2
Merhaba arkadaşlar bu benim ilk konum ve yanlış yere aömış olabilirim özür dilerim.İzmirde oturuyorum ve kendime motorlu bir bisiklet yapıcam ve cix olmasını istiyorum bunun için ilk olarak bisiklet toplamak istiyorum onun üstüne motor kurucam.Konuyu açmamın sebebi ben bu işlerde fazla iyi değilimdir size hangi parçaların gerektigini sorucam.
Arkadaşar aşağıdaki resimdeki bisikletim sadece bisiklet kısmını nasıl toplarım hangi parçalar olucak ve nasıl birleşçek.
lütfen yardımcı olun.

(link)

Scudo
Tepki
2
Arkadaşlar yapmayın yavv bu kadar bisikletçinin arasında bilen biri yokmu lütfen yardım edin biliyosanız :(

• Beğen
Tepkiler: atamert

tunckuyel

Daimi Üye
Tepki
83
(link)
şimdi bu kullanıcı elektrik işini halletmiş biri ve eğer soru soracak olursan sana uğraşıp mail atacaktır.

resimdeki gibi havalı yapabilir misin bilemiyorum çünkü bayağı bir havalı duruyor ve sanırım üzerindeki parçaların çoğu da motorsiklet parçası. bu durumda bu kadar bisikletçi içerisinde bunu nasıl yapacağını bulamaman da garip olmuyor çünkü elektrik motoru dışındaki çoğu şey de motorsiklet parçası :)
çok bilgili olmamakla beraber motorsiklet forumlarına gir ve ktm benzeri araçlar kullanan insanlara motor harici kısmı nasıl kurabileceğini sor
bir başka şık ise fotoğrafı yayınlayan yere (web sitesi) uğraş ve bir mail at genelde cevap yazmazlar diye geçiyoruz ama çoğu uğraşıp güzel 1. ağızdan cevaplar veriyorlar. hatta sen yapabil diye uğraşanlar tanıyorum. İnşallah işine yarar birşey yazabilmişimdir. kolay gelsin...

• Beğen
Tepki
7
yapamazsın :D mukavemet hesaplamasını bilmen lazım... bunu sana bir makina mühendisi olarak söylüyorum. bu işler öle yaptımla olmuyor dostum. yaparsanda şansa yaparsın. malzeme seçimi doğru yerden vidalaman ve vida seçimin bunların akma kayma emniyetleri hesapları yani kısaca makina müh ile yapabilirsin anca eğer sağlıklı bişey istiyorsan

• Beğen

sadık

Üye
Tepki
0
arkadaşım bisiklete motoru yokuşlarda felan rahat çıkmak için mi takcaksın??? ayrıca bu tip bi alet yapcaksan bile sana çok pahalıya patlar. gerekli sistem için mühendislik bilgilerin olması gerekir. bende küçükken çok hayal ederdim motorlu bisiklet. yapmaya kalkıştım olmadı. işin zor anlıcan....

tunckuyel

Daimi Üye
Tepki
83
hazır her bisiklete uyumlu parça ve setler var aküsü hariç 250 $ civarı birşey tutuyor ama böyle gözükmediğini söyleyeyim

A

Adrenaturex

Misafir
hem hafif hemde muhendislik yonunden cok güzel olması lasın cix olması icin bir kac muhendisle bitirebilinir bu iş x)